| Anonim1900 a întrebat:

.. m-am uitat la acest video infricosator http://www.youtube.com/watch?v=zlX1hnE8Mbw
intrebarea mea este oare cat timp credeti ca vom mai avea apa? :(

Răspuns Câştigător
| Wøodenpints a răspuns:

Mi se pare o mare imbecilitate clipul ăsta. Apa ocupă 2/3 din suprafața planetei.
Credeam că circuitul apei în natură se învațaîn școala generală. Apa nu are unde să se ducă, rămânând mereu în atmosferă.
Nu știu cine face astfel de clipuri, dar cu siguranță e un om foarte, dar foarte prost. Mai proști mi s epar si ăia care cred așa ceva.
Pământul ăsta a avut apă milioane de ani. în 70-100 de ani n u are cum să se ajungă la o criză așa mare de apă. Ar fi ilogic. Oricât de mult s-ar consuma și s-ar abuza de apă, tot nu se termină. Trebuie să fii destul de idiot să crezi că în curând apa mse va termina și oamenii se vor omorî între ei pentru fiecare litru. Sunt chestii și mai grave pentru care s-ar omorî, și apa nu face parte din ele și nici nu va face vreodată. Pentru că-i multă. Extrem de multă pentru n evoile omului.
Du-te și pune-i clipul ăsta unuia din Moldova căruia i-a intrat Siretul în curte la inundații. O să te scuipe în uchi.

4 răspunsuri:
NOname
| NOname a răspuns:

Un viitor trist, iar dacă o ţinem tot aşa, şi foarte posibil.

- http://www.tpu.ro/......-miliarde/

- http://www.tpu.ro/......rale-http/

| Dreamer a răspuns:

Stai linistit, inainte sa ramanem fara apa vom ramane fara gaze, fara petrol, fara carbuni si alte lucruri esentiale. Apa este cea mai mica problema a noastra in zilele astea.

| ErrorFound a răspuns (pentru Dreamer):

Pffff, toate companiile petroliere tin ascunse niste zacaminte subterane carora nu le-au dat locatia publicului. laughing Mai este petrol pe Pamant pentru inca 2000 de ani. happy Se tin ascunse din diferite motive:
-Este necesara o alta sursa de energie fiindca petrolul polueaza foarte tare
-Daca se exploateaza acese resurse, pretul petrolului va scadea dramatic(lucru care nu se vrea).

Raspuns la intrebare:
Nu va fi o problema lipsa apei din cauza saupra popularii. Oricum va urma al 3lea razboi mondial fix din aceasta cauza iar marile puteri ori vor incerca sa se distruga intre ele si tarile mai mici nu vor fi bagate in seama, ori marile puteri vor incerca sa distruga tarile mai mici pentru apa. In orice caz, banuiesc ca va fi un razboi traditional fiindca riscul de a polua apa nu va fi acceptat. happy

| LordBolton a răspuns (pentru ErrorFound):

Mi-ai luat vorba din gura, oricum va fi un dezastru post-apocaliptic vom ajunge ca aia din "Mad Max" sau mai rau si poate ca vam avea un alt viitor sumbru http://ro.wikipedia.org/wiki/Iarn%C4%83_nuclear%C4%83