| anonim_4396 a întrebat:

De cand ma uit la Naruto mi-am concentrat mai mult mintea pe 2 persoane: Sasuke si Sakura. Bine... Deci sunt multe momente in Naruto.
Adica mai tin minte la examenul chunin cand Sasuke s-a batut cu Lee, iar cand a cazut de la inaltimea aia, Sakura la prins atat de repede. Si la runda a 2-a in padurea aceea. Cand Orochimaru i-a pus semnul blestemat lui Sasuke si Sakura avut grija de el. Iar cand Sakura a incercat sa lupte pentru a-si proteja prietenii, Sasuke a vazut-o vanata si ranita, cu parul taiat, iar plin de furie a vrut sa ii omoare pe aia. Cand Sasuke a fost la spital, am auzit, printr-un comentariu pe youtube, am aflat ca Ino l-a imbratisat, iar Sasuke i-a spus sa se dea. Iar cand Sakura l-a imbratisat a lasat-o. Cand Sasuke a plecat din sat, Sakura i-a marturisit adevaratele sentimente si i-a spus ca il va ajuta la razbunare, dar acesta nu a vrut sa ii puna viata in pericol, asa ca i-a multumit ca a avut grija de el si ca i-a marturisit adevarul in legatura cu acele sentimente, apoi a lovit-o incet, lesinand-o si a pus-o pe o banca. Am citit pe unele forumuri ca ar fi putut sa o sarute, dar nu se stiehee hee Sunt mii se momente, chiar si in misiuni. Cand au facut misiunea aceea de grad C, Sakura a inceput sa planga langa trupul fara viata a lui Sasuke, iar din aceasta cauza, Sasuke s-a trezit. Eu spun sincer ca acesti doi porumbei se cam ascund de camere big grin. Totusi in shippuden nu se arata semne ca ei doi ar putea fi macar prieteni. Totusi se asteapta filmul Road to Ninja, unde in cateva videoclipuri se arata cum Sasuke ii da o floare Sakurei.
Rostul acestei intrebari este: credeti ca ei doi ar putea fi un cuplu? Chiar daca autorul acestui anim a spus ca nu vrea sa bage cupluri in acest anim.
Adica prin cele spuse mai sus tragem o linie mare si ne gandim ca ei doi tineau unul la altul. Cred ca si acum in shippuden Sasuke se gandeste la Sakura. Si in plus, si-a implinit un scop, parca mai era unul: refacerea clanului. Dar se stie ca pentru asta are nevoie de o fata >:. Dar este obsedat de razbunare.
Voi ce credeti?

16 răspunsuri:
| irbis a răspuns:

Eu personal consider ca in momentele descrise, vezi ceea ce vrei tu sa vezi. Sakura tine mult la Sasuke, dar el nu o vede la fel. Poate a considerat-o candva prieten si nu vroia sa o implice (desi aici mai e si faptul ca Sasuke mergea pe calea razbunarii pe care el singur trebuie sa mearga), dar pentru el, singurul lucru din inima lui este razbunarea, ura. El nu simte nimic pentru Sakura.
Asta s-ar putea sa fie un mic spoiler, dar in shippuden a fost un moment cand Sasuke chiar a incercat sa o omoare pe Sakura.
Ea tine la el, dar el nu. Sasuke nu simte nimic pentru Sakura.
Daca Sasuke nu renunta la razbunare (probabil imposibil), Sasuke si Sakura nu vor fi niciodata impreuna.

| anonim_4396 explică (pentru irbis):

Asa este, stiu momentul. Sakura nu avea nici o sansa in fata lui Sasuke de una singura, asa ca a vrut sa se bage temporar in echipa lui sa afle informatii. Sasuke a gandit tactica asa ca a testat-o sa vada daca o poate omora pe Karin. In acel moment Sasuke vrea sa o omoare. Dar totusi putea sa o faca din prima. El a asteptat timp de cateva secunde pentru asta, desi el se misca repede. Asta explica ceva.

| anonim_4396 explică (pentru irbis):

