| anonim_4396 a întrebat:

Http://m.emag.ro/......D5SVWBBBM/

VS

http://m.emag.ro/......D5218YBBM/

Ca și performanta în jocuri ce ați alege?

Acel Alienware are doua placi gtx 880m ceva mai vechi cu un total de 16 gb de memorie video, 16 gb de ram și un ecran Full hd iar acel Acer are un gtx 980m de ultima generație cu 4 gb de memorie video,,ecran ultra hd, și 64 gb de ram.

12 răspunsuri:
| KodrutZ a răspuns:

Aceru' cu extensie de garantie, cum ziceam.winking

| anonim_4396 explică (pentru KodrutZ):

Mda...

http://www.giz.ro/laptop-notebook/acer-predator-17-review-41864/

Uite ce zic ăștia de el.

| KodrutZ a răspuns (pentru anonim_4396):

Pai zic de bine. Doar nu te asteptai sa rulezi toate pe Ultra in 4k, nu? Ia frumos unul full hd si faci o treaba. Sa vrei sa rulezi pe laptop jocuri proaspete in 4K cu detalii maxime e o cerinta ridicola in momentul de fata.

| anonim_4396 explică (pentru KodrutZ):

Nu de alta dar e jalnic laptopul.

Cum sa ruleze cu 48 de fps total war Attila pe high în Full hd.

| KodrutZ a răspuns (pentru anonim_4396):

Lol, auzi la el, jalnic. E un nenorocit de laptop, toate sint restrictionate de faptul ca au limitarile de platforma mobila. In alta ordine de idei, iar vorbesti fara sa chitesti. Ia uite aici ce zic baietii - http://www.dsogaming.com/......-analysis/

| anonim_4396 explică (pentru KodrutZ):

Pfai laughing

Înseamnă că e bun.

Dar nu știu pentru ce e tot acel ram.

Îți dai seama ca sunt puține aplicație care sa pună atâta ram la lucru...

Totuși acel Alienware are doua placi în sli și un total de 16 gb vram.

Cred ca doua placi fie ele și mai vechi au o performanta mai mare decât una singura ceva mai noua.

Nu crezi?

| KodrutZ a răspuns (pentru anonim_4396):

Pai iti faci un disc virtual in RAM de 32 GB si pui in el swap-ul si fisierele temporare. E de vreo 40 de ori mai rapid ca un SSD... happy
Crezi prost. Degeaba au cacalau de memorie video, plus ca SLI, sanse mai mari sa crape una din doua, temperaturi mai mari, viata bateriei mult mai scurta. Acer cu 4 ani garantie ftw, cum ziceam.

| SilviaDulcik a răspuns:

Sigur ai tu acei bani?
Si de cand moda asta cu hai sa jucam totul in maxim la cea mai mare rezolutie existenta la 60FPS?

| anonim_4396 explică (pentru SilviaDulcik):

Am destui bani.

| KodrutZ a răspuns (pentru SilviaDulcik):

NU e moda, dar daca tot te joci, macar sa te joci. E ca si cind ai zice "dar de cind moda asta sa facem s$x si sa ne simtim si bine?" Legat de rezolutie, are el niste pitici, dar legat de detalii si fps... macar un 30-40 fps acolo cu full details, sau mai bine iei si inveti draq ceva cu calculatorul ala ca sa iti permiti sa joci decent.winking

| notefree a răspuns:

Alienware, de ce?
Are ecran fhd vs Acer 4k
Alienware va duce mai bine jocuri pe rezoluția nativa
La Acer daca joci in rezoluția nativa(4k) si la cum evolueaza jocurile va in bătrâni repede
Dar daca ar fi fi sa le compar cu alt laptop ar fi anumite laptopuri cu nVIDIA gtx 980 cel de pc care nu le găsești in Romania la ora actuala

| BobiTheBoi a răspuns:

Logic ca cel de la Acer.