| Klepto a întrebat:

In seara asta ma inchin si mai mult in fata persoanelor de genul feminin respectandu-le stilul enigmatic si mirosul de mister care atrage persoanele ca mine.
Nu mi-am permis sa postez la Dragoste si Sex, ca ar fi sunat un pic ciudat sa ca la acea categorie sa incep cu "ma inchin in fata persoanelor de genul feminin", astept sa se faca o categorie Anti Incaruntire prematura/chelire pentru barbati / Analiza comportamentului feminin.
Stiu deja ca nu o sa inteleg niciodata fetele / femeile, dar macar incerc sa aduc un iz de logica in formula.
Vorbeam cu niste amici, fiecare din coltul sau de harta, toti imi cunosc stilul de "respect de sine scazut" si "desconsiderare" sau "excesiv de modest", dar cei pe care ii intalnesc se sperie de mine. "O sa par timid la inceput, dar dupa ce ma cunosti, o sa vezi o alta latura a conceputului de ciudat / nebun" cam asta ma defineste.
In plina conversatie(virtuala) apare si persoana in cauza. Se pare ca nu i-o placut felul in care vorbeam sau accentul meu, deoarece m-o tinut minte si cand eram s-a alaturat si ea pseudo grupui, iar de acolo totul a luat-o rau.
Nu ii plac narcisisti, dar nici cei ca mine, nu i-o placut ca m-am "desconsidera excesiv" si a cautat sa-mi bage mintile-n cap.Am crezut ca este un caz clasic de "problemele mele n-au solutie asa ca ma chiunui sa ajut pe ceilalti", dar se pare ca este o ciudata si atat.
Toata lumea era cu o halba de bere, eu eram cu o halba de limonada, pana la urma a gasit ca eu fac totul ca sa nu fiu in ton cu lumea, ca eu doar vreau sa par mai special si ma incapatanez aiurea. Orice faceam tot nu era bine, am tratat-o cu "intoarce si celalalt obraz" pana cand am ajuns si eu la o limita.Vazand ca ea continua cu agresiunea, i-am cerut scuze si am incercat sa calmez situatia.Am incercat sa ma denigrez, poate ii mai creste respectul de sine si ma lasa in tihna.
Sa recreez discursul.
De ce te consideri asa cand nu esti?-Poate pentru ca sunt?
Nu stiu cine ti-o bagat conceptele astea in cap, dar iti garantez ca sunt doar in mintea ta.-Ma cunosti de 1 ora, nu cred ca esti in stare sa-mi spui ce si cum.
Iti plangi de mila, dar nimanui nu-i pasa.-Stiu.
Orice fata ar fi bucuroasa sa te aibe, nu sti ca frumusetea interioara primeaza?-Pe bune? Unde sunt fetele astea? Apropo asta cu frumusetea interioara este spusa doar de persoane frumoase si este cea mai mare minciuna din partea unei fete.
Ma faci mincinoasa?-Da, si pot sa-ti dovedesc.
Nu ai cum.-Bun, iesi la o intalnire cu mine.
Poftim?-Nu poftii ca este pacat, da sau nu.
Si de aici a inceput o balbaiala constanta ajungand la concluzia ca sa picam de acord ca sa nu picam de acord si atat.
Cand o mai vedeam, efectiv fugeam de ea.Nu ajungeam la niciun consens si am aflat ca se lauda ca m-o pus cu botul pe labe.Eram bucuros, ea a primit ceea ce si-o dorit, nu stiu cu ce a ajutat-o, eu mi-am primit linistea.
In seara asta ma cauta, "buna, ce faci?".
M-o facut cu ou si cu otet, m-o certat si m-o insultat, m-o facut fals si mincinos, am crezut ca am terminat circul, si acuma tot ea ma cauta.
Nu inteleg, ma depaseste, stiu sigur ca nu era pe stop cand ne-am certat, ca avea niste pantaloni albi, ce doreste fiinta asta de la mine?
Exclus sa ii raspund, exclus sa mai vorbesc cu ea.
Da, stiu, intrebare penibila, stupida, prea lunga, datorez 30 min din viata celor care au citit-o si s-au chinuit sa o inteleaga, dau o limonada celor care se simt nedreptatiti ca au citit aberatia mea si gata.

