| tuGatita a întrebat:

.in curand cateaua mea va fata si eu nu as vrea sa tin cateii pentru ca nu am ce sa fac cu ei, cui sa ii dau. ea nu e de rasa, e o catelusa micuta, iar tatal cateilor e un caine destul de mare, aproape ca un ciobanesc (nu am vrut sa faca pui, am pazit-o cat am putut, dar fara nici un folos). In primul rand as vrea sa va intreb, i se poate intampla ceva catelusei daca nu alapteaza (in cazul in care nu pastrez nici un pui). In al doilea rand, e pacat sa "arunci" cateii fatati imediat? nu as vrea sa fac asta, dar pe cateii de la prima fatare i-am pastrat, erau 4, si am dat doar doi pentru ca de ceilalti m-am atasat prea taresad si ii am si acum. Am 4 caini in total, intelegeti de ce nu mai vreau altiilaughing si nici macar nu am de rasa (nu cred ca am pus la o categorie buna)

Răspuns Câştigător
| dddddadada a răspuns:

Pai. faci ce crezi tu ca e mai bine sa faci. pe mine m-ar durea inima sa ii arunc laughing incearca sa-i dai cuiva thinking gratis

4 răspunsuri:
| PrecioussGirl a răspuns:

Eu zic totusi sa o lasi sa fete si sa ii alapteze. in acest timp cauta pe cineva care sa ii vrea. dar macar lasa-o sa-i alapteze pentru ca altfel nu or sa traiasca iar pe mine cel putin m-ar durea sufletul sa ii arunc sau ceva de genul. dupa ce trece perioada cu alaptatul puii or sa pape mancare si atunci ii dai. nu or sa mai aiba nevoie de mama lor. apoi castreaz-o tongue
si sunt de acord cu floresdemayo

floresdemayo
| floresdemayo a răspuns:

Nu inteleg, de ce nu o duci la castrat? Castreaz-o si gata, nu mai face pui! Cum să arunci puii? Esti asa nemiloasă? Dacă si tu erai aruncată intr-o ghenă, cum te simteai? Puii ăia au nevoie de laptele mamei, nu-ti bate joc de ei. Nu conteaza daca sunt sau nu de rasă. Sunt sufletele! Respiră, au inimă. Au nevoie de hrană, de laptele mamei. E păcat mare sa-ti bati joc de ei. Te vei intreba peste ani si ani (Dumnezeu întârzie, dar nu uită!) de ce iti merge rău, de ce esti mereu ghinionistă si de ce n-ai împliniri. Să nu te miri, si să nu te intrebi. Să-ti aduci atunci aminte de relele ce le faci! Toate astea se PLĂTESC! Binele cu bine, răul cu rău.

| tuGatita explică (pentru floresdemayo):

Ai drepate, intr-un fel..ai cam dramatizatlaughing si pe mine ma doare inima sa ii arunc, asta e clar. da ce fac cu ei cand cresc? nu am unde sa ii tin. si serios.tu ai lua vreun caine care nu e de rasa fie el si pe gratis? nu i-ar vrea nimeni. stiu asta de vara trecuta, cand nu aveam cui sa ii dau. dc nu o duc la castrat? nu stiu, nu am vrut pana acum, pur si simplu.

| floresdemayo a răspuns (pentru tuGatita):

Nu am dramatizat cu nimic. Asa e! Asa se intâmplă! Mă faci să râd! Daca am luat un caine care nu-i de rasă? Am sase care nu-s de rasă (maidanezi) si al saptelea e de rasă, un caniche! I-am adoptat direct mari, au intre 5-12 ani. I-am luat din latul hingherilor când ii duceau la moarte. Cu mine, cel putin, au parte de clipe fericite. Nu le lipseste nimic, absolut nimic. Sunt grăsuti, mănâncă numai bunatati ( si la carne fac mofturi), sunt spălati des, deparazitati, au medalioane cu numele personal al fiecaruia, sunt alintati, ce mai! E imposibil sa nu-i vrea colegii tai, mai ales ca sunt de talie mică! Ai mei sunt mari, imensi, si tot i-am adoptat!

De unde esti?

Întrebări recente