| WeAreSmart a întrebat:

M-am saturat! sad imi cumpar casti si in 1-2 saptamini se defecteaza din motive necunoscute. Am o adunatura mare de casti scumpe si ieftine, la majoritatea casca stinga e defecta. Ce sa fac?

Răspuns Câştigător
| Utilizator1234 a răspuns:

Depinde ce inseamna pentru tine casti scumpe. Mai depinde si pe ce dai banii; daca arunci banii pe beats sau skullkandy sau alte prostii nu-i de mirare ca se duc repede. Mai depinde si tipul castilor: cele in-ear au tendinta sa moara mai repede mai ales daca-s ca cele mentionate mai sus. Personal, cele in-ear merg ca-n prima zi si n-au dat nici un semn de uzura; nu-s nici prea scumpe si nici prea ieftine, e vorba de CAL! in-ear 2. Apoi, castile over-ear pe care le-am detinut nu m-au lasat niciodata. Actuala pereche de over-ear are 6 ani de utilizare.

In concluzie, cati bani dai, atat fac. Dar trebuie sa stii si pe ce dai banii.

8 răspunsuri:
| VladyXR a răspuns:

Cumperi toate cacaturile, firme necunoscute, ce casti ai cumparat?

| WeAreSmart explică (pentru VladyXR):

Ai dreptate sad cu toti banii cheltuiti pe casti puteam sa-mi iau o perecehe fine de 100 euro

| VladyXR a răspuns (pentru WeAreSmart):

Http://www.pcgarage.ro/......set-black/
Nu se strica, rezistente, placute, confortabile.

| horseey a răspuns:

Cumpara casti de calitate mai buna, de brand-uri gen Pioneer http://www.pcgarage.ro/casti/pioneer/, Sennheiser http://www.pcgarage.ro/sennheiser/, SkullCandy http://www.pcgarage.ro/skullcandy/. Toate cele 3 brand-uri au casti de calitate foarte buna, si In-Ear si Over-Head.

| Alex5620 a răspuns:

Ai grija de ele, cumpara-ti Beats by Dr. Dre.Sunt scumpe dar merita.

| AlexanderHamilton a răspuns:

Nimic nu e facut sa dureze la nesfarsit happy
Cea mai lunga perioada de timp in care am tinut casti au fost maxim 2-3 luni.

| Ciobanu_Andrei_1998 a răspuns:

Nu o sa te tina la nesfarsit dar incearca sa ai mai mare grija de el, sa nu le mai scapi, sa le pui intr-un loc sigur, unde sti ca numai tu poti umbla.

| WeAreSmart explică (pentru Ciobanu_Andrei_1998):

Eu am grija de ele dar problema e ca le imprumut colegilor des sad