| Squirtle a întrebat:

Salut,

Am o problema legata de SMS-uri. Sunt pe cosmote si folosesc un telefon android.
Se intampla ocazional cand trimit mesaje SMS intr-o conversatie sa ajunga pe alt numar aleator (care nu se afla in agenda telefonica si nu l-am folosit vreodata) iar numarul la care intentional sa trimit sms-ul nu primeste nimic. Pana acum s-a intamplat doar catre reteaua Vodafone si la intervale de timp aleatorii.
Este posibil sa fie de la telefon sau de la retea?

Multumesc.

3 răspunsuri:
| marinaa9 a răspuns:

Eu aveam un virus pe telefon (de la jocuri si aplicatii descarcate) si mesajele trimise catre un numar ajungeau la un numar gresit.

S-ar putea sa fie asta si la tine

| Squirtle explică (pentru marinaa9):

Putin probabil, deoarece asta se intampla aleator. Nu este constant. De obicei cand am semnal slab.

| marinaa9 a răspuns (pentru Squirtle):

Incearca sa faci un reboot la telefon.