Intrebarile principale, dupa asa un comportament, ce sa mai cred... si habar n-am de ce s-o chinuit sa ma caute si sa ma contacteze.

48 răspunsuri:
| Hombre a răspuns:

Ce sa-ti spun mai ca barbat, sunt mare pasionat
De acele capre ciute nu de fete ne**tute,
Ce afirma sus si tare cu armele din dotare
Ca frumusetea interioara primeaza si te inobileaza.
Vorbe-n vant, daca le crezi si capul ai sa ti-l pierzi,
De cand sunt pe acesta lume n-am vazut pe un anume,
Capul sa si-l rasuceasca urmarind cu jind o sluta,
Hai sa fim realisti, trece mereu nevazuta.
Insa cand din intamplare, pe directie-ti apare
Frumosul intruchipat, dar de la natura lasat,
Toti si toate il privesc si emotiile cresc.
Sa-ti iei capre.

| Klepto explică (pentru Hombre):

Mark Twain a zis cu cat se uita maimult la oameni, incepe sa prefere cainii, tu ai varianta carpato danubiano pontica.
Astept si eu acea fata cu raze X in privire care vede interiorul, sper doar sa nu orbeasca cand in vede ( Y )ul.

NOname
| NOname a răspuns:

Limonada e cu gheaţă? : ))

Hai măi, Klepto, nu-ţi mai bate capul. Sunteţi incompatibili; fata şi-a descărcat frustrările pe tine, tu ai lăsat-o; deşi nu te-a atins, totuşi te-a atins şi te simţi intrigat; dar te consider un tip mult prea inteligent ca să-ţi pierzi timpul gândindu-te la nişte evenimente atât de nesemnificative.
Se vede că nu eşti obişnuit cu trollii. : ))

Dar bine...îţi las la desert şi puţină speranţă, de nu eşti la dietă: tipa s-ar putea să te şi placă şi să prezinţi o provocare pentru ea sau e mai sadică de felul ei şi aşa îşi manifestă marea sa iubire, na! Când vrei să mă opresc din aberaţii, să mă anunţi.

Remix: Nu te pune cu prostul! Te va aduce la nivelul lui şi te va bate cu experienţă.

Două cuburi de gheaţă, te rog...şi un pai.batting eyelashes

| Klepto explică (pentru NOname):

Te tin eu minte ca ai postat ca esti cam acra si nu te inghite nimeni, nu o sa-ti dau o limonada cu zahar, o sa-ti dau zahar cu limonada, poate te mai indulcesti si schimbi inapoi avatarul.Promit ca o sa-l caut si o sa-ti fac unul gen http://www.zazzle.com/......6187950567

Am auzit de prea multe ori alaturarea fata si frustrari, da cate putea sa aiba...
Fix evenimentele astea sunt sarea si piperul, tampeniile astea aleatorii care te lasa scarpinandu-ti barba doua zile.
Ma place? sa ii fie de bine, dar o felicit pentru cel mai ciudat mod de a arata asa ceva, la capitolul asta este ciudata peste nivelul meu.Viciile mele sunt numarate pe degetele de la o mana, aberatii sunt in top 3, uita-te la activitatea mea pe TPU, 99% aberatii, eu n-am sa te opresc.
Orasul il stiu, numele pe jumatate, doar sa imi spui cum o bei, amestecata, agitata sau dirty.

Apache
| Apache a răspuns:

Dupa ce am citit intrebarea asta pot zice 2 lucruri.

1) Mi-e mila de psihologii care se confrunta in fiecare zi cu discutii din astea...

2) Din logica mea de persoana adormita care pierde timpul la 3 dimineata :
- tipa probabil credea ca te poate citi ca pe o carte deschisa.
-s-a suparat cand asteptarile ei nu coincideau cu realitatea...si a fost putin frustrata.
-sau totul a fost un ritual de imperechere mult prea complex pentru taranii de noi.
Au fost mai mult de 2 lucruri...

| Klepto explică (pentru Apache):

