| anonim_4396 a întrebat:

Ce părere veți de aceasta configurație?

http://www.forit.ro/vizualizare-wishlist/617/

Răspuns Câştigător
| liviu890 a răspuns:

Sincer eu mi-as fi luat un gtx 760. Si nu iti trebuie cablu VGA, ia doar cablu DVI, nu iti trebuie atatea cabluri... E ok configuratia, procesorul e bun, sursa e buna, monitor FULL HD.

4 răspunsuri:
| KodrutZ a răspuns:

Iar iti bati joc de mine? Bani aruncati efectiv pe geam. De alea doua placi video ce sa mai zic, ca 750 Ti-ul nu suporta nici un SLI nica...

| anonim_4396 explică (pentru KodrutZ):

Placa aia de baza te lasă în câțiva ani...
Prea slaba pentru o asa configurație și în plus nu e recomandata și mai are și doua sloturi de rami...

Nu poți face fundația casei din paie și casa din beton.

| KodrutZ a răspuns (pentru anonim_4396):

Ce gluma buna. Te lasa in citiva ani, lol. Are condensatori solizi, protectii, nu faci overclock, procesorul consuma foarte putin deci nu va fi forjata aiurea. Iti arat placa de baza din 2000 care a fost forjata in draci cu FSB si voltaje marite si inca mai merge. Si nu, nu e de-aia care costa cit un rinichi. Fie iei chipsetul low-end, fie iei Z170 - caz in care faci overclock, macar la memorie. Eu de exemplu in momentul de fata am in vedere pentru overclock un i3 6100 si o placa de baza cu Z170 pentru ca o sa pun DDR4 la 3000 MHz, nu de alta. Altfel, luam cea mai ieftina placa cu dual BIOS (am eu un pitic care zice asta) si cu suport XMP.