| AadRyYaNn a întrebat:

Buna TPU.Ce inseamna android OS la un telefon. Ofer funda.Multumesc

3 răspunsuri:
| LenoreVoldaren a răspuns:

OS vine din engleză și se zice Operating Sistem, în traducere, Sistem de Operare. Ca și Windows la PC, Android este tot un sistem de operare, dar numai pentru telefon.
Referitor la 4.0.4, care se numește Ice Cream Sandwich, este destul de bun, dar nu este cel mai bun. Mai bun ca el este Jelly Bean 4.1.x, 4.2.x, 4.3.x și cel mai bun și cel mai recent este KitKat 4.4.x
Sper că te-am lămurit. happy

| 0Alexander0 a răspuns:

Android OS inseamna ca telefonul respectiv functioneaza cu sistem de operare android.