| TheOne98 a întrebat:

Ce este prietenia? fundita :*

5 răspunsuri:
| alexpaul1986 a răspuns:

Ceva frumos. funda!

| mihaelaa18 a răspuns:

Prietenia este o legatura stransa si puternica intre 2 persoane.Sa ai un prieten alaturi este un lucru frumos,sa stii ca te poti baza pe el,sa fie alaturi de tine in momentele frumoase si in momentele mai putin frumoase din viata ta,sa te incurajeze atunci cand ai nevoie,sa iti dea sfaturi,persoana caruia ii poti spune tot ce ai tu pe suflet,persoana in care ai cea mai mare incredere,persoana care sa nu te tradeze niciodata,sa nu te minta,sa nu te dezamageasca,si mai ales sa fie sincera cu tine,persoana care atunci cand razi sa rada cu tine, iar cand plangi sa planga alaturi de tine etc.
Daca ai un prieten bun langa tine, te simti fericit si implinit si nu vei mai avea nevoie de nimichappy

| dienuta1990 a răspuns:

O legatura minunata intre 2 sau mai multe persoane

| simpatica210 a răspuns:

Prietenia este:1.un sentiment de simpatie,de stima,de respect de atasament reciproc care leaga doua persoane; legatura care se stabileste intre persoane, pe baza acestor sentimente; amicitie, prietesug.
2.atitudine plina de bunavointa, prietenoasa fata de cineva
3. legatura intre grupuri sociale,intre popoare, intre tarii bazata pe aspiratii, nazuinte interese comune.
te rooog imi dai fundita?