| DorelSudoru a întrebat:

Vi s-a intamplat vreodata sa vedeti ceva ciudat sau sa simtiti o prezenta in preajma voastra sau sa vedeti ceva neobisnuit?(vreau raspunsuri serioase si ma refer la lucruri paranormale care nu au legattura cu lumea asta)

14 răspunsuri:
| AvalohAlyn a răspuns:

Nu mi s-a intamplat dar cred in lucruri din acestea.Sunt multe de experiente paranormale pe internet si la tv pe care le-au trait unii oameni.
Intra si pe site-ul www.esoterism.ro pentru a afla mai multe despre aceste lucruri.

| Angel0 a răspuns:

Toate au legatura cu lumea asta.
Si nu exista paranormalul.
Exista normalul care pentru un handicapat spiritual pare paranormal.

| carminaburana43 a răspuns:

Mie nu m-i s-a intimplat nimic paranormal dar totusi cred in ele si respect parerile celor care au avut parte nu-mi bat joc ca unii.Pentru ca stiu ca mai inainte sau mai tirziu cei ce-si bat joc indiferent de motiv de un om vor primi innapoi de zece ori.Nu e voie sa-ti bati joc de nimeni.Numai pentru ca mie nu m-i s-a intimplat ceva de aceea la altul poate sa i se intimple.

| DorelSudoru explică:

Nu prea cred in ele dar am auzit persoane cu astfel de povesti si de aceea am intrebat si aici sa va aud povestirile si parerile.

| ERMO a răspuns:

Da multe lucruri "paranormale" mi s-au intamplat dar cel mai ciudat a fost acum 3 luni. Bunicul meu tocmai murise iar eu m-am culcat unde se culca el de obicei. M-am trezit la 12 noapte sau la 2 nu mai stiu si va in fata ochilor o imagine vaga a bunicului meu
care semana leit.De dimineata am observat ca draperia era trasa iar perdeaua era spre capul meu dar nu inteleg cum o simpla draperie poata sa iti da senzatia ca vezi un om.

| muzicalBoX a răspuns:

E de fapt o perceptie a mintii tale un lucru de care tie teama poate deveni realitate

| Ady00pk a răspuns:

Da! mi s-a intamplat sa cred ca e ceva paranormal dar mereu s-a dovedit prin stiinta ce a fost cu adevarat.Suntem in sec 21 nu in antichitate unde se credeau in demoni si zmeii!

| aaaa12345 a răspuns:

Da, la tara la bunica mea am fost vara aceasta in vizita.Am stat am vorbit, tatal meu s-a culcat in cealalalta casa (mica cu 3 camere)si bunica s-a dus in gradina.EU stateam cu Teo in camera care a stat bunicu in sicriu dupa ce a murit (mai de mult de doi ani), jucam carti, dupa amandoua am tras cu ochiul catre fereastra. Ce am vazut a fost groazni, el era se vedea parul, fata etc. numai ca era in umbra Teo are 14 ani e mare si cand am vazut ne-am speriat de moarte.Am verificat vecin cu vecin dar nimic. Tine cont ca am 10 ani.
si
Stateam singura in casa si deodata am simtit o mana pe cap, m-am intors repede si se vedea o silueta de barbat. Dar nu prea puteai sa a distingi.
si
Am visat c um va fi sfarsitul umi.Deasupra la biserici sa v-a vedea luna si toate plantetele si langa ele se v-a vedea o gaura neagra.
si
De sf.nicolaie,mos craciun primesc de la nunicu prin vis cadou, cadoul nu pot sa il eu il lumea noastra si el se supara ca nu pot.
L-em verificat si 100% au fost reale, si stai ca am mai uitat ceva.Il clasa avem un bec care nu mai merge dar nu l-a luat de acolo.Cand sunt in clasa si simt energie (nu stiu cum sa zic)si ma uit la el se aprinde pret de 3 sec.
Tot ce am spus nu are legatura cu lumea asta.Cred ca trebuie sa fii cat de cat expert ca sa poti vedea/auzi ca de ex.ai vazut la stiri copilul de 11 ani ca vb. cu prieten? nu e adevarat, am spus ca voi incerca celll mai probabil de sf neculai sa mai intru u n contact

| 愛日本 a răspuns:

