| pintexim a întrebat:

Buna am o mica problema nu m-am sarutat nici o data si din aceasta cauza imi este "frica"de primul sarut multi baieti m-au intrebat daca vreau sa fac un cuplu cu ei iar eu ii refuz din motivul ca nu m-am sarutat nici o data.Va rog care ma puteti incuraja, sau sa-mi spuneti cum este!
Stiu ca pare cam ciudat eu sunt de obicei si timida fata de baieti nu stiu cum sa fiu si eu mai directa asa

Răspuns Câştigător
| NobodyD a răspuns:

Hmmmmm, asta nu e o problema, sti cum e, totu are un inceput, chiar si primul sarut. Nu e dificil laughing, trebuie doar sa te lasi dusa de val si o sa vezi ca o sa fie totu bine. Cand eram mica laughing, aveam aceeasi problema, dar nu e nimic de care trebuie sa iti fie frica sau ceva de genuwinking, o sa aiba grija el sa fie totu bine, daca are mai multa experienta decat tine laughing! Si dupa primul sarut totu o sa fie perfect big grin, adica sper, ca doar prima iubire nu se uita niciodata laughing.

8 răspunsuri:
| unknownn a răspuns:

Pai daca tot o sa refuzi sa formezi un cuplu din aceasta cauza, nu vei forma un cuplu niciodata.

| Andrei07565486 a răspuns:

Incearca sa fii tu insuti, un sarut = difera de la o persoana la alta, nu se poate explica se poate simti, oricum o sa iti placa, atat pot sa iti zic deocamdata

| Bubulutsaa a răspuns:

Deci. dai funda? ca te ajut eu

| pintexim explică (pentru Bubulutsaa):

Pai vreau sa imi raspunzi iar apoi vad daca ma incurajeaza ok:*

| Bubulutsaa a răspuns:

K deci sa incep nu stiu daca raspunsul meu te va ajuta da sper ca da macar te va incuraja pentru ca la mine a functionat deoarece am aceeasi problema ca tine.

nici eu nu m-am sarutat niciodata cu nimeni da asta nu conteaza si stii de ce?
pentru ca poti avea iubit si fara sal saruti eu de exemplu am avut si n-a fost neaparat nevoie sal sarut poti incepe cu un pupic pe obraz dupa aia pe buze sh ajunge la sarut
totusi eu nu cred in fraza ''trebuie sa te lasi dusa de val'' pentru ca nu e adevarat sarutul vine la momentul potrivit mai intai fa-ti iubit si dupa ca altfel nu vei stii niciodata iti spun eu si nu fi directa nu-i spune ca nu stii sa saruti spune-i ca esti timida sh va merge
stai lin love struck daca va iubiti doar asta conteaza eu o sa astept momentul potrivit

| Gabrielaaaa a răspuns:

Am trecut si eu prin asta! Imi era frica pentru ca probabil nu era el cel cu care trebuia sa fac acest "pas"! Nu trebuie sa iti mai fie frica de asta pana la urma nu este ceva de invatat! Pur si simplu e ceva care nu poate fi explicat si de invatat. Fiecare persoana este diferita asa si cu sarutul, difera de la persoana la persoana si nu exista cineva care sa nu stie sa sarute pur si simplu o face diferit! Asa ca.fiecare dintre noi o facem cu o persoana speciala.Si trebuie sa ii spui si lui ca e prima oara si totul o sa vina de la sine! Nu e nimic grav! Cum ti-am mai spus daca vrei sa faci asta gandeste-te ca el o sa fie primul si cel mai special. Sper ca te-am ajutat! Bafta!

| DreamingAboutYou a răspuns:

Nu este ceva rau sa fi mai timida.Cat despre primul sarut...nu trebuie sa iti fie teama, daca chiar crezi ca nu te descurci, lasa-l pe el sa te sarute.Sunt sigura ca totul va fi ok, mult succes :*

| vlad4game a răspuns:

Pentru toate fetele o chestie este sigura. in cazul unui sarut, barbatul sau baiatul trebuie sa parcurga cel mai mult din distanta in jur de 80 %-90% si fata trebuie sa faca doar restul. toata treba cu sarutul este banala... in plus dupa mai multi pupici o sa te obisnuiesti in cauzul in care baiatul nu se apropie de tine atunci ori e prea timid ori nu vrea sa te sarute ( cel mai probabil e timid) sincer cel mai bine ar fi sa-i zici dacal placi SARUTA_MA si vezi ce zice!