| CoquineNoire a întrebat:

Nu prea e o intrebare filozofica, dar tine de gandire, si eu m-am gandit de multe ori... ce e in mintea parintilor de-si numesc copiii "Dick" (daravela, pentru cei ce nu stiu engleza)? Nu se gandesc ca acestia vor fi batjocoriti, ca vor trai sentimentul acela oribil cand se face prezenta si toti vor chicoti, si nu numai?

Răspuns Câştigător
| GeosBIOS a răspuns:

Cine stie, poate-s niste parinti mai cu simtul umorului.

10 răspunsuri:
| Vizitiul a răspuns:

Va chicoti doar o *** mai mare decat cea din catalog. Mi se pare o idee geniala.

| sabin89 a răspuns:

Dick e un nume onorabil. A fost si un vice-president cu numele asta - Dick Cheney.

| CoquineNoire explică (pentru sabin89):

Da, daca avem un presedinte sau vice presedinte cu numele Penis, hai sa ne numim copiii asa.laughing
Apropo, esti baiat si de aia ai zis ca e onorabil, daca il chema Pussy, nu cred ca mai ziceai acelasi lucru.laughing
mandrilor big grin

| Grăurea a răspuns:

N-am nici cea mai simpla idee unde le e capu' cand le spun asa copiilor lor! Probabil ca tatal e prin alte parti iar mama nu si-a revenit inca din operatie cu intreg creieru'! big grin

| PedoBarbie a răspuns:

Aşa vor ei să îi numească.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Hai mai blabla, e invers! Moda e de pe vremea romanilor, cand senatorul Sulla si alintat organul gandirii cu diminutivul Sulica.
Anyway, am cunoscut o data o fata, o chema Rozalia. Rozalia cu rozeta, daca ma intelegi...

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

De familia Pasarica n-ai auzit?
Ma gandesc cum e la ziua acelui om, se tavalesc toti de ras sau s-au obisnuit si trec repede peste, fiind niste oameni maturi.Pentru ca in cantecul acela stupid care iti este intonat, multi folosesc numele de familie.
"cine sa traiasca, cine sa traiasca...la bla bla, pasarica sa.(cred ca urmeaza o pauza si fiecare incearca sa vizualizeze cat de penibili sunt)...si apoi cantecul continua.
Eu nu prea mai rad la numele ciudate, am intalnit o gramada si n-as vrea sa-i zic acelei persoane ca parintii sunt retardati, cand aleg acele nume.Mai nou imi plac numele de ciori, au asa o stralucire, ca si cum ai face un rahat in buda si i-ai da nume exemple: bugatti(cand te trece rapid), Lotus exige, Diamantul, Cometa.cred ca voi chema si un preot sa-i boteze.

| anonim_4396 a răspuns (pentru anonim_4396):

###1###
Ia sa fac si eu publicitate pe spatele meu...

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Inca o intrebare, de al carei raspuns depinde soarta omenirii big grin
P.P. Can you handle a dick?

| unknow91 a răspuns:

Lol.nu stiu ce fel gandesc ei cu numele asta"Dick" cand il pun.dar si la noi sunt multe cazuri.gen "Mercedesa, Spania, Virginica".etc... oameni fara minte!