| anonim_4396 a întrebat:

Sunteţi adepţii unor teorii ale conspiraţiei? Care?

22 răspunsuri:
| RAY a răspuns:

Religia e o conspiratie la adresa ratiuni

| sublime89 a răspuns:

Eu nu tin minte sa fi auzit vreodata vreo teorie a conspiratiei care chiar sa aiba logica. Deci nu sunt adeptul lor.

| 0101131234 a răspuns (pentru sublime89):

Ce spui de teoria conform căreia lumea ar fi condusă de conjuraţii secrete precum masoni, iluminaţi?

| Theo94 a răspuns (pentru sublime89):

Ce parere ai despre al qaeda, bin laden, marile guverne ne ascund contacul cu extraterestri, mesaje subliminale, codex alimentarius?

| sublime89 a răspuns (pentru 0101131234):

E o prostie. Vechi mituri izvorate din prea multa imaginatie si dorinta de senzational.

| sublime89 a răspuns (pentru Theo94):

Al Qaeda si bin Laden sunt teorii ale conspiratiei? laughing

| Theo94 a răspuns (pentru sublime89):

Ma refeream la partea conspirativa, chiar crezi ca el a daramat turnurile de la 11 sept. 2001, al qaeda nu a fost antrenata si finantata de serviciile secrete din occident, sau iti place... servit de mass media pe tava ca e foarte digerabil si usor de pestecat pentru mase.

| sublime89 a răspuns (pentru Theo94):

In caz ca nu stii, bin Laden era miliardar in dolari, si finanta al Qaeda. Deci da, a fost foarte capabil sa duca la bun sfarsit un astfel de plan. Plus ca nu a fost ala singurul atentat pus la cale de al qaeda. Chiar el a recunoscut asta intr-un mesaj video inregistrat. Aici nu exista dubii, ci doar dorinta unor oameni sa creada in senzational. E mai interesant asa.

| Theo94 a răspuns (pentru sublime89):

Stiu ca avea bani dar mai avea si foarte multi frati, si cum un "camilar" a daramat 2 turnuri si a facut o gaura in pentagon la cineva care este mult mai avansat.Imediat dupa atentate in 2001 a inceput razboiul din afganistan (7 octombrie 2001), unde are foarte mult opiu (din care se obtine heroina), litiu, etc.

http://www.descopera.ro/......-americane

si pe descopera. ro ceva interesant.

| sublime89 a răspuns (pentru Theo94):

Si ce vrei sa zici, ca americanii si-au daramat cele mai mari cladiri din new york si si-au omorat 3000 de oameni ca sa aiba mai multa heroina? laughing

| Theo94 a răspuns (pentru sublime89):

Mai are si foarte mult litiu, scrie in articolul de pe descopera.ro,
iar cei ce au pus la cale totul ar putea fi unii membrii ai unor organizatii sau societatii secrete.

| Kalla a răspuns:

Antihrist si cipuri.Si nu e o teorie.

| 0101131234 a răspuns (pentru Kalla):

Cam greu de crezut teoria aia cu microcipurile şi în acelaşi timp greu de realizat.

| Kalla a răspuns (pentru 0101131234):

In SUA deja au inceput sa implanteze cipuri.

| 0101131234 a răspuns (pentru Kalla):

Da, sub pretextul că aceastea ar putea aduce un beneficiu oamenilor prin faptul că ar putea suprima apetitul, că ar avea o memorie mai bună şi multe alte "calităţi" pe care l-ar avea acest cip.
Dar tot e greu de realizat la nivel mondial...winking

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Două vaci:
- Eu am impresia, că ei ne hrănesc doar pentru a scoate din noi tot laptele, iar pe urmă să ne ucidă și să ne mănânce.
- Aruncă naibii teoria asta prostească a conspirației, altfel, toată cireada o să râdă de tine.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Cred ca atentatele de la 11 septembrie au fost create si planuite tot de americani. Sunt zeci de documentare despre asta.

| contαbαndonαt a răspuns:

They say they want what's good for you but, what they really want, it's to turn you into a slave, theire slave.
keep your dreams for you because it's the only thing free in this world.

| XxXxMariusXxXx312 a răspuns:

A?

| eXcisioN a răspuns:

Păi, în cazul în care nu ai auzit de cometa Ison, îţi recomand să te informezi. Nu este o teorie a conspiraţiei, dar este ceva foarte interesant, astăzi va trece pe lângă soare la o distanţă de 1.800.000 de kilometri, având traiectoria către pământ. În cazul în care nu va reuşi trece de soare, pentru că e foarte posibil ca radiaţiile solare să o dezintegreze, se pot desprinde bucăţi din coada cometei care şi-ar continua drumul către pământ, prin urmare ar putea provoca o ploaie de meteoriţi. Te las pe tine să citeşti mai multe despre ea, găseşti foarte multe informaţii pe google. Fundă? happy

| sublime89 a răspuns (pentru eXcisioN):

Asta nu e tocmai o teorie a conspiratiei.

| ViseleSmulgGratii a răspuns (pentru eXcisioN):

Cine confirma ca-i adevarata treaba asta?