| anonim_4396 a întrebat:

Credeti ca oamenii sunt facuti sa fie sociabili, si nu solitari? Sau exista si exceptii?
Spre exemplu in viata reala eu sunt mai solitar, si nu prea imi face foarte mare placere sa fiu in preajma altor persoane, mai ales pe care abia le-am cunoscut.
Nu spun ca nu imi place si sa socializez, dar sunt anumite zile in care vreau sa stau singur si sa nu ma deranjeze nimeni, sa fiu in lumea mea.
Si sunt alte zile in care nu vreau sa fiu singur, vreau sa fie macar o persoana sau doua prin preajma, ca sa nu ma simt singur.
Nu prea imi dau seama ce fel de persoana sunt, cred ca ma inclin mai mult spre partea solitara, decat spre ce-a sociabila.
Voi ce parere aveti? Voi spre ce parte va inclinati mai mult?

13 răspunsuri:
| Inferno a răspuns:

Existam,deci suntem sociabili.

| RAY a răspuns:

Inclin sa cred ca omul e ipocrit,pervers,rau,curva vicleana care te barfeste pe la spate asa ca prefer singuratatea,crede-ma ca mau dezamagit multi si chiar nu ai in cine sa crezi in ziua de azi, toata lumea e doar pe interes atat cand nu le faci pe plac te barfesc, daca esti bun profita de tine, daca esti rau e mai bine, toti profita de tine si cand ti greu nimeni nu te baga in seama, omul e cancerul pe pamant cea mai rea creatura cum spunea un filozof existenta umana este o mare eroare a naturi mare adevar are

| Mayhem666 a răspuns (pentru RAY):

Ai mare dreptate, sunt de acord cu tine.

| RAY a răspuns (pentru Mayhem666):

Crede-ma ca am incercat sa fiu bun cu multi am spus hai sa il ajut ca na poate are suflet de unde profita de mine la maxim si eram dezamagit mereu, cel mai tare ma doare ca cel care m-a ajutat cel mai mult nu l-am ajutat niciodata iar pe gunaoiele astea le-am ajutat, doar in prima tarfa am avut cea mai mare incredere si m-a dezamagit cel mai tare de atunci am vazut ca toate sunt ca aia si barbati sunt la fel

| Mayhem666 a răspuns (pentru RAY):

In principal e greseala noastra ca ii ajutam, daca nu i-am ajuta, nu am mai fi atat de dezamagiti. Exista si persoane care ne ajuta fara sa le cerem ajutorul si fara sa ceara ceva in schimb, cunosc oameni asa, dar ceilalti nu merita sa fie ajutati.

| RAY a răspuns (pentru Mayhem666):

Am crezut man ca e sincera ce pana mea am cerut mult sa fie sincera atat cred ca cer imposibilul de la oamenii a? am acceptat multe dar nu avea rost, mam mai vazut cu niste persoane atee romanii e ce sa vezi ei erau cu adunatul baniilor nu pentru discuti rationale n-am mai mers

| RAY a răspuns (pentru Mayhem666):

Antisocial nu sunt ca intarnesc necunoscuti mereu si vb cu ei

| T0T a răspuns:

Nu sunt un tip sociabil dar singurătatea nu mi-a făcut niciodată bine cu excepția unor puține momente. Eu cred că oamenii sunt diferiți, dar nu aș putea înțelege un om care preferă să stea mereu singur(aici nu mă refer doar la momente, ci la singurătatea permanentă).

| Florentina9210 a răspuns:

Eu nu sunt prea sociabila in general si imi e bine asa. Sunt mai rezervata cu unele persoane. Nu sunt genul sa ''dau din casa'' oricui. Dar am si momente cand sunt solitara, rar ce-i drept dar sunt.

| Sociopat a răspuns:

Nici eu nu-s asa sociabil dar imi place sa am oameni in jurul meu pe care sa-i vad ca se distreaza.

| UnBroken2016 a răspuns:

Cum sunt aici sunt si in realitate. Poate mult mai miserupist in realitate. De aia am o groaza de prieteni big grin. Pe dracu, am doar unul si bun. Dar ce ma doare? Oricum mi se par patetici astia care au 10 20 de prieteni. La o raceala nici dracu nu ii suna sa vada daca mai respira laughing. Prietena mea e mai sociabila ca mine dar si ea are 2 3 prietene bune, nu 100.

| Mayhem666 a răspuns (pentru UnBroken2016):

Si pe mine ma enerveaza aia care spun ca au 100 de prieteni, iar atunci cand au nevoie de ajutor, doar unul ii sare in ajutor, sau nici macar ala.

| Metalheadforever666 a răspuns:

Eu sunt antisocial.In primul rand, sunt o persoana foarte introvertita asa ca am nevoie de singuratate si prefer sa fac activitati de unul singur.In al doilea rand,am avut niste experiente mai nasoale in trecut(prieteni falsi, oameni care au profitat de mine, backstabbing, nesimtenie, imoralitate etc.) si am luat decizia sa fiu solitar pentru ca asa nu mai sunt expus la "pericole".