Asta cu ritualul de imperechere chiar mi-a placut, nu exclud nimic, am vazut ca ma dezbraca din priviri, dar sigur era curioasa cat de mare este fundul.
Si mie imi este mila de pielea mea de viitor pseudo-psiholog, dar macar am fost cobai si partial stiu ce sa sfatuiesc.
Tot aud de frustrari, stiu ca sunt manta de vreme rea, dar nici chiar pentru toti necunoscutii pe care nu ii agreez.

| Leocerba a răspuns:

"...stiu sigur ca nu era pe stop cand ne-am certat, ca avea niste pantaloni albi..."
Se numeste OB si darama deductia cu pantalonii albi, cearta non-stop si femeia pe stop deci ia-o de la capat laughing plecand de la alta premiza, nu stiu...

| мιнαɛℓα36 a răspuns:

Ai intalnit o cretina, o tipa plina de aere ( aere, nu mister), genul de tipa care le stie pe toate si vrea sa radieze, nestiind ca de fapt e sufocanta...Nu-mi place tipa!
Am citit de doua ori, ca sa inteleg cat mai bine...Imi datorezi doua beri, nu vreau limonada. Aoleeeuuu, fix ca fetita tahee hee

| Klepto explică (pentru мιнαɛℓα36):

Aere, mister, cretinism, tot ma atrag lucrurile de genul, fiecare cu viciile sale.
Nici pe lista mea de persoane favorite nu este, dar este pe lista mea de "in caz ca pot sa micsorez un submarin si pot sa ii explorez interiorul".
Cate o bere pentru fiecare ora a unei zile macar.

| мιнαɛℓα36 a răspuns:

Am citit inca o data, deci 3 berihee hee
Daca ma gandesc bine, mai pot citit de vreo 10 ori si m-am scos...laughing

"ca sa picam de acord ca sa nu picam de acord " - Lets agree to disagree! (MIB 3)

Noi picam de acord? 9 beri si o limonada.

| Shammal a răspuns:

Daca esti atent poti sa vezi de ce se agita ea si de ce te agiti tu, amandoi aveti un punct de vedere ce va arata reciproc chestia care va debalanseaza pe fiecare in parte, asta e si motivul pentru care ati picat de-acord ca nu picati de-acord; ea vrea sa fi tare cand tu iti spui ca esti modest iar tu ii spui sa fie diferita-autentica (prin faptul ca tu bei limonada) iar ei ii e frica sa faca asta din varii motive
eu cred ca merita sa mai vorbesti cu ea si sa vezi ce poti intelege din aceasta relatie, tu personal, in a te cunoaste pe tine;
daca ceva te irita, o idee pe care cineva ti-o spune (chiar si modul ei agresiv in discutie= o idee) inseamna ca inca nu ai integrat acea idee in tine, in cazul in care ar fi integrata nu te-ar mai irita

| Klepto explică (pentru Shammal):

Da, inca mai am lula ei in creierul meu, acuma sa ma mai condamne fetele ca gandesc cu "pompierul".
Parametri mei anormali de functionare sunt imposibil de inteles, chiar si pentru mine, prefer sa ma consider si eu un mister, decat sa apro( Y )ez.
Sunt cel mai multumit cu intelegerea noastra, de ce stric o relatie de ignoranta perfecta?
N-am ce idei sa incerc sa inteleg si nici nu mai vreau ca de fiecare data in da cu virgula, mai ales daca vine de la roscata cu pistrui.
Ma aplec si o felicit, ma recunosc infrant si ma asta bucura nespus.

| Shammal a răspuns:

In primul rand intelegete pe tine ca sa poti intelege pe cel din fata ta (in cazul de fata femeia), este esetial sa te intelegi pe tine, sa stii cum si in ce fel "functionezi" pe fiecare nivel in parte- fizic, mental, spiritual; tu ai o parte feminina iar femeia are o parte masculina, ca simbolul ying-yang, unde e alb e un punct negru iar unde e negru e un punct alb

| Dreamer a răspuns:

Prietena mea mereu imi spune:,, Nu incerca sa ma intelegi, doar fa-mi pe plac...'', asa ca stai linistit prietene, suntem alaturi de tine. Culmea ca si eu am fost timid ca tine, poate inca mai sunt, important este sa-ti dezvolti o carisma si sa incetezi sa mai filosofezi asupra genului feminin. Este cea mai abstracta categorie de inteles pentru un barbat.

