| anonim_4396 a întrebat:

Buna TPU sad... Am o problema cu tastatura.(e pe usb). Deci astazi am deconectat(ma refer la cablub de la mouse, netul... etc) tot ca trebuie sal curat de praf etc, si cand am conectat la loc nu mergea tastatura adica merge dar stati sa va explic! Porneam caculatoru daca intram in Bios mergea, dar atunci cum eu am doua windowsuri instalate trebuie sa aleg dar nu pot nu-mi merge tastatura deci doar acolo si cand imi intra pe desktop atunci merge! stiti ce ar putea fi?
Mersi anticipat! dau fundita sad :*

Răspuns Câştigător
| remus17 a răspuns:

Da, asta e cauza. cand resetezi bios-ul se reseteaza tot ( drivere, ceas, system restore etc.) insa nu pierzi nicio informatie de pe hdd

2 răspunsuri:
| MaGicElEmEnt a răspuns:

Si aaa am uitat sa mentionez ca mi-am resetat si parola biosului prin scoaterea batieriei cateva secunde.Sar putea de asta? ca vad ca si data si ora de la calculator sau schimbat! mersi :*

| MaGicElEmEnt a răspuns (pentru remus17):

Pai si cum sa fac ca sa-mi fie din nou tastatura la normal?
Mersi :*

| remus17 a răspuns (pentru MaGicElEmEnt):

Da, asta e cauza. cand resetezi bios-ul se reseteaza tot ( drivere, ceas, system restore etc.) insa nu pierzi nicio informatie de pe hdd