| ҳ̸Ҳ̸ҳGeorgianaҳ̸Ҳ̸ҳ a întrebat:

Poate vi se pare o intrebare cuidata...sau stupida... dar voi ce parere aveti exista extraterestrii?

Răspuns Câştigător
Răspuns utilizator avertizat
14 răspunsuri:
| Parintele a răspuns:

Da, exista.

mumoasa
| mumoasa a răspuns:

Eu una nu stiu ce sa cred happy
50% da 50% nuhee hee
Numai Dumnezeu stie big grin

| MM a răspuns:

Nu cred, dar daca exista, sunt foarte dezamagita de ei. Pe mine nu m-au rapit, nu m-au luat pe Marte, nu mi-au distrus culturile de grau cu cercurile lor, cum am auzit ca au facut la altii.

| Klara a răspuns:

Uite, daca si dom' Parinte sustine existenta acestora, inseamna ca extraterestii sunt confirmati de Domnul. Hallelujah laughing

| ILikeToKnow a răspuns:

E foarte probabil sa existe.Prin extraterestrii se intelege ori ce forma de viata din univers. Dar daca te referi ca omuletzii aia mici si verzi cu capu mare pe care ii vedem pe la tv...ma indoiesc.

| daniDeeDee a răspuns:

Maybe.

| Jupiter a răspuns:

E imposibil sa nu mai fie cineva in spatiul asta infinit.

| M.G.R a răspuns:

Cred ca exista, universul e aproape infinit asa ca de ce sa nu existe intr-o alta galaxie sau in galaxia noastra...Multe lucruri sunt descoperite, dar sunt tinute secret de catre N. A. S. A

| c0rn3l1uss a răspuns:

Cred ca exista... da nu sunt sigur xD!

| Marry:X a răspuns:

Buna. Extra+terestru.Prin aceasta intrebare te referi la o forma de viata in afara Terrei. Da, eu cred ca exista. Mi se pare improbabil ca pamantul sa fie singura planeta din tot universul asta care sa poata sustine o anume forma de viata.Pa pa:*

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Sunt multe lucruri pe care noi oamenii inca nu le cunoastem..lucruri pe care nu le-am descoperit, spatiu pe care nu l-am cucerit...De ce nu? nu putem fi siguri ca nu exista si alte ""fiinte"

| kitty_8919 a răspuns:

Nici intr-un caz nu exista extraterestrilaughing

| ҳ̸Ҳ̸ҳGeorgianaҳ̸Ҳ̸ҳ explică:

Si in pus...mai nou Cantităţi importante de apă îngheţată au fost descoperite pe suprafaţa Lunii, a anunţat vineri NASA, subliniind caracterul major al acestei descoperiri cu implicaţii potenţial excepţionale.straight face

| spiderbeast a răspuns:

Da, viata extraterestra exista mai mult ca sigur. Insa o civilizatie superioara, care sa poata ajunge la noi, nu. Pe youtube exista un filmulet al lui Carl Sagan in care acesta explica ecuatia lui Drake; ecuatia lui Drake "spune" ca pot exista maxim 10 specii in galaxia noastra capabile sa transmita semnale radio, de aici si pana la existenta omuletilor verzi cu nave FTL (Faster than light) si care din sute de planete sa ne viziteze exact pe noi... probabil ca sansele tind spre 0.