,, Mi-e rece, mi-e cald, mai tare, mai incet, pleaca, vino, nesimtitule, te iubesc!'' - ce mama draq sa mai inteleaga o minte normala ( no offence girls!)?!

| Adry05 a răspuns:

Bună!
Dacă vrei să excluzi din prima vorbitul cu ea, atunci pur şi simplu n-o mai face. Încearcă să pierzi orice contaact cu ea şi dacă se mai bagă în seamă cu tine ori nu-i răspunzi, ori îi zici să te lase în pace.
Succes!

| Klepto explică (pentru Adry05):

Nu pot sa fiu nepoliticos, oricat de bine ar fi, m-ar scutii de multe repercursiuni, asa ca eu fug de ea, face bine, o sa am gambe frumoase.

| Adry05 a răspuns (pentru Klepto):

Da, dar totuşi, trebuie să te porţi puţin urât când vrei să fi lăsat în pace. Dacă fetele sunt tratate cu nepoliteţe de la o persoană, atunci o ignoră, deci doar aşa ai şanse să scapi de ea. Şi după câte ai zis, cam merită să i se întâmple asta. happy Hai c-ar fi culmea ca după ce o ignori să înceapă ea să ne întrebe pe TPU de ce e ignorată de cutare băiat. laughing

| schindlerww a răspuns:

Tu ai dat, pur si simplu, de o fiinta in care s-au amestecat 2 mari "problematice" umane intr-o singura seara, anume: sigur sunt eu persoana care-i poate readuce increderea tipului asta SI tipul asta e dragut, asa ca voi vorbi mult cu el (si-l voi stresa), poate-poate ajungem la ceva.
Nu e nimic de inteles, nu e niciun mister sublim si impenetrabil al feminitatii, e pur si simplu natura umana.

Imi pare rau, dragule, tu n-ai intalnit o Femeie, ci doar un alt om fara de care numai umbra sa n-ar fi.

Aaah, e tarziu si de-aia vorbesc asa.

Noapte buna, dragule

| Klepto explică (pentru schindlerww):

Acuma ca a murit intrebarea, pot sa spun orice tampenie ca nimeni nu ma cauta pe mine.
Sa ma prezint, Klepto, defect din nastere, ciudat ca si ocupatie, abandonat de extraterestii cu scopul de a speria lumea, fondator P.U.G. (Prost, Urat, Gras).

Eu nu sunt si niciodata nu voi fi dragut, daca cineva o sa ma considere asa, o sa ii spun ca este bolnav si ca are nevoie de ajutor specializat, iar daca o sa spuna vestita "vrei sa spui ca am gusturi proaste" dupa ce aud ca ma place, o sa ii spun cu o nesimtire imensa care defel nu ma caracterizeaza, "Da, cand vine vorba de mine, ai gusturi oribile".
Dragut nu sunt, chiar oribil de urat, deci asta cu "ajunsul la ceva" nici macar nu a exist, daramite sa intre in discutie. Iar cu "readusul increderii de sine", cum poate cineva sa-mi readuca ceva ce n-am avut niciodata.
Chiar si in ziua de azi, tot o ocolesc si intotdeauna o s-o acolesc, asta pana cand intr-o cand o sa dau cap in cap cu ea.
Detest conceptul asta feminin, conceptul de "eu sunt solutie, eu pot sa-l refac, eu pot sa-l aduc pe calea cea buna, eu o sa ma incapatanez si n-o sa accept adevarul niciodata", dar in continuare sunt fascinat de genul feminin. Misterul ilogicii comportamentului ma atrage inexplicabil, dar o sa dau vina pe faptul ca sunt Varsator si kleptoman.

Se pare ca eu am mai trecut ca o vijelie pe la o intrebare de a ta si ca de obicei am dat cu batul in balta, regret sa spun ca tot nu sunt fan Twilight, dar tot mi-ai placut in filmul, mai ales partea de la final.