Asa este, stiu momentul. Sakura nu avea nici o sansa in fata lui Sasuke de una singura, asa ca a vrut sa se bage temporar in echipa lui sa afle informatii. Sasuke a gandit tactica asa ca a testat-o sa vada daca o poate omora pe Karin. In acel moment Sasuke vrea sa o omoare. Dar totusi putea sa o faca din prima. El a asteptat timp de cateva secunde pentru asta, desi el se misca repede. Asta explica ceva.
Asa este! Sasuke este obsedat de razbunare. Dar nu stei ca de fapt acel Danzou ar fi inscenat asta. Mandara sau Tobi (ma rog) a ajutat la acea crima. Tobi i-a spus lui Sasuke minciuni. nu satul a spus faza cu Uchiha, ci numai Danzou. Astfel, cu acea poveste in minte, Sasuke nu are ganduri pozitive. Ultimul episod vazut a fost 275. Astept next-ul pe internet. Si mai ales filmul Road to Ninja! Dar pe la anul' vine sad

| FaraIdeiDeNume a răspuns:

Asta e doar o idee pe care tu vrei sa ti-o creezi in speranta ca cei doi vor fi impreuna. Sakura il iubeste pe Sasuke, dar el nu da un banut pe ea.

1.Sakura il iubea deci normal ca s-a straduit sa-l prinda deoarece nu vroia sa fie ranit.
2.In padure Sasuke vazandu-se atat de puternic, nerabdator sa-si incerce puterile a intrebat-o pe cea care la ingrijit cine i-a facut rau, nu persoanei pe care o place.
3.Chestia aia cu Ino si Sakura, erau in episoade diferite cand Ino l-a imbratisat nu stiu unde erau dar Sasuke a refuzat-o, dar si pe Sakura a refuzat-o in muuullllltttteeeee alte dati...Atunci cand a lasat-o era preocupat de Naruto si de felul in care el a devenit foarte puternic intr-un timp foarte scurt si care dintre ei este mai puternic.
4. Sasuke nu a luat-o cu el pentru ca iar fi ingreunat misiunea, a lovit-o si a pus-o pe banca ca sa nu tipe in gura mare si sa nu aibe timp sa le spuna celorlalti ca a plecat, altfel l-ar fi putut opri.
5. Sasuke nu era mort chiar si Zabuza a zis ca Haku e o fiinta moale, si ca nu-l lasa inima sa omoare pe cineva, acela a fost doar un moment oportun pentru a arata ca e viu.
6. In film este o lume creata de Madara, Tobi sau Obito ca eu nu pot intelege care cum ii... Deci e o lume creata de unul din ei, o lume total diferita, opusa. In film parintii lui Naruto traiesc, iar tatal Sakurei s-a luptat alaturi de mama Sakurei impotriva lui 9 cozi si au murit ( parintii ). Shikamaru e prost nu geniu, Choji e slab, Ino e timida, Hinata e tupeista. Sasuke flirteaza cu toate fetele si o place pe Sakura si nu cred ca, clanul lui a mai fost ucis., Kakashi se comporta ca si Guy si Guy ca si Kakashi si mai sunt multe personaje schimbate in opus [ toate in afara de Naruto si Sakura pentru ca ei nu mai stiu de ce nu au fost afectati de tehnica si ei trebuie sa se lupte cu cel care a facut toate astea ] P.s Naruto are un frate geaman cred, in film.
7. Scopul lui era sa-si ucida fratele mai mare, despre care se credea ca a distrus clanul ucigand toti membrii. Dupa ce l-a omorat a aflat adevarul despre el : ( e link-ul trimis ca raspuns al unui comentariu de al tau, la aceasta intrebare ), iar acum isi doreste sa distruga Konoha pentru ca toti cei din sat traiesc pe sacrificiul lui Itachi. El isi dorea razbunarea clanului. Cu refacerea nu stiu pe unde o sa ajunga laughing.
Deci am cam terminat, intr-un final. Mi-e frica sa vad cat am scris laughing, nu mi-o lua in nume de rau, dar cam asta e parerea mea big grin. P.s Sa nu ai incredere in poze si forumuri sunt toate facute de fani dupa bunul placwinking. Eu sunt cu Anime-ul la zii, si cam la jumatate de manga, imi place Naruto si pentru orice nelamurire cu privire la anime, sau la situatii de genul, poti sa ma intrebi big grinwinking. P.s 2 Pot sa te lamuresc cu orice in afara de cine e cine intre Madara, Tobi, si Obito sunt pe langa subiectwinking laughing. Creatorul acestui manga a spus ca nu isi doreste vreun cuplu in serial.

