| AndraSiMaxi a întrebat:

Am nevoie de ajutor. Saptamana viitoare este ziua mea de nastere si implinesc 12 ani. O sa fie multi copii, in jur de 14 sau poate 16 inca nu stiu sigur. Printre care anul acesta o sa am niste invitati care nu au mai fost la ziua mea pana acum si vreau sa le fac o impresie buna! Vreau sa nu se plictiseasca... Va rog dati-mi si mie niste sfaturi de jocuri sau activitati. ceva mai pentru varsta mea va rog! Va rog dau funda orice, doar sa ma ajutati! happy

Răspuns Câştigător
| IssabellaLoLa a răspuns:

In primul rand iti trebuie un aparat foto! sa surprinzi toate momentele frumoase si amuzante!
cum sa arate petrecerea:

-confectioneaza felicitari in care sa inviti toti prieteni (chiar si dusmaniilaughing)
-cumpara coifuri, baloane; umfla-le si lasele sa se adune
-cumpara chestii din astea cu "happy birthday"
confectioneaza ghirlande si decoratii
fa un tort cat mai colorat si mare

jocuri:
-coada magarusului
-luati cate un balon si desenatii fete triste fericite etc.
-folositi impreuna cadourile aduse(daca sunt haine imbracatiile si faceti parada modei laughing )
-sa jucati la cati metrii te-ai inecat smug
-sa faceti concursuri de dans/cantat cu "juriu si tot" laughing
-daca sunteti mai nebunatici/ce faceti farse la telefon laughing
sucati diferite jocuri gen :ascunselea, am fost la Paris (daca il sti) etc.winking
-jucati jocul:ghiceste mancarea smug

gustari:
-cumpara cat mai multe sticle cu suc si daca vrei potential de distractie maxim cumpara cola si mentos smug
-fa nuste sendvisuri foarte ciudate (ce diferite fete si arome smug)
-cumpara pahare personalizate sau daca nu gasesti personalizeaza-le tu
fa un tort(sau cumpara)cat mai mare si gustos.pe placul tuturor

despre gazda:
-nu trebuie sa fi "lacom"
-sa nu te superi daca cineva te deranjeaza
-daca nu se simt bine mimeaza ceva amuzant si atunci toti o sa rada

sfarsitul
cumpara un album cu titlul : o zi de neuitat
iar acolo sa pui pui pozele cand;
jucati jocuri
te-a impins cineva cu fata in tort
cand radeati

iar acesta sa il pastrezi pana cand vei fi mare si le vei arata prietenilor si veti spune :ce mici eram! A fost o zi de neuitat!
funda?

| IssabellaLoLa a răspuns (pentru IssabellaLoLa):

Si la multi ani :-X!

| AndraSiMaxi explică (pentru IssabellaLoLa):

Mercii! :*

| AndraSiMaxi explică (pentru IssabellaLoLa):

Da, nu sunt probleme cu mancarea si bautura + decoratiile, acolo ma descurc, stiu deja, dar ma gandeam la niste jocuri dar mi-ai dat o idee foarte buna cu cola si mentos laughing + farsele la telefon big grin. Si da, am aprat de fotografiat. Sper ca o iasa totul bine. Merci muult happy

| IssabellaLoLa a răspuns (pentru AndraSiMaxi):

Cu placere :*
iti poti arata recunostinta printr-o funda :->

6 răspunsuri:
| darrio2007 a răspuns:

La multi ani de pe acum.

| CrazyPittica a răspuns:

Ai putea sa joci,,Nu te supara,frate'',Monopoly,sah,rummy,spanzuratoarea, prinsea, leapsa, ati putea viziona o comedie buna, ati putea sa va rujati unul pe altul legati la ochii...etc