O seara placuta iti doresc.

| RAY a răspuns:

Crezi ca esti singurul care a patit asta?
citeste cartea de ce mintim?
http://www.scribd.com/doc/120472856/De-ce-mintim
si eu am fost mintit in fata unui pc, conteaza sufletul apoi fata in fata nu stia cum sa-mi zica sa ne luam adio

ma supara ca ma mintea, daca spunea adevarul era ok dar nu sa minta

| Klepto explică (pentru RAY):

Nu sunt singurul, nici ultimul, prefer o chelfaneala buna doar sa primesc si o explicatie la final.
Nu ma intereseaza daca sau de ce a mintit, prefer sa ii discec un pic creierul, atata opulenta de mister n-am mai vazut de mult.

| Wøodenpints a răspuns:

Limonadă bă gheiule?

Meh, nu mai ridica în slăvi atât persoanele de gen țâțos. Nu-s cu absolut nimic mai presus, și sunt chiar foarte simplu de înțeles. Uneori, dezamăgitor de simplu.

| Klepto explică (pentru Wøodenpints):

Preferai sa beau posirca aia de bere cu lamaie?
Daca mi-a starnit interesul unicitatea ei ce pot sa fac, sunt doar jumatate uman.

| Wøodenpints a răspuns (pentru Klepto):

Chair există baruri în care nu se găsește bere fără lămâie?

| WhatheWow a răspuns:

Eu chiar nu vreau nici limonade, femei cretine sau bărbați umflați în pene. Pe mine să mă lăsați să dorm că mi-ați furat somnul cu asemenea postare ...lungă!
Şi noapte bună!

| Klepto explică (pentru WhatheWow):

Klepto feat. Mos Ene, balade si ode de adormit adultii.
Poate trebuia sa ma culc si eu fix dupa intamplare, chiar si eu ma intreb de ce mai am dreptul de a posta intrebari.
http://cdn.memegenerator.net/instances/400x/38235099.jpg

| WhatheWow a răspuns (pentru Klepto):

rolling on the floor

| N0xEterniS a răspuns:

Pff, frate, cand dai limonada? laughing
Din ce am inteles eu :
Tu esti modest, ``ei cu halba de bere, tu cu limonada`` ea a crezut ca tu, esti smecher, vrei sa iesi in evidenta, esti cel mai tare. Dupa o discutie cu tine, se lauda ca te cunoaste, de fapt dupa o ora.
Dupa ea te-a contactat, tu ai crezut ca gata, s-a sfarsit, am scapat de ea.
Deci irascibila nu era, pe stop nu era ca avea pantaloni albi. Poate era, da` avea absorbant bun laughing
Poate era irascibila, pe stop si s-a luat de unu` pe care l-a vazut ca ``ar vrea sa iasa in evidenta, unu care e el cel mai tare``, sau poate si cred ca asta e adevarat, ii place de tine mult si nu prea stie cum sa o arate.Din discutie, subiectul deviaza si iese un soi de cearta.
Acum sa ma scuzi, daca nu am inteles calumea, da` e sufletul tau, tu il intelegi, nu eu laughing
Acum ma duc sa-mi fac limonada, mi-ai facut pofta! laughing

| Klepto explică (pentru N0xEterniS):

Nu sunt modest cu halba de limonada, m-a costat mai mult decat o halba de bere, nu prea ma dau in vant dupa alcool.
N-am freza de hipster, nu am nici-o esarfa, nu am poseta cu adidas si nu port ochelari de hipster, deci smecher nu-s, habar n-am ce a crezut, dar nici ca mai vreau sa stiu, mai bine sa mor prost, dar mai tarziu, decat implinit si imediat.
Nici-o fata(normala) nu poarta pantaloni albi pe stop, poate ca sa aiba si un submarin de tampon.
Ma place!?, sigur... nimeni nu ma place, si daca da are un mod anormal de ciudat de a arata.
Poate sa-si doreasca orice, atata timp cat eu nu sunt prin ecuatie.
Daca eu nu ma inteleg, nu ma astept ca altcineva sa ma inteleaga.
Daca nu ai asteptat limonada de la mine, ce sa-ti fac.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Din cate vad, si noi suntem dificile.Si eu care credeam ca doar voi sunteti asa laughing
PS: limonada pot sa-mi fac si singura

| Klepto explică (pentru anonim_4396):

O sa descoperi ca barbatii sunt foarte simplu in gandire si dorinte.
Na, nici macar o limonada nu pot sa ofer, toata lumea isi face acasa.

| anonim_4396 a răspuns (pentru Klepto):

