| DoarEu291 a întrebat:

Hello TPU! Unui prieten i-a aparut astazi notificare pentru a face update la Windows 10.Acolo scria ca e 100% full version, nu trial.Intrebarea e:
Cand si-l va instala, programele actulale ii vor ramane instalate?
Se merita acest update?
Aveti acest windows? Daca da, ce parere aveti despre el?
Cum pot sa mi-l gas si eu?
Mentionez ca avem amandoi windows 7.
Dau FundaVOT!

Răspuns Câştigător
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Daca se face trecerea prin upgrade din sistemul de update, vei fi intrebat ce vrei sa pastrezi din vechiul Windows 7. Poti pastra toate aplicatiile fara a se face vreo modificare sau doar fisierele personale(poze, documente, muzica). Modificarile de structura sunt explicate aici:
http://www.windowsfaralimite.ro/......indows-10/

2 răspunsuri:
Salontanul
| Salontanul a răspuns:

Daca Windowsul este cu licenta poti face update gratuit dar nu merita (ATENTIE! Nu se zice "se merita"). Windowsul 10 a ajuns abia la stadiul "Preview". Pana ajunge la formula definitiva mai va.

| ithunder a răspuns:

Nu o să îi rămână niciun program decât dacă le bagă pe un stick sau în disk-ul C într-un folder special, iar apoi când îl va instala va găsi acolo.
Şi, da, se merită update-ul pentru a beneficia de noile setări ale sistemului de operare.
Din câte am observat, este un sistem de operare destul de profesional şi înaintat faţă de windows 7, Vista sau 8.
Windows 10 se cumpără sau se comandă de pe internet.