| Rizer a întrebat:

Se spune ca in 2012 vine sfarsitul lumii? Este adevarat?

Răspuns Câştigător
| cutza a răspuns:

Nu prea cred.Asa sa zis si in 2000 si vad ca azi traieste lumea mai departe.Nimeni nu stie ce va fi, asa ca traitiva viata fericit si nu mai dati mare importanta acestor lucruri!
In orice caz cind va fi sfirsitul lumii noi nu vom mai fi pe acest pamint!happy

76 răspunsuri:
| Flav a răspuns:

Gresit, e maine la ora 15:56 si 40 de secunde; ai grija cum iti traiesti ultimele 24 de ore; fa ce ti-ai dorit dintotdeauna, lasa sufletul sa se elibereze

| fabiola a răspuns:

Vom trai si vom vedea!

mumoasa
| mumoasa a răspuns:

Numai Dumnezeu stie cand va veni sfarsitul lumii.winkingS-au mai sp astfel de lucruri si nu a fost adevaratbig grin
Acum numai Dumnezeu e in masura sa sp cand va fi sfartitul lumiihappy

| CrucifiedCountess a răspuns:

Da! du-te si spovedeste-te. fa-ti plinul de alimente! si inca ceva! fa-ti o arca subterana! la vreo 100km undergroundwinkingbafta

| mircea a răspuns:

Asi, gogosi! Astia din politica au planuri mari pana in 2020, cum sa-i prinda sfarsitul in 2012? Fugi de-aci!

| JustMeFlory a răspuns:

S'a mai spus lucrul acesta si in 2000 si in 2004...
Cand va veni nu vom stiiwinkingDumnezeu este singurul cate stie.

| inna a răspuns:

21 decembrie 2012.Chiar ieri m-am uitat la un documentar despre Nostradamus, mayasi si egipteni.Multe dintre prezicerile lui Nostradamus au fost interpretate de catre astrologi oameni de stiintza si s-a constatat ca s-au adeverit.Principala cauza a sfarsitului lumii va fi foametea si incalzirea globala...

| giovana a răspuns:

Nu va fi sfarsitul lumii. Va fi poate un cataclism natural (ex. inversarea polilor, topirea ghetarilor...cutremur ) care va afecta o zona sau mai multe a pamantului. In rest..."marmota invelea ciocolata"... big grin

| LoveForShania a răspuns:

Nimeni nu stie, doar Dumnezeu.Si nu il crede pe Flav ca minte. Sfarsitul lumii nu ar fi niciodata daca oamenii nu ar fi asa rai.Majoritatea oamenilor fac multe pacate: fura, omoara, fumeaza, beau, fac chefuri zi de zi numai vagabonti (si e pacat), majoritatea femeilor sunt prostituate (si e un mare pacat). Dumnezeu este suparat pe noi oamenii pentru ca facem multe pacate si de aceea el apropie sfarsitul.Si oamenii politicieni fac pacate, cica 666... ce e cu numarul asta? Este numarul diavolului, oamenii sunt fortati de diavol sa puna numarul asta.Altfel,Dumnezeu ii indeamna pe oameni sa poarte in buletin diavolul?

| turtl3 a răspuns:

Nu

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Da, da, da...si marmota invelea ciocolatahappy

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Vine un spanak.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Maduto lumea nu piere nicicand. oamenii mor si dispar. dar lumea nu.fii linistita, o sa mori de batranete si satula de zile.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Incredete in dumnezeu, si nu cauta alceva stefan

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Eu nu cred in,, sfarsitul lumii,, ca va fii in 2012... asa ca stai linistita si traieste-ti viata in continuare... fericita alaturi de prietenilaughing

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Si eu sunt speriată...am citit si eu articolele referitoare la o aliniere de planete rară si mi-e putin frică, dar sa incercam sa infruntam adevarul... poate e, poate nu e, stiti bine ca Dumnezeu va coborî pe Pamânt cand va vi sfârsitul lumii si mai spun credinciosii si preotii ca sfarsitul lumii poate fi si maine, si noi sa nu stim.Noi credem ca daca suntem mai buni ultimii ăstia 3 ani, ne va mantui Dumnezeu, dar dacă vine maine si noi nu stim, n-avem ce facem.Tot ce putem face este sa traim fiecare clipă(chiar daca nu va veni sfarsitul lumii).

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Ati inteles cam gresit... faza e ac in 2012 vine sfrasitul lumi dar e un lucru bun ...adica nu o sa murim toti. vor trimite niste sateliti pe soare acea zi va fi foarte importanata o sa ne depasim tehnologia c lima se va schimba adeneul se va schimba ff mult in bine. vom face un pas urias pentru omenire vom trece fara sa sta din 4 in 5 tonguetongue:tonguetonguetonguetongue:::

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Pai eu nu prea cred ca vine sfarsitul lumii in 2012, asa ca nu va faceti griji caci in biblie scrie ca nici tatal ci numai fiul stie cand vine sfarsitul lumii daca nu ma credeti cititi in biblie uneori ma tem si eu pentru ca ar putea veni in 2012 sfarsitul lumii si ca cercetatorii sa aiba dreptate dar ori cum ganditiva caci ori cum noi o data si o data o sa murim

