| IoNuTz96 a întrebat:

Laptopul meu ASUS are ramii integrati in placa de baza ( 4 GB rami ). Cum este posibil asa ceva? Pentru ca nu am mai vazut asa ceva pana acum happy. L-am desfacut pana la ultima bucatica si nu are nici macar o placuta de rami si am ajuns la aceasta concluzie cum ca acestia ar fi pe placa de baza. Daca se strica ramii cum o sa ii schimb? sad

4 răspunsuri:
| Cezar a răspuns:

E chiar posibil? Nu cred. poate se refera la placa video integrat! Dar nu cred ca exista 4GB pentru video! Daca se strica trebuie sa schimbi placa de baza cred, daca nu e detasabil acei rami.

| IoNuTz96 explică (pentru Cezar):

Problema e ca are si slot in care mai poti baga inca rami happy dar iti spun sincer ca nu am placa de rami la laptop dar in Computer la Proprietati imi arata ca am exacti 4 gb rami memorie interna si in paranteza( 3, 94 usable ).

| hp8510p a răspuns:

Esti sigur ca stii cum arata ramul la laptop? nu sunt ridicati ca la pc.Sunt culcati.Mai cauta in el si o sa gasesti ca ram integrat nu exista! De obicei pe spatele laptopului este o "portita" speciala pentru ram ca sa nu fii nevoit sa desfaci tot laptopul pentru a avea acces la ei.

| LiviuAlexoiu a răspuns:

Pai nu cred ca se vor strica asa de repede daca sunt integrati xD
Daca se strica... arunci laptopu pe geam si iei altul big grin