| SebiWEEEEEED a întrebat:

de la un timp adica de ieri imi da freeze la pc dupa care se aude un sunet ciudat de la unitate si trebuie sa-i dau restart.Nu stiu ce are, foarte rar se intampla asta iar acum, intr-o zi imi da de vreo 5 ori dar nu stiu din ce cauze sau de ce, ajutor funda

5 răspunsuri:
| CLCQ a răspuns:

E ca un clantanit metalic? Daca da, e hdd-ul. Daca e bip, poate fi memoria sau placa de baza. Incerca sa vezi daca apare cand faci un anumit lucru (lansezi un anumit program).

| SebiWEEEEEED explică (pentru CLCQ):

Nup, e foarte random, cateodata nu face nimic merge perfect.Sunetul se aude dupa ce da freeze un sunet de cedare nu bip sau altceva.Am mai patit asta si s-a dovedit ca windows-ul era de vina acuma l-am reinstalat si asta cu sunetu de cedare o face fooooooarte rar dar nu stiu ce are astasi

| K0sti a răspuns (pentru SebiWEEEEEED):

Sunetul de cedare? laughing
Cum e aia nene?

| Ađrian90 a răspuns:

Îţi sugerez să-ţi cumperi un alt pc. Am avut şi eu această problemă şi schimbarea pc-ului a fost o soluţie foarte bună.

| SebiWEEEEEED explică:

XDD nu stiu altfel cum sa-l explic