| Daniel235 a întrebat:

Ce procesor imi recomandati din urmatoarele:
AMD FX-6300 sau i3-4160?
P.S.: Tin sa contez ca il voi folosi in jocurile gen: skyrim, metin2, minecraft, rust, the forest, gta san andreas, gta 4, gta 5 ETC.
Dau funda raspunsului argumentat!

Răspuns Câştigător
| Vanqu1sh a răspuns:

Fx 6300 este intre un i3 si un i5 ca sa iti explic, nu exista i3 mai bun decat fx6300 deci asta inseamna ca ar fi cea mai buna alegere.

4 răspunsuri:
| Jipa95 a răspuns:

Daca esti un fan al jocurilor pe pc, atunci cu siguranta fx 6300 este alegerea perfecta! I3-ul are o performanta mai buna pe nucleu fata de fx 6300, dar are decat 2 nuclee!

| Daniel235 explică (pentru Jipa95):

Pai si pe care mi-l recomanzi?

| Jipa95 a răspuns (pentru Daniel235):

Fx 6300!

| Chiperi a răspuns:

Iti recomand i3-4160. Uite aici o comparatie: http://cpuboss.com/cpus/Intel-4160-vs-AMD-FX-6300