| Danutz_2579 a întrebat:

Salut,am instalat programul Chainfire pe telefonul meu Orange Zali(are root).Si acuma telefonul ramane blocat la logoul cu ORange.Cred ca a intrat in boot loop.Cum pot sa rezolv problema aceasta?

Răspuns Câştigător
| sltlp a răspuns:

Resetarea la setarile de fabrica nu o sa aiba nici un efect. Trebuie o resoftare.
Dar apreciez inteligenta ta si lipsa de chef, in special sa citesti ce spunea cand dai instalare la chainfire sa vezi ca pe powervr era perfrect normal sa iti faca figuri...

| Danutz_2579 explică (pentru sltlp):

Nu era chiar normal sa faca figuri. Unele telefoane ruleaza perfect accea aplicatie altele nu, am riscat asta e.Mersi de raspuns o sa ma duc cu telefonul la cei de la Orange cu garantia si o sa mi-l rezolve(nu trebuie sa stie ca are root si ce program am utilizat.Root=PIERDERE GARANTIE).

2 răspunsuri:
| mont a răspuns:

Incearca o resetare la setarile din fabrica (vei pierde datele de pe telefon, dar asa probabil isi va reveni). Daca tot nu merge doar la service mai poate fi resoftat sau de catre cineva care se pricepe bine.