| Yohei a întrebat:

Salut! Tocmai ce m-am trezit dintr-un vis, putin mai ciudat, faza e ca, prima oara am atipit si am visat ceva, si stiu exact ca m-a trezit frate miu ca o zbierat ca discreieratu ca se juca ceva jocuri,, si m-am intors pe partea cealalata, dupa m-am sculat sa-mi iau telefonul sa-l pun pe birou ca ma incurca ca-l tineam langa mine, cand m-am pus in pat, nici 2 minute n-au trecut ca si aveam ''imaginea'' neagra, nu vedeam nimic, si, in visul ala, simteam cum efectiv nu puteam sa respir, simteam doua maini la ochi, nu vedeam nimic, o mana sa cuprinda nasul si gura incat sa nu pot respira, si doua maini pe picioare, eu chiar credeam ca sunt in viata reala, eu deja ma gandeam ca e frate miu ca el imi mai facea ''farse'' de astea, dar cand amsimtit ca-s mai multe maini si nu-mi da drumu eu ma gandeam la altceva deja, gandeam eu cu constiinta mea, simteam apasarea aia de maini pe fata si pe corp, simteam cum nu mai pot sa respir, incercam sa dau cu mainile sa ma apar cumva, simteam ca ating o fata dar parca nu aveam putere sa ma apar, parca mainile imi erau mai scurte, eu chiar crezusem la un moment dat ca e chiar real ce se intampla, dupa ce m-am trezit sau dupa ce am realizat ca a fost un vis, pentru cateva secunde eu inca simteam acele urme de maini de pe fata si de pe corp, sa fie o paralizie in somn? Nu am mai patit asa ceva niciodata, am mai avut vise sa para reale, dar asta chiar m-a dat peste cap. (Scuze daca am pus asta intr-o categorie gresita)

8 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

Cand nu stii unde sa pui intebarea, alege intotdeauna categoria "conversatii", ca sa nu risti sa ti-o stearga adminul.

Iar in ce privesc visele, sunt doar vise ciudate de noapte, care nu se adeveresc, doar o imaginatie care a evadat in vis si a fost mai vivace decat alte vise, dar nimic de speriat.
Cand visezi asa ceva, te scoli, bei putina apa si te culci la loc.

| Yohei explică (pentru Violleta2022):

Multumesc! Nici eu nu cred in vise, nu cred ca ele se adeveresc, dar asta a fost mai ciudat, de parca nu visam, nu puteam distinge daca e vis sau realitate in momentul ala, eram cu ochii deschisi dar nu puteam face absolut nimic.

| Violleta2022 a răspuns (pentru Yohei):

Uneori visam si avem impresia ca suntem trezi in vis, dar uite ca tot vis de noapte ramane.

| ioana748 a răspuns:

Sa nu ne jucam cu 666...
❤️

| Garni28 a răspuns:

Daca zici ca dormeai si pe spate, poate a fost un episod de paralizie in somn. Nu reprezinta o problema, exista oameni care patesc mereu asta. Se accentueaza in perioadele de stres.

| Yohei explică (pentru Garni28):

Uite ca asa am dormit, de cele mai multe ori pe spate dorm, o alta pozitie confortabila de a dormi nu gasesc

| Robert45481 a răspuns:

Salut am mai avut și eu sentimentul ăsta în vis nu e așa rău te obișnuiești posibil să fi dormit cu capul în pernă și să respiri mai greu

| Yohei explică (pentru Robert45481):

Nu am dormit asa, eram cu fata in sus