| chrissy_9218 a întrebat:

mI-as dori o sugestie.
Am avut doi papagali... SHi amingrijit 3 pisici si un iepure ( la bunici)
Acum mi-as dori un animal. care sa imi umple timpul liber... ( mentionez xca stau la bloc) CE imi recomandati?

Răspuns Câştigător
| R_8074 a răspuns:

Un papagal vorbitor necesita foarte multa atentie, in caz ca ai foarte mult timp liber ar fi bun unul happy doar ca ii trebuie ceva spatiu... sau um hamster

12 răspunsuri:
| GaBBiii a răspuns:

Zebra Australiana

Uite si o poza :X:
http://t1.gstatic.com/......tp?/images

Sunt Micute Si Dragutze :X

Cu drag,
GaBBrieLA BiBuuu`

Pa, pa`!

| BiwCupcake a răspuns:

Hamsteri love struck

sunt f dragutsi love struck

sau porcusori de guineea love struck

caini / pisici/ iepuri /

doar aceste animale leai putea tine in casa la blocwinking si acestea sunt si drgutse angel

ai mai putea tine si papagai sau broscute testoase sa nu uitwinking

| corina977 a răspuns:

Un caine bichon alb sau hamster, porc de guineea

| Deerpinaaaa a răspuns:

Eu am o veverita mica si nu este deloc plictisitoare e super sa o ai!

| Anduciu a răspuns:

Am citit despre oameni care tin o pereche-doua de porumbei pe balcon, ceea ce mi se pare bestial, atata timp cat ai conditiile necesare.

| FallingRain a răspuns:

Catelul este un animal bun. De asemenea, si papagalii pot fi niste animale bune. Am avut si un iepure. Dar animalul care mi s-a parut cel mai simpatic a fost porcul de guineea. Il poti duce la plimbare, te poti juca cu el foarte mult, este cuminte, nu prea musca la fel ca alte rozatoare.

| Girl_5668 a răspuns:

Un hamster

| todea1990 a răspuns:

Iepurasul sau papagali ca sunt mai draguti si mai cumintzitongue

| jmek4you a răspuns:

Caine Pitbull Terrier Amstaff (femela sa fie ) e foarte intelegatoare daca stii sa te comporti cu dansa, se face foarte mare daca nu se imperecheaza. Am eu unul si, s-a imperecheat si nu e foarte mare. Precizare: Nu tine papagali, pisici, sau iepuri in casa. Pentru ca ii mananca daca nu se invata cu ei. Am avut eu 2 papagali si i-am pus undeva afara cusca lor si ea a rasturnato si ia mancat. Nu o bate daca face ceva rau chiar tare, sunt sensibili pitbulii. Nu o folosi la lupte.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Sunt mai multe variante:

1) Caine > un mic pikinez sau un labrador de talie mijlocie. Zic BullDog dar nu cred ac iti place.

2)Pisica > O pisica birmaneza dragalasa sau Chartreux.

3)Papagali > Nu prea ma pricep dar poti sa iti eii o fata si un baiat sa nu se simta singurei.

Din toate astea iti recomdanda labrador de talie mijlocie. E foarte iubitor. Nu e nici prea mic nici prea mare.

| Marius11 a răspuns:

Porc.

| justinnbieberr a răspuns:

Buna chrissy eu ti-as da sugestia sa-ti iei un caine lup, uite o poza http://www.catei-de-vanzare.ro/Caine-Lup_60.html