| Ionutz_9547 a întrebat:

Am cumparat o placa video cu 128 si am windows cu 32 e posibil sa nu imi arate ceilalati biti din cauza windowsului sau mau inselat si are 32?

2 răspunsuri:
| andreutz a răspuns:

Nu prea inteleg nimic din intrebarea ta. In primul rand, ce placa video este? Si in al doilea rand, te referi la faptul ca windows-ul este pe 32 de biti cumva? daca da, asta este alta mancare de peste si nu are legatura cu memoria placii video.

| ROB3RT89 a răspuns:

Stai asa ca nu prea te-ai exprimat corect!
Placa video are memoria de 128 mb sau latimea benzi este de 128 biti?!
Oricum ar fi systemul de operare, fie ca e pe 32biti(x86) sau pe 64, placa video o merge normal!
Intra in start-run si tasteza dxdiag si vezi toate specificatile, sau instaleaza everest!