| Klepto a întrebat:

In seara asta ma inchin si mai mult in fata persoanelor de genul feminin respectandu-le stilul enigmatic si mirosul de mister care atrage persoanele ca mine.
Nu mi-am permis sa postez la Dragoste si Sex, ca ar fi sunat un pic ciudat sa ca la acea categorie sa incep cu "ma inchin in fata persoanelor de genul feminin", astept sa se faca o categorie Anti Incaruntire prematura/chelire pentru barbati / Analiza comportamentului feminin.
Stiu deja ca nu o sa inteleg niciodata fetele / femeile, dar macar incerc sa aduc un iz de logica in formula.
Vorbeam cu niste amici, fiecare din coltul sau de harta, toti imi cunosc stilul de "respect de sine scazut" si "desconsiderare" sau "excesiv de modest", dar cei pe care ii intalnesc se sperie de mine. "O sa par timid la inceput, dar dupa ce ma cunosti, o sa vezi o alta latura a conceputului de ciudat / nebun" cam asta ma defineste.
In plina conversatie(virtuala) apare si persoana in cauza. Se pare ca nu i-o placut felul in care vorbeam sau accentul meu, deoarece m-o tinut minte si cand eram s-a alaturat si ea pseudo grupui, iar de acolo totul a luat-o rau.
Nu ii plac narcisisti, dar nici cei ca mine, nu i-o placut ca m-am "desconsidera excesiv" si a cautat sa-mi bage mintile-n cap.Am crezut ca este un caz clasic de "problemele mele n-au solutie asa ca ma chiunui sa ajut pe ceilalti", dar se pare ca este o ciudata si atat.
Toata lumea era cu o halba de bere, eu eram cu o halba de limonada, pana la urma a gasit ca eu fac totul ca sa nu fiu in ton cu lumea, ca eu doar vreau sa par mai special si ma incapatanez aiurea. Orice faceam tot nu era bine, am tratat-o cu "intoarce si celalalt obraz" pana cand am ajuns si eu la o limita.Vazand ca ea continua cu agresiunea, i-am cerut scuze si am incercat sa calmez situatia.Am incercat sa ma denigrez, poate ii mai creste respectul de sine si ma lasa in tihna.
Sa recreez discursul.
De ce te consideri asa cand nu esti?-Poate pentru ca sunt?
Nu stiu cine ti-o bagat conceptele astea in cap, dar iti garantez ca sunt doar in mintea ta.-Ma cunosti de 1 ora, nu cred ca esti in stare sa-mi spui ce si cum.
Iti plangi de mila, dar nimanui nu-i pasa.-Stiu.
Orice fata ar fi bucuroasa sa te aibe, nu sti ca frumusetea interioara primeaza?-Pe bune? Unde sunt fetele astea? Apropo asta cu frumusetea interioara este spusa doar de persoane frumoase si este cea mai mare minciuna din partea unei fete.
Ma faci mincinoasa?-Da, si pot sa-ti dovedesc.
Nu ai cum.-Bun, iesi la o intalnire cu mine.
Poftim?-Nu poftii ca este pacat, da sau nu.
Si de aici a inceput o balbaiala constanta ajungand la concluzia ca sa picam de acord ca sa nu picam de acord si atat.
Cand o mai vedeam, efectiv fugeam de ea.Nu ajungeam la niciun consens si am aflat ca se lauda ca m-o pus cu botul pe labe.Eram bucuros, ea a primit ceea ce si-o dorit, nu stiu cu ce a ajutat-o, eu mi-am primit linistea.
In seara asta ma cauta, "buna, ce faci?".
M-o facut cu ou si cu otet, m-o certat si m-o insultat, m-o facut fals si mincinos, am crezut ca am terminat circul, si acuma tot ea ma cauta.
Nu inteleg, ma depaseste, stiu sigur ca nu era pe stop cand ne-am certat, ca avea niste pantaloni albi, ce doreste fiinta asta de la mine?
Exclus sa ii raspund, exclus sa mai vorbesc cu ea.
Da, stiu, intrebare penibila, stupida, prea lunga, datorez 30 min din viata celor care au citit-o si s-au chinuit sa o inteleaga, dau o limonada celor care se simt nedreptatiti ca au citit aberatia mea si gata.

Intrebarile principale, dupa asa un comportament, ce sa mai cred... si habar n-am de ce s-o chinuit sa ma caute si sa ma contacteze.

