| clumsylollipop a întrebat:

Mi-am instalat windows 7 ultimate 64 biti, lucreza excelent dar singura probleme este ca deformeaza scrisul. Care ar putea fi cauza? memoria ram e de 2 GB si placa video 512 MB. Daca instalez Windows 7 32 biti o sa mai am aceasta problema?

4 răspunsuri:
| DeyCj a răspuns:

La cei 2 Gb ai tăi şi bănuiesc că CPU-ul numa dual nu ţi un Windows 7 starter (e numai pe 32 de biţi)te sfătuiesc să foloseşti sau o distribuţie Linux(recomandat că va funcţiona totu mult mai rapid şi eficient). Succes

| clumsylollipop explică (pentru DeyCj):

Procesorul e dual core. Windows-ul ruleaza excelent, singura problema e claritatea scrisului. Unele litere sunt mai putin ingrosate si se vad mult mai rau decat celelalte...

| DeyCj a răspuns (pentru clumsylollipop):

Până crapă sau ingheaţă merge excelent. Apoi o să ajungi la cceea ce am scris mai sus.
La tine problema poate fi ori de la driverul VGA care lipseşte şi probabil(de regulă acolo îi) îl ai în automatic uopdates/optionlas updates, sau în automatic updates mai apare uneori ori de la Clear type.
Dezactivează din efectel vizuale şi apoi la dysplay/advanced settings acolo ar trebui să ai şi adjust clear type text.
Modifică de acolo scrisu cum îl vezi că e mai clar(apr acolo mai mute forme a unuio text scris). Succes

| gelu1970 a răspuns:

Ai pus w7 ultimate 64 bit in pc de 2gb si placa video 512 mb. ma mir ca functioneaza. pune un windows 7 de 32bit la ramul ce il ai. si windosul incearca sa fie nu ultimate ci starter home basic sau cel mult home premium. adu-ti aminte: 32bits