| Lin_Cata_1997_dPbU a întrebat:

Salut daca am garantie pe pc pot sa schimb/adaug anumite lucruri la el?
adica sa ma duc eu la ei la firma si sa-i zic sa-mi schimbe procesoru si placa de baza

Răspuns Câştigător
| Eastwood a răspuns:

Salut asta nu se poate, dar daca e stricat ceva o sa-l repare sau sa-l inlocuiasca. Daca vrei o placa mai buna trebuie sa platesti, sau orice alta componenta a PC-ului!

2 răspunsuri:
| Resurrection a răspuns:

Daca e in garantie iti vor schimba doar ce e stricat.

| Grendel a răspuns:

Depinde te tipul de garantie. Daca garantia este pe tot sistemul (adica ai sigilii) orice modificare trebuie facuta de ei.
Daca ai garantie pentru fiecare componenta in parte atunci poti schimba tu daca te pricepi.