| adrianaloveyouf a întrebat:

Ceva statusuri faine imi ziceti si mie

Răspuns Câştigător
| