| RusescuO a întrebat:

Buna tuturor, am o problema la calculator, cand dau sa il deschid imi parare logoul Energy Star si imi zice sa dau F1 sa continue cu deschiderea windows-ului( si il deschide si merge perfesc). Intrebarea: Ma poate afecta cumva ca imi apare Logo-ul energy star?

10 răspunsuri:
Salontanul
| Salontanul a răspuns:

Nu te poate afecta dar inerveaza.
Folosești cumva unitate pentru dischetă, iar dacă nu, ai dezactivat-o din bios?
Caută opțiunea "HALT ON" în bios și selectează "No Errors", apoi salvează modificarea (F 10).
Mai verifică setările memoriilor și amplasarea lor în sloturi, dacă folosești dual channel (vezi manualul plăcii de bază ).
Probabil ai o problemă de configurare hardware sau bios.

| RusescuO explică (pentru Salontanul):

Salontanul, unde pot gasi optiunea "HALT ON"?

| Salontanul a răspuns (pentru RusescuO):

E ceva cu erori. Depinde de la BIOS la BIOS. Eu nu cunosc BIOS-ul tau. Cauta pe cineva care vede si se pricepe. Eu nu vad.

| K0sti a răspuns:

Sa te afecteze unde? La ochi, la ce sa te afecteze? Stupid question!
Vezi ca spune acolo de ce trebuie sa apesi F1! Remediaza problema pentru ca nu e in regula sa-ti ceara sa apesi F1!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nu te afecteaza cu nimic.Dar trebuie neaparat sa dai F1 ca sa se deschida? Daca il lasi fara sa apesi acea tasta, nu se deschide windows-ul singur?

| RusescuO explică (pentru anonim_4396):

Ramon2473 nu se deschide singur.

| anonim_4396 a răspuns (pentru RusescuO):

Logo-ul de la energy star imi apare si mie, e ceva normal dar apoi imediat trebuie sa intre in windows singur singurel.Incearca sa rezolvi problema cum a scris Salonatnul.

| anonim_4396 a răspuns (pentru anonim_4396):

Scuze,Salontanul.

| RusescuO explică:

Ok mersi happy

| Angel2203 a răspuns:

Nu te afecteaza cu nimic asta!winking