| ratzaa a întrebat:

Bun...deci am o problema destul de bizara cu PC-ul. Acum 2 zile am overclockat procesorul Intel Pentium Dual-Core e2160 de la 1, 8Ghz la 2.5Ghz, toate bune si frumoase. Dar cand in pornesc(calculatorul) mi se stinge imediat gen Vroooom... Vroom(intra curent in el foarte putin) dupa care ast fara sa fac nic vreo 5 sec si mi se porneste si nu are abosult nimic dupa aceea.Am restartat BIOS-ul(de acolo am facut overclock-ul) am dat procesorul la parametri de fabrica si nu are abosult nimic porneste normal.Ma gandesc sa nu fie de la sursa am una de 450W si cred ca consuma mai mult acum si nu rezista sursa.

5 răspunsuri:
| ombladon a răspuns:

Tu esti tare destept, cum sa il aduci de la 1, 8 la 2, 5 fara sa ii schimbi coolerul?:)) pune-i macar asa ceva http://www.emag.ro/......NK35TZR-KU

| ratzaa explică (pentru ombladon):

Bai...deci daca nu sti nu te bagawinking Am un cooler destul de bun imi tine la maxim 58 de grade procesorul.Sa nu zic ca esti si un mare tantalau procesoarele/Hard-disk-ul/RAM-i au protectiewinking ITI APARE ALBASTRU deci, concluzia o tragi tuwinking

| ratzaa explică (pentru ombladon):

Ma mai ei si intr-o ironie...de mare inginer ITstraight face

| ombladon a răspuns (pentru ratzaa):

Si il tine la 58* la 1, 8?

| ratzaa explică (pentru ombladon):

2,5... oricum temperatura NU este o problema doarece este rece cand il pornescstraight face