Întrebare recomandată | rlr09 a întrebat:

Care este cel mai bun antivirus la ora actuala?

93 răspunsuri:
| Freeseodesign_Alex_1973 a răspuns:

Toate au ceva minusuri, iar virusii tot timpul apar dar cel mai bun ca rata de detecție este Avast. Il gasiti aici http://antivirus-free.ro/......atuit.html

Alte răspunsuri
| andreyyy112 a răspuns:

Cel mai bun antivirus actual in 2012 este Bit Defender rata este de 99.7%

| κοσμιν_Μιτρεα_1997 a răspuns:

Eu am antivirus AVAST de 2 ani si pc meu nu e slab.e foarte bon, am schimbat totul prin el e aproape de ultima genereatie si nu am probleme cu avastul.Ce te necajeaza e ca trebuie sa-l upgrade in fiecare luna...eu am cont..si imi merge ff bine...totul..si am protectie si stapanire pe pc.happy

| Boregard a răspuns:

NOD 32 4

Alte răspunsuri
| TheBoyTheCool24 a răspuns:

Eu iti zic sa folosesti acum AVG 2013 m-a scapat de ogramada de virusi(imi merge calculator boboc, LUCI) eu ti-l recomand dar poti sa folosesti altceva daca vrei

| gabri80el a răspuns:

Cred ca aici fiecare isi etaleaza antivirusul care il foloseste nu neaparat ca este intr-un fel sau altfel fata de celelate. Sfatul meu ar fi ca sa-ti gasesti un antivirus pe placul tau si sa inveti setarile cum trebuie.Aici cred ca este marea problema.
Cel mai bun antivirus este acela care il cunosti cel mai bine si il setezi corespunzator. Degeaba ai antivirusul anului daca nu-l folosesti la nivelul care ar trebui.
Firewall-ul este mult mai importat decat antivirusul.Nu ar trebui sa lipseasca din pc-ul nimanui numai ca" toti se duc la dentist atunci cand este nevoie de extractie nu si de prevenire"

| bosulica964 a răspuns:

Avast

| Blondu_Dragosh_1996 a răspuns:

Norton internet security 2012

| krys2002 a răspuns:

Pai am avut avast care nu era deloc bun cand aparea virus nu imi arta delete si mi se strica calculatorul de 1 an folosesc avira si imi merge foarte bine ti-l recomand

| AndeStbk a răspuns:

Avira este foarte bun.

| catalinboss a răspuns:

Cred ca Avast

| MxM222 a răspuns:

AVIRA cel mai bun. am avut porcaria de Microsoft security essentials si nu a detectat nimic. avira 2013 a detecta.3 de le counter strike nr1 recomand!

| Lariiiiiisss a răspuns:

Pfai...Buna intrebare...Am vrut sa downloandez IMVU si pe site mi-a gasit virusi(cu Avira Internet Security 2012); ceea ce pe fostul antivirus nu facea.

| miaumarian a răspuns (pentru Lariiiiiisss):

Ce antivirus ai avut inainte de avira?

| Lariiiiiisss a răspuns (pentru miaumarian):

Pai mi-am reformatat window'sul (windows professional), inainte sa'l reformatez am avut antivirusul Avira AntivirPersonal...Sau ceva de genu'.

| TitusD a răspuns:

Windows Defender e cel mai bun, se descurca in armonie cu Windows-ul si e mai bun ca Kaspersky, BitDefender si celelalte.E de la Microsoft, plus ca e free si permanent.Asta e pareerea mea care cred ca e cea mai buna alegere!

| Iulian03 a răspuns:

Avira.

| maestrupc a răspuns:

Antivirusuri bune free sunt :avira, avast, avg

| maestrupc a răspuns:

Norton 360, avast 7 internet security, avira Internet Security Plus 2013

Răspuns utilizator avertizat
| leinad a răspuns:

Cred ca avg am folosit o perioada si alti antivirusi dar cred ca asta e cel mai bun.

| Taiger a răspuns:

ESET SMART SECURITY 6 este cel mai bun antivirus dintre toate.

| tigrucenusiu a răspuns:

Eu iti recomand NOD 32 sau Norton astea 2 sunt cele mai bune.

| St_Dragos_1988 a răspuns:

Bitdefender

| Taiger a răspuns:

Eu unul zic ca Bitdefender total security 2013 este cel mai bun antivirus.
Este romanesc si testat de nemti si a luat locul 1 in 2012.

| asptvdb a răspuns (pentru anonim_4396):

Kaspersky cu licenta la zi e cel mai constant antivirus in top dupa orice testare anuala la aproape toate capitolele, ca ne place ca nu ne place noua romanilor care avem baietii nostri cu bitdefender. pana la urma luati orice dar preferabil este cu licenta daca se poate.