Toate la timpul lor.
Si mai bine sa-si faca fiecare limonada, macar scapi si tu mai ieftin

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Suferi de bun simt excesiv.Or sa te manace, mai ales ca e o placere sa ne hranim in ziua de azi cu denigrarea altor persoane.Invata sa eviti si sa te impui.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nu ai intrebat-o?

| Klepto explică (pentru anonim_4396):

Alta drama? alta executie la sange? Fuga ii rusinoasa, dar si sanatoasa.

| contαbαndonαt a răspuns:

Vorba lui Apache, "Ori poate totul a fost un ritual de imperechere mult prea complex pentru taranii de noi, cu mult peste puterile noastre limitate de a putea intelege astfel de `acte` divine.Of of, nestiutorii de noi..."
Genial!
Cat despre continutul intrebarii, sincer, ar merita sa i se acorde frumos un sut virtual de aici la Dragoste si Sex, ca din ce am obs. numai acolo, dupa ce ai reusit performanta uimitoare de a citi cateva dintre intrebarile postate cu nemiluita pe fiecare zi la acea terifianta categorie fara a simti dupa nevoia si dorinta incontrolabila de a-ti pune perfuzi in cap, iti vine s-o mai iei la cate o fuga nocturna strigand tare si sigur: Uaaaaaauu...cati reeetarzi!
Pardon, scuzati-mi iesirea happy, febra e de vina.a racit si dansa.
Nu vreau sa par in lipsa de bun simt dar serios acum, intrebarea ta n-are chiar absolut nimic stiintific ori filozofic in ea, sunt atatea alte categorii la care mergea sa o postezi naiba.
Ce am inteles eu din toata balmaseala asta inutila?
Ca tipa era o frustrata cu gura mare care incerca sa faca pe interesanta si smechera, vezi doamnee, in fata ta nestiind cum altfel sa-ti atraga atentia.
Decat cu astfel de specimene langa tine care sa iti respire aerul, mai degraba singur/a ca-i mai frumos si mult mai linistitor dar mno, din postarea asta cel putin, se vede ca nu prea le ai cu oamenii, mai ales cu genul opus tie.
P.s.:cu berea nu ma omor asa ca mai baga olimonada la socoteala.

| Klepto explică (pentru contαbαndonαt):

Eu fug de infama categorie D / S, dar nu era dragoste, nici sex, din partea mea sa fie dusa la remat intrebarea si sa-mi dea tichetul.
Da, recunosc, cand vine vorba de persoane de genul, n-am in arsenal niciun comportament demn de ele, ca nu ma asociez si prefer un sut in bile de la Hulk decat sa stau langa ele.
Totusi, de ce eu, de ce in halul ala si de ce atata lipsa de logica in comportamentul ei, asta ma frapeaza.Gasesc eu un raspuns cat de cat decent sa calmeze o curiozitate ce deregleaza si un detector de metale.

| BrokenArrow a răspuns:

Dacă te consolează cu ceva, a durat doar 2 minute să citesc intrebarea laughing
Revenind, habar n-am ce vrea de la tine.
Poate suferă de bipolar disorder thinking
Sau poate i s-au incurcat rotițele din cap. Cine știe...
* sunt prea aeriană acum ca să găsesc un răspuns mai ciudat*
Totuși, cați ani are?

| Klepto explică (pentru BrokenArrow):

De acuma poate sa aiba tot ce vrea ea, nu ma mai intereseaza, am primit niste scuze aburite doar sa fie spuse, fara sa raspund, delete, ignore si am terminat treaba.
Am ajuns la un acord perfect din toate punctele de vedere, femeile sunt ca si unicornii, trebuie lasati sa zburde pe campii, doar sa fie admirati si sa fascineze prin mister, daca ar fi capturati, si-ar pierde din farmec.
Mai bine invaluiti de mister, sunt mai interesanti asa.
Femeilor tot o sa va iubesc, chiar daca nu o sa va inteleg si niciodata n-o sa mai incerc sa va inteleg.
Cand revii cu picioare pe pamant, astept si un raspuns ciudat, m-ai facut curios.
Parca are 24 de ani, dar stiu ca fetele se dezolta mai repede decat baietii d.p.d.v. intelectual, deci sigur n-am fost eu pregatit pentru ea, si probabil nu v-oi fi niciodata.

