| crisbebe a întrebat:

Ce telefoane cu sistem de operare android cunoasteti si sa fie si bune si sa nu depaseasca 600 de lei. funda

6 răspunsuri:
| GeorGEBlaCKRidER a răspuns:

Cel mai bine zic eu e sa uiti de touch screen-uri si sa te orientezi spre qwerty sau tastatura normal, si ce alte caracteristici mai vrei pe telefon., si sa iei second, unde poti gasi si telefoane de 6-7 milioane vechi de 6 luni 1 an la 2 mil jum 3.Parerea mea, e ca e cea mai buna solutie, acu tu alegi ce e mai important.Nou sau pret bun pentru ce cumperi

| iRobby a răspuns:

Hmmm. nu exista telefoane cu sistem de operare android la maxim 600 de lei happy daca vrei sa-ti iei o caramida din 90 incoace. gasesti happy dar nu android tongue mai bine ia-ti la abonament, dai in jur de 20 euro pe luna dar merita happy iti zic din experienta

| GeorGEBlaCKRidER a răspuns (pentru iRobby):

Crede-ma,nu se merita absolut deloc.Platesti 20 euro daca nu mai mult din care doar 6-8 e abonamentul restul e pentru telefon.In cel mai bun caz platesti doar 12 pentru telefon iar la astfel de telefoane nu se fac abonamente pe 1 an, doar pe 2, iar 24 luni x 12E = 288E iar in cel mai rau caz platesti 14E x 24 luni=336$ pentru un amarat de telefon de nici 200E.Inca ti se pare ca se merita? Tine minte un lucru, abonamentul e sa-i "ajute" pe ei, nu pe tine sa-ti iei telefonul, si se bazeaza pe faptul ca atunci cand toti pruncii vin "obsedati" sa-si ia tehnologie care in 1-2 ani se duce, sa convinga mai usor parinti sa dea 8-900E pe un Iphone care oricum in 1 an o sa fie demodat.E doar o metoda de convingere, care se bazeaza pe faptul ca tu nu calculezi cat dai de fapt in timp pentru ca tu nu stii cat din banii pe care ii platesti is pentru telefon si pentru ca-i platesti intr-o perioada lunga, tu nu simtii bani respectivi asa mult, chiar daca pana la urma ai palti 500Euro pe un telefon de nici 200.Totul e doar MARKETING

| crisbebe explică (pentru iRobby):

Mai pardon.....sunt o groaza de telefoane android pana-n 600 de lei.de ex telul care mi l-am luat sapt trecuta:Samsung galaxy mini 2, si l-am luat din magazin deci...

| iRobby a răspuns (pentru crisbebe):

Mda. la mana a 2a laughing LoL

| crisbebe explică (pentru iRobby):

Mda....cred k nu ai citit to:AM ZIS NOU.ca sa vezi mai bine