48 răspunsuri:
| Klepto explică (pentru WhatheWow):

Klepto feat. Mos Ene, balade si ode de adormit adultii.
Poate trebuia sa ma culc si eu fix dupa intamplare, chiar si eu ma intreb de ce mai am dreptul de a posta intrebari.
http://cdn.memegenerator.net/instances/400x/38235099.jpg

| Klepto explică (pentru Hombre):

Mark Twain a zis cu cat se uita maimult la oameni, incepe sa prefere cainii, tu ai varianta carpato danubiano pontica.
Astept si eu acea fata cu raze X in privire care vede interiorul, sper doar sa nu orbeasca cand in vede ( Y )ul.

| WhatheWow a răspuns (pentru Klepto):

rolling on the floor

| Klepto explică (pentru Wøodenpints):

Preferai sa beau posirca aia de bere cu lamaie?
Daca mi-a starnit interesul unicitatea ei ce pot sa fac, sunt doar jumatate uman.

| Klepto explică (pentru Shammal):

Da, inca mai am lula ei in creierul meu, acuma sa ma mai condamne fetele ca gandesc cu "pompierul".
Parametri mei anormali de functionare sunt imposibil de inteles, chiar si pentru mine, prefer sa ma consider si eu un mister, decat sa apro( Y )ez.
Sunt cel mai multumit cu intelegerea noastra, de ce stric o relatie de ignoranta perfecta?
N-am ce idei sa incerc sa inteleg si nici nu mai vreau ca de fiecare data in da cu virgula, mai ales daca vine de la roscata cu pistrui.
Ma aplec si o felicit, ma recunosc infrant si ma asta bucura nespus.

| Klepto explică (pentru contαbαndonαt):

Eu fug de infama categorie D / S, dar nu era dragoste, nici sex, din partea mea sa fie dusa la remat intrebarea si sa-mi dea tichetul.
Da, recunosc, cand vine vorba de persoane de genul, n-am in arsenal niciun comportament demn de ele, ca nu ma asociez si prefer un sut in bile de la Hulk decat sa stau langa ele.
Totusi, de ce eu, de ce in halul ala si de ce atata lipsa de logica in comportamentul ei, asta ma frapeaza.Gasesc eu un raspuns cat de cat decent sa calmeze o curiozitate ce deregleaza si un detector de metale.

| Klepto explică (pentru anonim_4396):

Alta drama? alta executie la sange? Fuga ii rusinoasa, dar si sanatoasa.

| Klepto explică (pentru WQTS):

Daca te holbezi la ceva anume nu inseamna ca iti place, este ceva oribil de urat sau nu poate exista.
Eu spun ca era geloasa pe limonada mea.

| Klepto explică (pentru Alexaaxc):

Vreau si eu ce vrea toata lumea, raspunsuri care nu exista la intrebari care nu trebuie puse.
Din cand in cand ma deregleaza o intamplare pentru care nu gasesc un raspuns logic si caut si eu "final", dar cred ca asta este doar inceputul.

| Wøodenpints a răspuns (pentru Klepto):

Chair există baruri în care nu se găsește bere fără lămâie?

| Adry05 a răspuns (pentru Klepto):

Da, dar totuşi, trebuie să te porţi puţin urât când vrei să fi lăsat în pace. Dacă fetele sunt tratate cu nepoliteţe de la o persoană, atunci o ignoră, deci doar aşa ai şanse să scapi de ea. Şi după câte ai zis, cam merită să i se întâmple asta. happy Hai c-ar fi culmea ca după ce o ignori să înceapă ea să ne întrebe pe TPU de ce e ignorată de cutare băiat. laughing

| BrokenArrow a răspuns:

Dacă te consolează cu ceva, a durat doar 2 minute să citesc intrebarea laughing
Revenind, habar n-am ce vrea de la tine.
Poate suferă de bipolar disorder thinking
Sau poate i s-au incurcat rotițele din cap. Cine știe...
* sunt prea aeriană acum ca să găsesc un răspuns mai ciudat*
Totuși, cați ani are?

| Klepto explică (pentru BrokenArrow):

De acuma poate sa aiba tot ce vrea ea, nu ma mai intereseaza, am primit niste scuze aburite doar sa fie spuse, fara sa raspund, delete, ignore si am terminat treaba.
Am ajuns la un acord perfect din toate punctele de vedere, femeile sunt ca si unicornii, trebuie lasati sa zburde pe campii, doar sa fie admirati si sa fascineze prin mister, daca ar fi capturati, si-ar pierde din farmec.
Mai bine invaluiti de mister, sunt mai interesanti asa.
Femeilor tot o sa va iubesc, chiar daca nu o sa va inteleg si niciodata n-o sa mai incerc sa va inteleg.
Cand revii cu picioare pe pamant, astept si un raspuns ciudat, m-ai facut curios.
Parca are 24 de ani, dar stiu ca fetele se dezolta mai repede decat baietii d.p.d.v. intelectual, deci sigur n-am fost eu pregatit pentru ea, si probabil nu v-oi fi niciodata.