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Pe cine intreb/ati? Pe mine? Eu nu am nici un raspuns! Adica vreau sa spun ca nici eu nu stiu raspunsul la intrebarea propusa!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Da desigur! Nu o sa moara nimeni! Stai linistita!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nu este adevart.pentru ca in biblie scrie ca nici tatal ci numai fiul stie cand vn. sfarsitul lumii.asa ca nu va faeti griji si si mie cateodata mie si mi-e frica caci daca cercetatorii au dreptate chiar o sa vn. sfarsitul lumii dar nu va faceti griji si sperante pentru ca si in 2000 a zis tot asa si uite ca astazi traim si daca cercetatorii au dreptate nu-i nimic pentru ca ori cum noi o data si o data tot o sa murim

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Eu cred ca va veni sfarsitul lumi este aproximativ real, este ca o pasta de pix se consuma se tot consuma pana se termina asa este si cu ani trec trec si pana la urma Finis din cauza presiuni atmosferice atmosfera se incalzeste sau anuntat 60 de grade la vara, este posibil sa vina sfarsitul lumii.Acum vreau sa descopar cum ne putem proteja de acest sfarsit al lumii, daca ar fi dupa mine as construi o grota in pamant, as face tot posibilu ca in acea incapere sa fie oxigen, hrana, si apa, cam pentru 60 de zile, as avea nevoie de o camera de filmat afara, dar asta ar fi posibila sa mearga in cazul in care presiunea atmosferica se va incalzi dar daca vine inghetul nu exista supravietuire, pentru ca vor ingheta conductele construite pentru apa, la caldura rezistam mult mai usor, in fine asta este parerea mea s-ar putea sa fie gresita, am 16 ani, ma numesc carolina

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nu viNE zaNa in 2012winking vine in 2011winking ne ducem de nu ne mai intoarcem

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Eu nu cred ca o sa murim toti?

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

NU vine nu te speria DUMNEZEUstie cand vine si pentru ca el tine la noi ne lasa sa murim asa.Asa ca nu te speria si traieste-ti viata si nu mai asculta toate zvonurile.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Daaaa, cum sa nu. Mayasii spun ca din 2012 planeta se va schimba trecand prin modificari spirituale, ca va fi un sfirsit si un nou inceput. Ce nemernice sunt elitele astea masonice. De fapt in agenda lor de lucru este scris ca din acel an probabil, sa-l inscauneze pe Antihrist si Noua Ordine Mondiala. De aceea recurg la spalari pe creier si la obisnuirea populatiei cu aceasta idee...de schimbare majora in bine. Da, va veni un sfirsit dar nu asa cum vor ei ci asa cum va vrea Dumnezeu. Se va petrece asa cum este scris de mii de ani in Biblie. In nici un caz nu va fi acest sfirsit asa cum ne este infatisat in filmul cu acelasi nume. In nici un caz nu va fi un sfirsit apoi un nou inceput, aici pe planeta asta. Stim din Biblie ca va fi un sfirsit pentru tot pamintul, definitiv.Adica pamintul asta va fi distrus cu foc din cer. Vom trece toti prin moarte apoi vom invia toti in Hristos si ne vom prezenta la marea judecata. Un crestin adevarat stie ca dupa acest sfirsit, pentru unii va urma viata vesnica in Imparatia lui Dumnezeu iar pentru altii viata vesnica in chinuri in iad. Numai ca elitele masonice care spala populatia pe creier, amesteca adevarul cu minciuna si le toarna pe gat idiotilor. Au denaturat adevarul dupa scopurile lor ca sa ai indeparteze pe oameni de Dumnezeu cu chestii de genul 2012, va fi un sfirsit apoi un inceput plin de evolutie, vor trai numai cei evoluati spiritual, incalzirea globala e de vina si alte imbecilitati din astea. Da, ei ne pregatesc o mare schimbare in 2012, probabil vor declansa cel de-al treilea razboi mondial, devastator, in urma caruia vom mai ramine putini oameni care vor fi insemnati cu semnul fiarei, sub un singur conducator Antihrist, intr-o noua ordine mondiala. aceasta va fi schimbarea. Multi tampiti vor crede ca schimbarea aceasta e spre binele omenirii insa noi, crestinii stim ca va fi spre pieirea omenirii definitiv si iremediabil. De aceea Dumnezeu va scurta chinurile omenirii din acele vremuri care bat la usi, si va sfirsi cu pamintul si lumea asta. Deci se va trai vesnic ori in rai ori in iad.asta fiecare o va decide pentru el. Intradevar, trebuie sa ne pregatim pentru un sfirsit de lume, dar nu cu panica creata de masoni...nu spre supravietuire caci nu va supravietui nimeni ci cu speranta ca toata rautatea si mirsavia din lume se va termina si il vom vedea pe Dumnezeul Puterilor. Si sa ne pregatim sufletul pentru mintuire si pentru marea judecata divina. Ca la acea judecata divina nu vom fi intrebati de ce nu ne-am facut buncare subterane ci de ce nu ne-am apropiat si impacat cu Dumnezeu? Meditati la asta

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Si tu o sa stii cind vine sfirsitul lumii, pentru ca un ucenic a lui isus l-a intrebat cant vine sfirsitul lumii, isus ia raspuns, cind e inorat sti ca ploua, adunci sti cind vine

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nici IISUS fiul lui Dumnezeu si ingerii din cer nu o sa stie cand va fi sfarsitul lumii.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nu stie nimeni numai d