| anonim_4396 a întrebat:

Credeti ca e ceva rau in a fi Bisexual/Bisexuala? Adica, ce sanse sa iti faci prieteni ai in societate? Sau cum poti fi vazut la un loc de munca etc?
Homofobii sa se abtina.

5 răspunsuri:
| Adry05 a răspuns:

Dacă nu trâmbițezi în stânga și-n dreapta cu asta și ești o persoană absolut normală mă îndoiesc c-o să aibă cineva ceva cu tine.

| Andreeush a răspuns:

Nu contează ce crede lumea, tebuie să fii fericit așa cum ești, fără să te ascunzi.

| SweetbutPsychoGirl a răspuns (pentru Andreeush):

Chestia e ca, lumea cand aude de bisexuali isi dau prost cu parerea. Toti cred ca a fi bsx inseamna sa faci sex cu barbati si femei in acelasi timp, dar nu e asa. Acelasi sex te poate atrage fizic, emotional, psihologic, sufleteste.etc. in cazul meu e emotional. Oricum oamenii sunt inca prea inapoiati pentru vremurile de acum.
Mersi pentru raspuns.

| Nemessys a răspuns:

Nimeni nu are dreptul sa-ti zica ca e rau sau bine ci doar asa esti tu. Nu esti singura persoana de genu.

Ce sanse ai sa-ti faci prieteni in societate? Atat timp cat intalnesti persoane deschise la mine, care nu te judeca si care te privesc ca un om normal (adica nu ai 6 maini si 4 ochi), atunci e totul bine. A da. pacat ca sunt rare... sad

Eu daca as fi in locul tau, de fiecare data cand as cunoaste o persoana noua, i-as zice ceva mai tarziu, asa scurt si fara nicio retinere,, ba eu sunt bi". Daca persoana aia e atat de incuiata la mine si ma evita / judeca / nu mai vorbeste cu mine e perfect, nu am nevoie de persoane de genul ala, next. happy. Si sunt sigur ca atunci cand a fi sa gasesc o persoana care nu o intereseaza acest aspect si care ma accepta asa cum sunt, o sa o apreciez foarte mult. happy.

Mie daca mi-ar zice o persoana asa ceva sau chiar o colega de munca, as avea o reactie de genu,, wow. povesteste-mi mai multe". Bine. nu ti-as pune intrebare de genu, ce experiente ai avut, cum te simti cand faci si chestii de alea, ci doar cum gandesti. Adica te-as vedea ca pe o persoana interesanta, care are ceva nou fata de restul.

Sa stii ca. problema nu ar trebui sa fie faptul ca esti bi, ci adevarata problema este societatea si mentalitatea pe care au majoritatea.

| SweetbutPsychoGirl a răspuns (pentru Nemessys):

Wow.Bun raspuns. Ai mare drepate?