| BrokenArrow a răspuns (pentru Klepto):

Imi pare rau sa te dezamagesc, dar eu nu mai cobor cu picioarele pe pamant. Never. E prea tare privelistea asta, de sus.
Oh, visul meu a devenit realitate. Sunt un unicorn invaluit in mister. Sper sa nu vina nimeni sa-mi bea sangele, doar pentru a trai vesnic. Eh, macar se alege cu ghinionul daca face asta...
Revenind...comportamentul ei nu prea are sens, si sincer mi-e lene sa mai citesc odata intrebarea, ca poate am omis ceva.
Priveste partea buna a lucrurilor. Macar ai baut limonada thinking

| KrEaThYvE a răspuns:

Am o intrebare, eu chiar vreau sa te ajute dar nu am inteles niste amanunte: 1/ unde ai intalnit persoana 2/ de ce te cearta (pentru ca esti modest?)
3/ esti intr-o situatie destul de grea si chiar vreau sa te ajut : sa imi raspunzi la primele 2 intrebari si am sa incerc sa te ajut

| Klepto explică (pentru KrEaThYvE):

Nu conteaza, apa trece, fundul nu mi se misca, nu a fost nici prima, nici ultima persoana de genul, bine a spus cine a zis ca barbatii au soric nu piele, normal ca ii soric la cate trebuie sa indure.

| Alexaaxc a răspuns:

Poate ca i-ai atras atentia si i s epare ca totusi nu te-a citit pe cat de bine credea. Sa nu te-a trecut la categoria cauza pierduta si vrea sa iti mai ridice stima de sine. Bunul simt iti cere sa ii raspunzi macar la salut si la intrebarile de genul "small talk". Ce va face in continuare te va ajuta sa ii descifrezi intentiile dar pana la urma inseamna ca ceva din conversatia voastra anterioara a facut-o sa vina inapoi. Ai prins-o cu garda jos la faza cu intalnirea.

| Klepto explică (pentru Alexaaxc):

Eu atrag atentia oricui fara sa fac nimic, alte persoane isi cumpara masini si haine scumpe sau se siliconeaza doar sa atraga o privire.
N-am nevoie de ridicarea stimei de sine, plus ca nimic nu merge, multi au esuat si multi o sa mai esueze.
Ce va face ea in continuare este problema ei, eu prefer sa fug sa ma bat si alta data, cu altcineva, decat sa incerc sa ma uit in abisul din ea.
N-am reusit sa ii dau de cap la prima dilema, parol ca nu ma bag si la a doua.
N-am prins-o cu garda jos, doar i-am tulburat mintea cu "vai, uratul asta m-a invitat undeva, cum pot sa-l refuz frumos, dar de ce ma place, oare de cand m-a placut?", toate oratoarele de genul se fastacesc cand vine vorba de implicare personala, ca si femeile care protesteaza anti avort, inainte sa te nasti esti perfect, dar dupa ce te nasti nu le mai intereseaza.

| Alexaaxc a răspuns (pentru Klepto):

Si da, ai prins-o cu garda jos pentru ca nu se astepta la asta din partea ta. Nu avea o replica in repertoriu ca sa te faca sa iti reprosezi tie cine stie ce. Si totusi daca nu iti pasa atunci de ce ne mai chestionezi despre misterioasa natura feminina? Asta n-o inteleg. Clar iti pasa sau te macina ceva daca ai pus intrebarea asta aici dcei intentiile ei nu iti sunt asa indiferente. Deduc si eu acum, nu zic ca oi avea dreptate

| Klepto explică (pentru Alexaaxc):

Vreau si eu ce vrea toata lumea, raspunsuri care nu exista la intrebari care nu trebuie puse.
Din cand in cand ma deregleaza o intamplare pentru care nu gasesc un raspuns logic si caut si eu "final", dar cred ca asta este doar inceputul.

| WQTS a răspuns:

Ii placea de curu tau mare.

| Klepto explică (pentru WQTS):

Daca te holbezi la ceva anume nu inseamna ca iti place, este ceva oribil de urat sau nu poate exista.
Eu spun ca era geloasa pe limonada mea.