| papusika34 a întrebat:

De cand ma uit la Naruto mi-am concentrat mai mult mintea pe 2 persoane: Sasuke si Sakura. Bine... Deci sunt multe momente in Naruto.

Adica mai tin minte la examenul chunin cand Sasuke s-a batut cu Lee, iar cand a cazut de la inaltimea aia, Sakura la prins atat de repede. Si la runda a 2-a in padurea aceea. Cand Orochimaru i-a pus semnul blestemat lui Sasuke si Sakura avut grija de el. Iar cand Sakura a incercat sa lupte pentru a-si proteja prietenii, Sasuke a vazut-o vanata si ranita, cu parul taiat, iar plin de furie a vrut sa ii omoare pe aia. Cand Sasuke a fost la spital, am auzit, printr-un comentariu pe youtube, am aflat ca Ino l-a imbratisat, iar Sasuke i-a spus sa se dea. Iar cand Sakura l-a imbratisat a lasat-o. Cand Sasuke a plecat din sat, Sakura i-a marturisit adevaratele sentimente si i-a spus ca il va ajuta la razbunare, dar acesta nu a vrut sa ii puna viata in pericol, asa ca i-a multumit ca a avut grija de el si ca i-a marturisit adevarul in legatura cu acele sentimente, apoi a lovit-o incet, lesinand-o si a pus-o pe o banca. Am citit pe unele forumuri ca ar fi putut sa o sarute, dar nu se stie Sunt mii se momente, chiar si in misiuni. Cand au facut misiunea aceea de grad C, Sakura a inceput sa planga langa trupul fara viata a lui Sasuke, iar din aceasta cauza, Sasuke s-a trezit. Eu spun sincer ca acesti doi porumbei se cam ascund de camere. Totusi in shippuden nu se arata semne ca ei doi ar putea fi macar prieteni. Totusi se asteapta filmul Road to Ninja, unde in cateva videoclipuri se arata cum Sasuke ii da o floare Sakurei.

Rostul acestei intrebari este: credeti ca ei doi ar putea fi un cuplu? Chiar daca autorul acestui anim a spus ca nu vrea sa bage cupluri in acest anim.

Adica prin cele spuse mai sus tragem o linie mare si ne gandim ca ei doi tineau unul la altul. Cred ca si acum in shippuden Sasuke se gandeste la Sakura. Si in plus, si-a implinit un scop, parca mai era unul: refacerea clanului. Dar se stie ca pentru asta are nevoie de o fata >:. Dar este obsedat de razbunare.

Voi ce credeti? Aaa si daca imi puteti spune (daca ati vazut niste episoade care inca nu au aparut in Romania) ce se intampla pe viitor. Funda. ATENTIE: Vreau explicatii de la voi, iar daca nu puteti, hai treaca de la mine, puteti lasa si site-ul.tongue app. SCUZE de CaTEGORIE.

Răspuns Câştigător
| loveMusick a răspuns:

Toti spuneti ca sasuke ar fi incercat sa o omoare p sakura, dar nu a facut-o poate chiar si daca ar fi avut sansa si sasule e genul de tip inchis in el si rece nu avem de unde sa stim ce simte pentru sakura!

| MassEffect a răspuns (pentru loveMusick):

Frate nu a incerca a vrut sa o omare a avut noroc ca a salvat-o kakasi

14 răspunsuri:
| birdie14 a răspuns:

Nici nu ştiu de unde să încep...în primul rând Naruto nu este un anime de dragoste! Iar Sakura şi Sasuke nu vor fi un "cuplu". Toate acele chestii care le-ai citit pe forumuri sunt doar idei ale unor nişte aşa-zise "fane" care nu se concentrează pe acţiunea anime-ului în sine, ci pe "cupluri" care evident nu au nicio treabă cu anime-ul! Sasuke nici nu se gândeşte la Sakura, tot ce vrea este să se răzbune pe Konoha şi desigur să se lupte cu Naruto.Creatorul nu are nicio intenţie să "sa bage cupluri" în anime pentru că nu au nicio legătură cu seria!
Iar în legătură cu Road to Ninja,nu cred că ai înţeles, dar Naruto şi Sakura călătoresc într-un univers paralel unde personalităţile prietenilor lor sunt alternate, prin urmare acela nu este adevăratul Sasuke, ci Alternate Universe Sasuke(AU Sasuke), deci din nou nu are nicio legătură!

| Keyko a răspuns:

Sasuke niciodata nu o sa fie cu Sakura. Mai ales dupa ce Itachi e reinviat cu Edo-Tensei a lui Kabuto, ura lui pentru cei din Konoha creste. Mai ales ca il reinvie pe Orochimaru ca sa afle mai multe, despre ce inca nu se stie. Stai putin..eu iti tot spun aici. dar tu ai citit Manga Naruto Shippuuden?

| S0nofS4tana a răspuns:

Naruto nu prea este un Anime de dragoste, cat despre Sakura, cred ca mai mult ar fi cu Naruto la momentul actual, in Shippuuden Sasuke nici nu prea o baga in seama cand o intalneste.Naruto are sentimente mai mari pentru Sakura decat are Sasuke, iar Sakura a inceput sa-l aprecieze.

