| Happinessssss a întrebat:

Ce parere aveti voi despre copiii mai mici de 12 ani care au Facebook?
eu am 12 ani si parintii mei nu ma lasa sa imi fac. :3 Dar, poate e mai ok asa, chiar zi de zi vad la TV o gramada de cazuri nefericite care implica Facebook-ul.
Dar despre idi^tii de 10-11-12 ani care sunt intr-o "relatie"? Vai, doamne, deci crizez de mai aud asa ceva! Adica, wow, cu totii avem timp de asa ceva. laughing
Aaa, sau despre copiii care au telefoane de o gramada de bani? Am copii in clasa care au telefoane de 4000 roni.
Copiii astia vor sa para ceea ce nu sunt?

Răspuns Câştigător
| KodrutZ a răspuns:

Parintii lor sint cretini, nu copiii. Pai daca de 4000 RON ti-ar plati o vacanta in strainatate cum te-ai putea da mare cu ea zi de zi? Sau si mai discret, de 4000 RON sa iti cumpere echipament pentru un sport gen tenis? Nu te criza, vezi-ti de treaba. Cei ce rid acum de tine ca nu ai FB sau eu stiu ce rahat de telefon vor plinge peste 10-15 ani.

42 răspunsuri:
| Happinessssss explică (pentru KodrutZ):

Dar despre copiii care au o "relatie" de la varsta asta? Doamne, ce ai putea face in asa ceva? Dar dupa cand vor fi mai mari?
Ioi.

| Anonim340 a răspuns:

Pai:
1. Dacă tu vrei sa iti faci Facebook, ești liber sa iti faci. Doar ca iti zic ca vei intra permanent pe el si mno, la fiecare 5 minute vei intra sa vezi dacă ai mesaje sau notificări noi. Dacă crezi ca rezisti in a nu di obsedat, da, poti sa iti faci.
2. Mai, da e ciudat cum suna ca au 12 ani si sunt intr-o relație, dar asta, dupa cum eu văd ca tu nu iti dai seama, nu este o scuza. Da, au 12 ani, dar cel mai mult contează ca se plac. Poti sa fii si la 9 ani cu cineva, dar sa va plăceri e important. Poate zici ca sunt prea mici, dar dacă se plac ce e asa grav? Eu am o opinie buna in privința asta. Nu contează si nu poti alege vârsta la care te îndrăgostești. Pur si simplu se intampla.
3. In privința telefoanelor alea, nu prea am o opinie prea buna. In primul rând contează sa poti suna (si crede-ma ca stiu o grămada de persoane cu IPhone6 care nu au minute) si dupa contează Mb si WiFi. Da contează si aspectul, asta pot sa zic ca da. Dar sunt chiar bune telefoanele acelea, sunt mai noi si au chestii mai bune in ele. Deci opinia mea e cam între

| mont a răspuns:

De la 12 ani mi se pare normal sa ai voie pe facebook. Iar telefoanele nu vad ce ar fi rau in ele. Mie imi pare chiar rau ca pe vremea mea nu existau. (ma refer cand aveam eu 12 ani)

| LenoreVoldaren a răspuns (pentru Alinaaa333):

Aveți foarte mare dreptate tu și @gealcopac. Ați fi meritat una din voi funda :/

| MycHeL a răspuns:

.

| CautNume a răspuns:

Nu vad ce e asa rau sa ai Facebook.Cazurile alea nefericite de pe Facebook nu se intampla chiar asa din nimic, atata timp cat nu pui tot felul de poze dubioase, nu accepti si dai cereri strainilor si nu vorbesti cu necunoscuti, nu ai ce sa patesti.
Relatiile alea oricum nu se pot numi relatii, copiii aia oricum nu fac nimic.
Si cat despre telefoane, iar nu vad, care e problema? Daca isi permit, mi se pare ok, atata timp cat nu se lauda si nu stau non-stop pe ele.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Iar tu postezi aceasta "problema" de-a ta aici pentru ca?
Ai frustrari ca pe ei ii lasa sa isi faca cont pe facebook si pe tine nu :/? Ori ca le cumpara (iar asta pe abonament in multe dintre cazuri) mobile ceva mai scumpe? Serios acum, asta-i un motiv sa-i faci/consideri idioti? Pai sunt copii! Ce pretentii asa mari sa ai!
Dupa cum s-a mai precizat, parintii sunt de vina.Ei ii rasfata, ei le baga atatea fumuri si aere in cap, chiar si involuntar, din iubire. Daca asa considera ei, e treaba lor.
Retelele de socializare aka facebook nu sunt o necesitate ci un moft, la fel si cu smartphonurile (care in multe dintre cazuri sunt mai,, smart" decat detinatorii acestora).Dar daca isi permit, isi permit.
Tu chiar te astepti ca unui copil, cand ii faci cadou ceva scump, ce atrage atentia, indeosebi ceva ravnit pe piata tehnologica la ora actuala, sa refuze acel cadou? Pentru ce? Ce copil ai sa vezi tu sa refuze asemenea cadouri? Si nu doar copii, ca doar tot ce-i gratis cica e si bun.
Cu ei ai vorbit treaba asta? cu colegii tai, sa le spui ce opinii ai tu legat de aceste mofturi timpurii ale lor.

| Justaghost a răspuns:

Nu e o tragedie ca nu ai Facebook. Nu e o necesitate. Si "copiii de bani gata" nu sunt cu nimic mai inteligenti decat noi ceilalti. Important e ce ai in cap nu pe Facebook sau in buzunar.

| Happinessssss explică (pentru CautNume):

Tocmai asta e ideea, in fiecare pauza sunt cu telefonul in mana, pe facebook /

| Alinaaa333 a răspuns (pentru LenoreVoldaren):

Asta e ironie sau vorbești pe bune?

| LenoreVoldaren a răspuns (pentru Alinaaa333):

De data asta chiar vorbesc pe bune.

| Alinaaa333 a răspuns (pentru anonim_4396):

Wow. ai asa mare dreptate! Mai bine tu primeai fundita aia! happy

Întrebări recente