| Annnonimm a întrebat:

Am visat ca mi-a scos maseaua doar o jumatate si jumatate a ramas acolo si a fost un vis cu mult sange si cred ca m-a durut.
este adevrat ca inseamna moartea cuiva drag?
varul meu a murit acum ceva timp si sambata este pomana de 6 saptamani, poate avea legatura cu asta?
am observat ca daca trebuie sa ma trezesc de dimineata si apoi adorm la loc am tot felul de vise ciudat, odata am visat ca eram mireasa si ma scoteau din casa 2 barbati, ma tineau de maini si tot felul.

3 răspunsuri:
NOname
| NOname a răspuns:

Nu te lăsa influenţat şi traumatizat de superstiţiile băbeşti cu pretenţia de adevăr!
Visele sunt doar nişte jocuri ale inconştientului, care pot reflecta temeri, dorinţe, preocupări intense, stare psihologică generală a celui care doarme, dar nu înseamnă că trebuie să prevestească ceva din realitate, chiar dacă se pot întâmpla anumite coincidenţe, unele bazate pe deducţii logice din timpul somnului, dar sunt destul de rare.
Dormi liniştit!

| ALGator a răspuns:

Nu! Nu inseamna absolut nimic.
Chiar dacă cite odată cite ceva dintr-un vis se indeplineste tot nu merita sa-ti faci probleme.
Superstitiile nu sînt nascocite de oameni intelepti. Din cauza asta valoarea e zero pe linga faptul ca ii zapacesc pe oameni.
Dormi linistit!

| Annnonimm explică (pentru ALGator):

Mersi de raspuns!