| pagliaci a întrebat:

Ce parere aveti despre Apple? Se justifica preturile lor? Aveti produse de-ale lor? Recomandati?

21 răspunsuri:
suntserios
| suntserios a răspuns:

-ca sunt scumpe
-avand in vedere ca exista alternative la fel de performante la preturi mai mici inseamna ca nu se justifica.
-nu am
-da le recomanda DOAR daca vrei neaparat un produs bine conectat cu restul dispozitivelor de la acelasi producator si bine optimizat pentru sistemul de operare.

Răspuns utilizator avertizat
| cfrtobias a răspuns (pentru AlexDorinel):

Poate au Samsung nu Iphone

| suntserios a răspuns (pentru AlexDorinel):

Huawei e de departe cel mai bun telefon raport calitate preț. Logic că toți au pe strada. Suntem un popor de snobi cu o foarte foarte mare lipsă de educație financiară

Răspuns utilizator avertizat
| suntserios a răspuns (pentru AlexDorinel):

Da da, ce bine că de la americani nu spionează nimeni. Ce bine că Facebook buna fost niciodată Intr un scandal de vânzare de date, ce bine că google nu știe niciodată toate informațiile despre tine... lool

Răspuns utilizator avertizat
| suntserios a răspuns (pentru AlexDorinel):

Iar esti in mare eroare.
In 2021 Oppo a avut o crestere de 94% iar Xiaomi de 50% in timp ce Apple doar si-au revenit din pandemie si detin doar 32% din piata de smartphone uri din Eu.

Răspuns utilizator avertizat
| suntserios a răspuns (pentru AlexDorinel):

Dorinele, esti praf.

Ia ghiceste tu, unde sunt fabricate mare parte din piesele de la Iphone? Ai ghicit in China.

Ia ghiceste unde e el asamblat? Ai ghicit in China.

Ia ghiceste cate companii chinezesti sunt angrenate in producerea de componente pentru Apple. Ai ghicit vreo 300

Mai Dorinele dar de ce ne indemni tu sa sutinem China in plin razboi economic cumparand IPhone?

Offff Dorinele, de ce tii cu China?

Răspuns utilizator avertizat
| Momentan a răspuns (pentru AlexDorinel):

Dorinel, oamenii cumpăra după posibilități, nevoi și ce pitici mai au(așa cum ai și tu câțiva).

| suntserios a răspuns (pentru AlexDorinel):

Pai cum nu tii cu China, ne ai zis sa luam Iphone uri. Alea sunt facute in China, deci vrei sa prospereze economia lor.

Răspuns utilizator avertizat
| suntserios a răspuns (pentru AlexDorinel):

Și de unde știi tu cui vând datele Facebook și google? Ai auzit de marele scandal cu vânzarea de date de la Fb? Alea de au ajuns și la ruși?

Și tu de ce ne sugerezi sa luăm iPhone că să susținem regimul de la Beijing? De ce tii cu chinezii Dorințele?

| Brizbriz a răspuns:

1. fiabile DAR PARERE PROASTA, la PC-uri de ex., chiar FOARTE PROASTA
2. daca nu ai o nevoie REALA... NOPE
3. da, le-am abandonat intr-un colt, mi-a fost si prea sila sa le dau pe OLX
4. recomand Android/Windows PC

| Nirvanaaa a răspuns:

Am avut un iPhone 5C l-am ținut 5 ani, a mers fără probleme, bateria ținea mult, era foarte utilizat, ascultam foarte des muzica și multe ore pe zi. L-am schimbat din cauza spațiului de stocare (era prea mic).
Acum am un IPhone Xr care a împlinit doi ani. Bateria merge bine, nu se blochează și îl folosesc și pe el destul de des.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Scumpe.
Nu se justifică prețurile lor, deoarece există pe piață produse la fel de bune la prețuri accesibile.
Nu am.
Nu recomand.

| OmBanal33 a răspuns:

Am doar un iPhone Xr:
Telefonul are aproape 4 ani, eu il detin de 1 an jumate
Eu nu am pretentii de la telefon, nu fac cine stie ce pe el, doar apeluri mesaje, whats app, un pic de scroll pe aplicatii si atat.
Nu s-a blocat in nici-o situatie, pozele sunt decente, trebuie luat in considerare ca are aproape 4 ani.
Bateria ma tine o zi.
Depinde de tine ce vrei de la un telefon.
Daca vrei sa iti iei, am sa iti recomand sa te duci spre un iPhone cu un ecran Oled. Asta este diferenta care se simte, dar cateodata uit si de asta...
Ceea ce ma surprinde este fluiditatea ios-ului, este intr-adevar magic...
Am avut si android, care dupa 1 an incepea sa sughite sistemul de operare, dar ios-ul nu...
Sunt surprins mai ales ca l-am luat cu 1700 de lei acum un an si jumate si pentru pretul asta, nu pot cere mai mult, mi-a intrecut asteptarile, trebuie sa recunosc ca m-au cucerit cu sistemul de operare, voi ramane la iPhone, ma gandesc serios sa imi iau un 12 mini tot second hand...