| BeetweenUs a răspuns:

Stiu ce vorbesti, de toate acele intamplari, si eu am vazut toate episoadele din naruto [ atat shippuden cat si normal] aparute online. Sakura stiu ca tinea foarte mult la Sasuke, dar de cand a plecat si a dezamagit`o prin mai multe intamplari, eu zic ca sanse mai mari de a forma un cuplu este cu Naruto, care se poarta frumos cu ea.

| anonim_4396 explică (pentru BeetweenUs):

Asa este, sansele sunt mari. Dar Sakura nu simte decat un legamant de prietenie cu Naruto. Din cate am inteles, Hinata este "topita" dupa Naruto. nu se stei daca vor fi impreuna, din cauza clanului in care ei se afla.
Sunt multe cupluri si poze pe net. Adica Sakura nu a fost pusa doar cu Sasuke si Naruto. Si cu Sasori a fost pusa laughing

| papusika34 a răspuns:

SI mie imi place acest cuplu, si sunt de aceeasi parere cu tine. Adica, Tobi i-a spus numai minciuni, si acum Sasuke vrea sa distruga satul. Eu nu prea pot sa vad episoadele deoarece atunci cand intru pe animekage se cam blocheaza si nu prea pot sa vizionez. Dar sunt cat de cat la punct cu episoadele.

| anonim_4396 explică (pentru papusika34):

Verifica disc C la computeru` tau si vezi daca e plin... daca e atunci asta e cauza blocarii la animekage...
Si jumate din ce a zis Tobi e real... numai ca Tobi a omorat clanul, iar Itachi a privit neputincios...

| FaraIdeiDeNume a răspuns (pentru anonim_4396):

Itachi a avut ca scop sa protejeze satul. Daca nu si-ar fi omorat clanul, cu ajutorul lui Madara, ar fi izbucnit un razboi civil iar restul natiunilor ar fi atacat satul si l-ar fi distrus. Mai, mai, cineva nu e cu anime-ul la zi :> :)). Uite, nu mi-o lua in nume de rau, vreau doar sa stii adevarata lui poveste :D... Uita-te la acest episod : http://animekage.com/watch-online/naruto-shippuden-episode-141.html

| alinuytza a răspuns:

E faza ca sasuke e disp de razbunare si uita de faptul c pentru a se reproduce are nev de o femeie (sakura(el o iubeste pentru ca altfel ar fi omorat-o cand avea ocazia dar ezitase))si e faza ca pe net sunt o mie de tampeni adica am gasit un blog in care asuke si sakura sunt cuplu (poveste e creta de fani )
sper ca te-am ajutat fundita?

| anonim_4396 explică (pentru alinuytza):

Desigur ca nu m-ai ajutat... in manga aparuta curent, Sasuke trece de partea binelui deci sunt 75% sanse ca un cuplu, anume Sasusaku sa fie in aceasta manga. 25% esec: e na

| CM6YRE a răspuns:

Daca vrei sa stii lui Sasuke nu ii place de Salura. Uita-te in sezonul 9 din naruto shippuden sa vezi ce ii zice sakura lui naruto.

| Vlad_Mihai_1999 a răspuns:

Nu prea sti chestii de naruto nu? adica frate eu deja m-am uitat la road to ninja si sasuke dadea tuturor fetelor cate o floare, iar sasuke nu vrea sa refaca clanul acum dupa ce l-a ucis pe itachi si a aflat adevarul vrea sa ditruga konoha

| anonim_4396 explică (pentru Vlad_Mihai_1999):

Road to ninja a fost tot filmul doar tehnica lui Obito... asa ca nu ma lua pe mine drept proasta.

| Mercury_Ranger_Tyzonn_1998 a răspuns:

Da tot ce ai zis e adevarat dar desi in shippuden nu par prieteni ei vor fi impreuna in plus sasuke s-a intors in konoha si i-a ajutat in razboiul contra lui madara iar cand vor fi adulti se vor casatori si vor avea o fata pe nume sarada.

| anonim_4396 explică (pentru Mercury_Ranger_Tyzonn_1998):

Din păcate, nu am mai avut timp de Naruto, dar am citit manga.
Meh, Happy End