| BrokenArrow a răspuns (pentru Klepto):

Imi pare rau sa te dezamagesc, dar eu nu mai cobor cu picioarele pe pamant. Never. E prea tare privelistea asta, de sus.
Oh, visul meu a devenit realitate. Sunt un unicorn invaluit in mister. Sper sa nu vina nimeni sa-mi bea sangele, doar pentru a trai vesnic. Eh, macar se alege cu ghinionul daca face asta...
Revenind...comportamentul ei nu prea are sens, si sincer mi-e lene sa mai citesc odata intrebarea, ca poate am omis ceva.
Priveste partea buna a lucrurilor. Macar ai baut limonada thinking

| Dreamer a răspuns:

Prietena mea mereu imi spune:,, Nu incerca sa ma intelegi, doar fa-mi pe plac...'', asa ca stai linistit prietene, suntem alaturi de tine. Culmea ca si eu am fost timid ca tine, poate inca mai sunt, important este sa-ti dezvolti o carisma si sa incetezi sa mai filosofezi asupra genului feminin. Este cea mai abstracta categorie de inteles pentru un barbat.

,, Mi-e rece, mi-e cald, mai tare, mai incet, pleaca, vino, nesimtitule, te iubesc!'' - ce mama draq sa mai inteleaga o minte normala ( no offence girls!)?!

| Leocerba a răspuns:

"...stiu sigur ca nu era pe stop cand ne-am certat, ca avea niste pantaloni albi..."
Se numeste OB si darama deductia cu pantalonii albi, cearta non-stop si femeia pe stop deci ia-o de la capat laughing plecand de la alta premiza, nu stiu...

| schindlerww a răspuns:

Tu ai dat, pur si simplu, de o fiinta in care s-au amestecat 2 mari "problematice" umane intr-o singura seara, anume: sigur sunt eu persoana care-i poate readuce increderea tipului asta SI tipul asta e dragut, asa ca voi vorbi mult cu el (si-l voi stresa), poate-poate ajungem la ceva.
Nu e nimic de inteles, nu e niciun mister sublim si impenetrabil al feminitatii, e pur si simplu natura umana.

Imi pare rau, dragule, tu n-ai intalnit o Femeie, ci doar un alt om fara de care numai umbra sa n-ar fi.

Aaah, e tarziu si de-aia vorbesc asa.

Noapte buna, dragule

| Klepto explică (pentru schindlerww):

Acuma ca a murit intrebarea, pot sa spun orice tampenie ca nimeni nu ma cauta pe mine.
Sa ma prezint, Klepto, defect din nastere, ciudat ca si ocupatie, abandonat de extraterestii cu scopul de a speria lumea, fondator P.U.G. (Prost, Urat, Gras).

Eu nu sunt si niciodata nu voi fi dragut, daca cineva o sa ma considere asa, o sa ii spun ca este bolnav si ca are nevoie de ajutor specializat, iar daca o sa spuna vestita "vrei sa spui ca am gusturi proaste" dupa ce aud ca ma place, o sa ii spun cu o nesimtire imensa care defel nu ma caracterizeaza, "Da, cand vine vorba de mine, ai gusturi oribile".
Dragut nu sunt, chiar oribil de urat, deci asta cu "ajunsul la ceva" nici macar nu a exist, daramite sa intre in discutie. Iar cu "readusul increderii de sine", cum poate cineva sa-mi readuca ceva ce n-am avut niciodata.
Chiar si in ziua de azi, tot o ocolesc si intotdeauna o s-o acolesc, asta pana cand intr-o cand o sa dau cap in cap cu ea.
Detest conceptul asta feminin, conceptul de "eu sunt solutie, eu pot sa-l refac, eu pot sa-l aduc pe calea cea buna, eu o sa ma incapatanez si n-o sa accept adevarul niciodata", dar in continuare sunt fascinat de genul feminin. Misterul ilogicii comportamentului ma atrage inexplicabil, dar o sa dau vina pe faptul ca sunt Varsator si kleptoman.

Se pare ca eu am mai trecut ca o vijelie pe la o intrebare de a ta si ca de obicei am dat cu batul in balta, regret sa spun ca tot nu sunt fan Twilight, dar tot mi-ai placut in filmul, mai ales partea de la final.

O seara placuta iti doresc.