| Florentina9210 a întrebat:

Am si eu o nelamurire, este vorba despre o intrebare de pe ask.fm, pe care mi-a adresat-o un prieten acum o saptamana, era cu un link catre un blog destul de interesant facut de el. Problema este ca acum 3 zile cand m-am uitat prin intrebari, am constatat ca aceasta intrebare a disparut. Intrebarea mea este, poate cineva sa imi dea report si sa stearga intrebarea, tinand cont de faptul ca era una normala fara cuvinte obscene?

13 răspunsuri:
| RareşTPUro a răspuns:

Persoana respectiva probabil si-a dezactivat contul de ask.fm si o data ce isi dezactiveaza contul, nu va mai fi vizibila intrebarea pana cand isi reactiveaza contul. Daca nu si-a dezactivat, atunci a primit report din cauza ca este o intrebare sub forma de publicitate/reclama.

| Florentina9210 explică (pentru RareşTPUro):

Da, poate fi din mai multe motive. Si faza cu dezactivarea contului, eu stiam ca dispare doar numele de utilizator, dar intrebarea ramane postata sub forma de anonimat.

| RareşTPUro a răspuns (pentru Florentina9210):

Se ascunde intrebarea daca isi dezactiveaza contul pana in momentul cand se reactiveaza.

| Florentina9210 explică (pentru RareşTPUro):

Eu stiu ca atunci dupa ce am vazut intrebarea, am intrat la el pe profil si era activat dar intrebarea nicaieri.

| Anonimuserr a răspuns (pentru Florentina9210):

Dar oricum dacă vrei din nou să știi blogul respectiv. Cere-i acelui prieten al tău. Da pot fi mai multe motive cum zice și RaresTPUro.

| Florentina9210 explică (pentru Anonimuserr):

Asa voi face.

| Anonimuserr a răspuns:

S-ar putea și asta să dea report cineva și un admin să o șteargă deși nu văd rostul. Dar întreabă-l pe acel prieten care era blogul respectiv. Dacă se adună multe reporturi cred că va fi ștearsă.

| Florentina9210 explică (pentru Anonimuserr):

Eu ma gandesc si la altcineva. De exemplu un fost prieten. Eu la acea intrebare am raspuns: ''De ce nu am avut si eu noroc sa gasesc un baiat cu o gandire ca a ta''. Si probabil a vazut si a dat report intentionat...

| Anonimuserr a răspuns (pentru Florentina9210):

Da îmi pare rău. Există și uscături sau scursuri ale societății. Prea puțini și puține sunt normali din păcate. Mulțumesc mult de apreciere Floren3456.

| Florentina9210 explică (pentru Anonimuserr):

Si eu multumesc pentru raspuns.

| HappyMeg a răspuns:

Da,poate,orice motiv ar fi bifat... Daca ask-ul ti-a gait raspunsul neinregula _cu toate ca nu era, dupa cum zici tu,) ti l-au sters. straight face

| Florentina9210 explică (pentru HappyMeg):

Cam imi dau seama cine ar fi facut-o. dar asta e. mersi de raspuns.

| HappyMeg a răspuns (pentru Florentina9210):

N-ai pentru ce :3