| SuperGamerRO a întrebat:

Salut,TPU.In sistemul nostru solar exista o planeta din diamant.As vrea să știu cât costă.

8 răspunsuri:
| T0T a răspuns:

Cum se numește această planetă? Întreb căci e prima dată când aud de așa ceva. Poate știi tu mai bine și ai telescop ultra performant acasă cu care te uiți la ea și încerci să îi estimezi valoarea. Păi cheamă-mă și pe mine pe la tine, mai bem o bere, mai ne uităm la planeta din diamant. Mâine, poimâine ne construim și o rachetă cu un cablu ca să prindem planeta și să o aducem pe Pământ. Dacă e o vindem la amanet. Sau amanetul e doar pentru haur? Ne descurcăm noi oricum, vin cu Dacia de acasă.

| Darkmagic a răspuns:

Nu exista in sistemul nostru solar o astfel de planeta, probabil ai luat "stirea" de pe internet, iar internetul e praf la capitolul "stiri".
Cat ar costa?
Daca aduci pe Pamant cantitatea de diamante echivalenta cu volumul unei "planete", acestea ajung la fel de comune ca apa sau nisipul.
Asadar, cam cat crezi ca ar costa o galeata cu nisip, pe o plaja, sau un pahar cu apa luat dintr-un rau?

Daca nici pe asta nu-l intelegi... big grin

| NietzscheFrumosSiDesteptSunt a răspuns (pentru Darkmagic):

"Nu tot ce vezi pe internet e adevarat." - Abraham Lincoln (1644)

| DavidoffUser a răspuns (pentru NietzscheFrumosSiDesteptSunt):

Vezi ca n-a fost el, a zis-o Burebista primul.

| NGheorghe a răspuns:

Dacă ajunge pe Terrate costa exact cât costa si viața tuturor pământenilor.
Dar cine ți-a zis de planeta asta?

| Anuket a răspuns:

De ce? Vrei să o cumperi? laughing
Să ai încă o bijuterie în colecție? Oricum nu e toată diamant laughing

| DavidoffUser a răspuns:

Nu mai radeti ca exista...o explicatie la cum a ajuns sa fie saracul asa.

| BloodyLips a răspuns:

E a mea, nu e de vânzare.