| BlueBoy333 a întrebat:

Am un laptop cu 3 USB-uri, iar mouse-ul meu este pe baterie si este intr-unul! Am incercat azi sa bag un cablu de date in laptop si nu a mers in nici unul iar mouse-ul nu merge decat intr-un singur loc la restul nu reactioneaza! Ce-i asta?

Răspuns Câştigător
| Predator30 a răspuns:

Pentru ca in acel port a fost instalat mouse-ul si in alt port nu il mai citeste si in legatura cu cablu de date nu iti este instalat hardwarul de la telefonul tau sau la imprimanta, mai pe scurt nu ti-l recunoaste, ti le descarci de pe internet, numai bine o seara faina!

4 răspunsuri:
| K0sti a răspuns:

Pentru ca probabil ai USB 3.0 pentru care iti trebuie drivere!

| Sebi200000 a răspuns:

In celelalte nu iti merg pentru ca driver-ul de la mouse a fost instalat in acel port usb.Dar cand il bagi in alt USB ar trebui ca laptopul sa il citeasca si sa functioneze.
Si laptop-ul nu are neaparat nevoie de mouse, are partea aia mica din mijloc de jos pe care daca o atingi se misca sageata pe eran.Bafta!

| Perusul a răspuns:

Cred Ca nai driverele