| PattyC a răspuns:

Toti fanii naruto iubesc cuplul sasusaku dar eu il uarsc mai in special il urasc pe sasuke si pe sakura pentru ca ma enerveaza ca este asa obsedata de sasuke as vrea ca naruto sa fie impreuna cu sakura iar pe sasuke sa il omoare naruto devil

| criss7784 a răspuns:

Eu nu cred ca ei 2 o sa fie vreodata impreuna.Insa am citit intr-un interviu de-al lui Masashi Kishimoto despre cupluri, ca ei 2 ar avea o sansa sa fie impreuna, acum eu nu stiu o sa vedem.
Pe site-ul asta am gasit interviul in romana
http://narutofan.forumulmeu.ro/......re-cupluri
si aici este in engleza
http://forums.mangafox.me/threads/76773-SasuSaku-Still-Has-The-Upperhand
Acum poate nici interviul asta nu e adevarat desi nu cred.O sa vedem.

| alinuytza a răspuns:

Sasuke nu i-a dat flori doar ei

| punktum a răspuns:

Sasuke nu a incercat s-o omoare pe Sakura.Eu nu vreau sa devine o telenovela, dar inainte s-o loveeasca a spus:"multumesc". Stia ca Sakura e slaba, si chiar daca o duce cu el ea oricum nu ar supravietui...De asta a lovit-o ata de tare -.-"

| MaliciousDeath a răspuns (pentru punktum):

Nu cred că eşti la zi cu episoadele.Ce spui tu...s-a întâmplat la început,când a părăsit el satul,şi da,atunci n-a intenţionat să o ucidă, ci doar să o lase în urmă, pentru binele ei.
Mai târziu, în Naruto Shippuden încearcă s-o omoare, dar o salvează Naruto.
Just watch.
@papusika34... Apropo: http://24.media.tumblr.com/tumblr_m67buvrM7c1qjba4uo1_500.gif dar asta se întâmplă doar în Road To Ninja.Eu personal nu cred că ar exista mare dragoste pe-ăştia doi.Sasuke nu-i genul. Dacă încep să scriu de ce, o dau pe filosofeli şi presupuneri ieftine, şi nu...

| punktum a răspuns:

Oh happy asa e, scuze, cu shipudenul am ramas in urma serios big grin

| HaDeS20 a răspuns:

Nu, Niciodata!
Nu cred ca va fi nicio poveste de dragoste intre vreun personaj, cu atat mai putin intre Sasuke si Sakura.
Daca va avea ocazia, Sasuke o va ucide fara retineri.

| asdfghjklmnop a răspuns:

A incercat sa o omoare...Deci te rog, SasuSaku -> NEVER oh go on

| AnKu03 a răspuns:

Naruto face parte din categoria shonen, aventura, arte martiale, deci NU e o telenovela si nu te astepta sa fie ceva intre Sasuke si Sakura. Asa cum a spus si Paval_Georgia_1993, Sasuke a incercat s-o omoare numai pentru a-si duce razbunarea la capat.Toate evenimentele pe care le-ai insirat s-au intamplat prin simplu fapt ca el a considerat-o un camarad la vremea respectiva.
Totusi exista posibilitatea ca in viitor sa fie ceva intre Naruto si Hinata, si daca ar fi sa arate foarte vag sau, mai putin posibil, intre Naruto si Sakura daca el ii marturiseste dragostea.
Stiu ca te asteptai sa se intample ceva intre ei...dar na, pana la urma e un anime bazat pe batai si relatii de prietenie si nu unul romantic.happy

| Atat_Bia_Shi_1992 a răspuns:

Daca te-ai uita macar putin la Naruto Manga.ti-ai da seama singura
Intradevar...Naruto si Naruto Shippuden nu sunt animeuri de dragoste..insa intr-un interviu dat de creatorul animeului acesta spune ca el insusi este fan sasusaku...si ca va exista o relatie intre ei ..doar ca nu se va concentra doar pe asta...a spus ceva de genu ca in urmatoarea serie Naruto...adica Naruto Akippuden. ii va apropia pe cei doi foarte mult incat sa reiasa faptul ca sunt impreuna...de asemenea creatorul acestui anime a mai spus ca exista sanse si pentru cuplul NaruHina....insa va face toate astea doar pentru fani...el nu ar fi vrut neaparat...
Intradevar...Sasuke tinea la Sakura.dar doar ca pe un camarad...iar cand a plecat din konoha a vrut sa o uite la fel cum a facut cu toti ceilalti...insa daca stai si analizezi putin...nu prea a putut face asta.
In prezent Sakura e mai apropiata de Naruto...insa din nou. daca te uiti la manga...ea incearca sa il uite pe Sasuke...incearca sa isi impuna sa il iubeasca pe Naruto..insa atat ea cat si Naruto stiu ca nu va reusi niciodata...
Sper ca te-am lamurit!