| yoNicole13 a întrebat:

Cat inseamna 2 mb. si in cat timp se termina? Funda big grin

Răspuns Câştigător
| misterioaѕa a răspuns:

Bună 2mb înseamnă trafic adică tot ce intra si iese prin conexiune, deci nu doar download propriu-zis (cand vezi un dialog care arata un transfer si un progres ) ci si alte "tipuri" de transfer, de exemplu cand incarci o pagina web sau cand primesti / trimiti un fisier prin Yahoo messenger (deci si upload, adica incarcare, nu doar descarcare).
Este f puţin, un film 2 mb, poze cam 1 la 2 mb, muzca maxim 2 mb

| yoNicole13 explică (pentru misterioaѕa):

Si daca ma uit de ex la una din pozele cuiva pe facebook deja s-au dus cei 2mb?!

| misterioaѕa a răspuns (pentru yoNicole13):

Nu! doar dacă descarci!

5 răspunsuri:
| TpuNoName123 a răspuns:

Bună Nicole!
Vorbeşti pe internetul de pe telefon? Păi dacă e aşa, depinde de siteul pe care îl accesezi. Pe facebook îţi ia mult.Aşa te poate ţine cam 2 zile.[internetul pe mobil].

| FαмєLiqυσяLσvє a răspuns:

Inseamna 2000 kb. Pt poze, la vreo 3-4 poze se termina, si la muzica, la 1 melodie, sau mai putin. Se termina fffff repedelaughing

| babachis a răspuns:

2 mb = 2024 kb
si depinde ce viteza ai la internet
daca ai 20kb/s se ia in maxim 10 secunde
daca ai 40kb/s se ia in maxim 5 secunde
daca ai 60kb/s se ia in maxim 2.5 secunde si tot asa
fundoi?