Întrebare recomandată | rlr09 a întrebat:

Care este cel mai bun antivirus la ora actuala?

93 răspunsuri:
| asptvdb a răspuns (pentru Taiger):

Este bun. dar mai bine era daca baietii nostri ar fi inventat kaspersky

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns (pentru asptvdb):

Bitdefender e prea scump, iar Microsoft Security Essentials cu Firewallu din Windows blocat pentru toate intrarile, si UAC activat la maxim, merge chiar mai bine.

| Croitoru_Mihai_1980 a răspuns:

Gasesti aici o analiza si explicatii: http://www.myblog.ro/cel-mai-bun-antivirus/

| Nick2012 a răspuns:

AVG 2012

| VooDau a răspuns:

Avast.

| 2AN7 a răspuns:

Avast! internet security, 7!

| s3a a răspuns:

Nici unul nu este bun va zic eu de curand am reformatat un laptop avea antivirus full si era plin de virusi, nici eu nu folosesc happy inainte cand aveam antivirus numai erori imi dadea si nici nu ma lasa sa ma joc, am avut avg, avast, nod 32, avira cam toate sa vad cum merg dar nici unul nu-i bun astia care fac antivirusi fac si virusi asa ca nu mai instalati degeaba ca va umple PC-ul eu il folosec pe cel din windows si chiar acum 5 min era sa iau un virus cand voiam sa descarc si m-a avertizat cel din windows happy si bine zici Hash001.

| kilowoksnope a răspuns (pentru MrYon):

Frate Avira Free Antivirus e cel mai bun crede-ma! 1

Alte răspunsuri
| V1sL0w a răspuns:

Malwarebytes Anti-malware cel mai bun antivirus posibil.
Iar cel mai prost ---> Advanced System Care
Este bun doar sa iti repare erorile si gaurile de securitate, dar daca ai un virus, il sterge dar apoi nu ti se mai deschide nimic.

| Alexut_Alex_1990 a răspuns:

Salut ce tot va bateti capul cu aia care cred ca Avira, este antivirus bun cel mai bun este AVG 2012. AVG 2013, Norton. Nod32.AVG PC TuneUP >>>>>>>> dupa parerea mea

| ҲҲƠƠƤƧҲҲ a răspuns:

Pai, Microsoft Security Essentials il folosesc, merge la ora actuala poti sa-i schimbi ora actuala in care vrei eu am pus-o cum era iti curata calculatorul tot daca il ai inchis/deschis, eu iti recomand Microsoft Security Essentials pentru ca e pentru windows 7/8/xp/2000, e pentru toate windowsuri-le si pentru windows vista pentru toate, Iti recomand Microsoft Security Essentials doarece iti merge la ora actuala poti sa-l pui tu la ce ora actuala vrei si daca ai un trojan, virus, adware etc... Dai curatare si ti-le scoate pe toate intr-o secunda! Funda! Plz!

Alte răspunsuri
| Tony_Palmyer_1961 a răspuns:

Toate sunt ok dar numai sa ai licenta adyk sa cumperi pachetul -nu ai licenta nu ai protectie deloc...e cajocul ala cu pisica si soarecele... pisica pandeste dar nu stie din ce gaura poate iesi dreak de soarek aici virus asa ca fa cumparaturi!

| Molodoi a răspuns:

Cel mai bun antivirus este Avira Smart Defender, pe langa indepartarea virusilor, el repara si erorile de sistem.

| Diaconiţa_Teodor_1993 a răspuns:

Eset 7, eu il am Beta, dar cel mai bun e Alpha!

| Chrysstian a răspuns:

Am incercat si eset (nod32), avira, avast, norton si avg!
1. avast
2. avg
3. norton
daca vrei protectie, ia-ti avast! Dar este foarte strict! ofera servici extinse.

| Andr3y995 a răspuns:

Microsoft Security Essentials, il poti lua de aici http://windows.microsoft.com/ro-RO/windows/security-essentials-download Bafta!

| Razvan247 a răspuns:

Uita-te aici http://www.av-test.org/en/test-procedures/award/2012/
E clar ca Bitdefender, Kaspersky si F-secure sunt cele mai bune. Nu le poti compara cu toate cele gratis AVG, Avira, Avast etc.

| antimalware a răspuns (pentru EuPentruToti):

Ai incercat si Emsisoft Anti-virus gratuit pentru 30 zile, consuma putine resurse si este in top

| Anonim2132 a răspuns:

Avg 2014

| Frytzy a răspuns:

Avira e cel mai bun antivirus!

| Stefan_Nicolae_1967_S3DD a răspuns (pentru johny92):

Atunci care este cel mai bun

| ovy_2789 a răspuns:

Pe bune laughing) atata amar de cearta pentru niste anti-virusi... happy Sincer eu folosesc Eset Nod32 si chiar nu am nici un fel de probleme atat cu virusii cat si cu calculatorul, adica sa imi manance resurse... e simplu si util. Enjoy!

| Ionut_Florin_Anghelache_2000 a răspuns:

Salut, Cel mai bun antivirus este >AVAST> NOUA VERSIUNE 2014 TRIAL VERSION 30 DAYS.TE PROTEJEAZA.Ial.BFT. funda?

| maxymiliano a răspuns:

Sall haideti sa va spun eu care e treaba cu antivirusu care e mai bun, le recomand tuturor kasperski 2014 e trial 30 de zile, cu asta am reusit sa scot virusi extrem de puternici se chema troian si malware am avut, era in fisierul windows 32, e prima data cand folosesc antivirusul asta, e extrem de bun merita sa-l si cumparati, care aveti bani, am sa fac rost de bani si am sa-l cumpar sunt foarte multumit de el...