In fiecare seara sau dimineata eu simt ca ma atinge cineva pe mana chiar daca nu e nimeni in CASA. dar ma atinge multt.Si cateodata aud multe, cum ar fi sa pice lucruri de pe raft dar mnu a picat nimic.Stiu ca par proasta da asta simt...

| emaalexandra97 a răspuns:

Da, mi s-au intamplat multe. bunicul meu a murit cand aveam 2 ani, si eu am acum 13.intr-o seara(anul asta), venise un baiat care a-r fi trebuit sa fie fratele meu vitreg, si el dormea la sufragerie cu verisorul meu, iar deasupra era dormitorul meu unde dorm eu cu sora mea, in multe seri la rand(el murise in bucatarie si sufrageria era chiar langa), baietii se tot plangeau ca eu cu sora mea bocaim prin camera, si noi credeam ca ei bocane.noaptea pe la 11-12 auzeam ca urca cineva scarile, iar baiatul acela iesise intr-o seara pe hol si a strigat sa vada cine este, si nu a raspuns nimeni, a doua zi am vorbit in sufragerie despre asta si de atunci nu s-a mai intamplat nimic.mai era intr-o seara(a fost cel mai infricosetor lucru), stateam pe pat si ma uitam la televizor si deodata mi-a venit sa ma feresc si cand m-am dat laoparte, se vedea in pat ca si cum daduse cineva cu pumnul(se vazuse si forma pumnului, cred ca-ti dai seama ce vreau sa zic). cand aveam vreo 10 ani, am simtit intr-o seara ca ma atingea ceva rege pe frunte, ca si cum ma mangaia cineva, cand am deschis ochii, era strabunica mea(fantoma), era alba si ochii erau mari si rotunzi, si inauntru se vedea ca si cum avea niste lanterne pornite, si arata exact ca ea, dar eu eram obosita si n-am avut timp sa ma sperii.

| jvEcu a răspuns:

Tu chiar l-ai vazut pe Mos Craciun!

Sa te fac sa intelegi, tot ceea ce "vezi" sau "simti" tu porneste din cap, daca eu am o teama puternica ca exista strigoi, o sa vad numai strigoi, daca m-ai inteles happy.

| Tr4fYc4n7D3PuFuL37y a răspuns:

Da eu de multe ori simt ca ma striga candva asa un glas foarte subtire si de o suta de 100 de ori si eu am 10 ani si gandeste-te si de multe ori mi se intampla asta seara cand singur cel mai mult si gandeste-te ce inspaimantator ii sau noaptea cand ma trezesc mi se pare ca vad un criminal sau un D I A V O L care vine spre mine si inchid ochii si stau asa si mi frica sau intr-o seara eu stau in apartament eram singur in casa pe la vo 11-12 si aveam usa inchisa si mi so parut ca batea candva bine eu chiteam pe TPU si nu ascultam muzica nimic si am deschis usa si am simtit un vant foarte rece si aveam polar pe mine oare ce o fi fost a de si dupa ce am simtit vantu parca am vazut o fata de om si cu un pic de corp si nu era nici la un m distanta de mine? si nu era vantu de afara ca nu erau deschise geamurile si repede am inchis usa si m-am pus in patsi imi era o frica

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Daca ai face neurologie sau mai tare, psihiatrie, ti-ai schimba parerea despre BullShit-urile astea paranormalehappy

| SteauaROsie a răspuns:

Mda
pe bune
am auzit ceva in casti in timp ce ascultam muzica
a fost ceva de vreo 3 sec
un tzipat
foarte puternic
de simteam ca raman fara timpane
oare de la ce o fii?