| anonim_4396 a întrebat:

Http://www.forit.ro/vizualizare-wishlist/620/

E ok configurația?

10 răspunsuri:
Salontanul
| Salontanul a răspuns:

Si de ce sa iei 2 memorii de 4 Gb cand poti sa iei una de 8 Gb? : http://www.forit.ro/memorii/hyperx/121739-fury-black-8gb-ddr4-2133mhz-cl14/

| KodrutZ a răspuns:

Deci mi-am racit gura de pomana. E cu MULT mai slaba ca asta - http://www.pcgarage.ro/vizualizare-wishlist/1455613/

| Anonimuserr a răspuns:

E ok dar se putea şi mai bine o placă video cu 512 biti. Dar e bună şi aia.

| RoboțelulAndroidDinTelefon a răspuns:

De ce nu ai ales o placa video Nvidia? Daca PC-ul este pentru gaming, iti recomand sa adaugi o placa video mai buna si sa mai scazi putin la procesor.

| anonim_4396 explică (pentru RoboțelulAndroidDinTelefon):

De la Nvidia sunt mai slabe și consuma foarte puțin.
Dar din moment ce pe mine nu ma interesează consumul,, aleg o placa de la AMD care consuma foarte mult dar e foarte performanta pentru prețul ei.

| RoboțelulAndroidDinTelefon a răspuns (pentru anonim_4396):

Fiecare cu parerea lui... dar eu intotdeauna am ales Nvidia, nu mi se pare ca AMD o intrece la performanta. Sincer. happy Seara faina!

| BobiTheBoi a răspuns:

Au, au. nici o data, dar nici o data, sa nu compari Nvidia cu AMD. Poate ca unele placi de la Amd au putere mai mare ca unele de la Nvidia, dar foarte multe placi de la Nvidia au putere mai mare, ma rog asta depinde ..Momentan Nvidia este cea mai buna companie de placi video din lume, are cele mai puternice, de calitate si cu consum mic placi. Daca cauti o placa video de la AMD pana intr-un anumit pret, gasesti alte 5 Nvidia mai bune incadrat in acel pret.

| agent0010 a răspuns:

Nu conteaza biti asa mult eu mi-am luat 1024 mega la placa video si 128 bit cu model pixel shared 3 firma ATI si imi merge orice joc daca nu ia-ti o placa gigabyte

| Yeapy a răspuns:

E buna configuratia dar eu personal asi pune o sursa mai de calitate de la un producator cunoscut cum ar fi "Sirtec, Segotep, Corsair etc" care sunt mai de calitate si au protectii si sunt si pe la acelasi pret cu cea pusa de tine.
Uite aici cateva surse bune :
-http://www.pcgarage.ro/surse/sirtec-high-power/element-bronze-ii-600w/
-http://www.pcgarage.ro/surse/corsair/new-vs-series-vs550/
-http://www.pcgarage.ro/surse/corsair/new-vs-series-vs650/

Chiar daca au voltaj mai mic sunt arhi suficiente pentru configuratia ta! :)

| anonim_4396 explică (pentru Yeapy):

Sursa aia pe care am pus-o eu are foarte multe protecții.

Ia uitate.

Oricum mersi de sfat.