| RAY a întrebat:

De ce buteaza greu windows 7 dupa instalare
windows 7 pe 64 de biti programe de 32 de biti, buteaza in 2 minute, are 4 gb de rami, procesor dual core, nou

9 răspunsuri:
| doctorandus a răspuns:

Doua minute nu e mult pentru bootare. Asta daca n-ai i5 sau i7 cu SSD.

| RAY explică (pentru doctorandus):

Porcaria aia de welcome cerculetul ala se invarte multt e i5 Acer

| horia2012 a răspuns:

Daca nu s-a instalat cu erori(chiar daca nu ti-a aratat) descarca asta si fa o optmizare cu el:

http://www.softpedia.com/......ctor.shtml

| RAY explică (pentru horia2012):

Horia exact acelasi windows l-am instalat pe un desktop a mers perfect, laptop nou man, nici o eroare nimic, sa instalat rapid, ca boot in bios data travel 2 hdd, efectiv numai inteleg nimic

| RAY explică (pentru horia2012):

Sistemul e pus pe 64 de biti, programele majoritar 90 la suta pe 32 de biti o recomandare sa instalez pe 32?

| horia2012 a răspuns (pentru RAY):

Nu, e normal sa pui pe 64biti daca ai 4gb ram, asa iti vede toata memoria. Poti pune si pe 32, dar o sa-ti vada cam 3, 7. Daca nu ai aplicatii care sa necesite ram, poti pune si pe 32. Oricum, nu din cauza aplicatiilor pe 32, instalate pe un sistem pe 64, booteaza greu. Si eu am pe 64, aplicatii pe 32 si nu am probleme. Daca pe Desktop a mers foarte bine, poate e o problema de drivere. Cauta driverele laptopului, pe site-ul producatorului, nu cu programe de update. Instaleaza programul respectiv si uita-te la startup, boot, poate ai aplicatii, procese care ruleaza la pornire. El nu face optimizare decat daca vrei tu. Vezi ce arata.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Posibil acel cd de instalare sa fie folosit de foarte multe ori.Cauta un cd care sa fi fost instalat de mai putine ori.Sau...repeta instalarea.

| tikylau a răspuns (pentru anonim_4396):

Si ce legatura are asta?rolling on the floor

| Florin_Chiba_1988 a răspuns:

Probail iti trebuia unu de 32 de biti nu de 64 de biti