| anonim_4396 a întrebat:

Stie careva de ce imi merge calculatorul cam greu am instalat mai multe windowsuri si tot la fel merge inainte mergea bine am facut testul de memori si testul de harddisk si nu au nimic daca are careva o idee despre ce as putea face? O sa dau funda!

2 răspunsuri:
| relian a răspuns:

Ai instalat mai multe windowsuri adica? Inainte mergea mai bine ce? Instaleaza windows fresh nu da repair nu da mai stiu eu ce altceva.Rade tot formateaza si pune iar si este imposibil sa nu-ti mearga bine.Nu mai instala un windows cu salvare de date etc ca de aia merge naspa. Poate ai acolo ceva virusi si nu faci nimic doar pierzi timpul.Asta e ce poti face si sigur o sa mearga daca spui ca inainte merge bine. Daca ai acelasi system si nu ai schimbat nimic atunci nu vad ce problema sa ai.Salveaza daca ai ceva pe un hard extern sau flash daca nu ai mult si apoi intaleaza iar dar cu formatare la tot hardu, elimini orice partitie daca ai asa ceva si faci altele daca vrei sa ai mai multe partiti si dupa ce totui ok mergi la cioneva care are antivirus si scanezi ce ai salvat pe hardu extern sau flash si dupa bagi iar la tine daca este clear. Sper sa te ajute ce am spus. Testele alea ce zici tu nu vad ce probleme sa ai la memorie sau hard atita timp cit tu poti instala windowsul pe calc.si daca tot alea sint ca inainte.Bafta

| Danny03 a răspuns (pentru relian):

Dar asa am facut am formatat tot eu nu folosesc repair.Cand intra in windows merge bine vreo 2\3 minute iar dupa acea merge greu si nusi mai revine.