| anonim_4396 a întrebat:

Hi! Vreau de pe calculatorul/laptopul meu sa blochez total accesul la unele clipuri de pe Youtube, sa blochez site-uri, pagini, anumite articole de pe net, etc. Cum pot face asta? Va rog veniti cu raspunsuri inteligibile si complete, cu toate IDEILE voastre. Daca este necesar, mentionez ca am antivirus Bitdefender Total Security 2015, windows 7 si XP.

2 răspunsuri:
| DeyCj a răspuns:

Se poate folosind un DNS personalizat.Recomand Open DNS.îți faci cont acolo, setezi Ip-urile site-urilor și link-urile ce vrei să-ți fie blocate și apoi vei folosi DNS-ul open DNS ca DNS personalizat.E simplu, nu te speria.Succes

| anonim_4396 explică (pentru DeyCj):

Imi poti scrie si niste pasi ca sa pot face totul corect? Te rog frumos! Aici trebuie sa intru?
https://www.opendns.com/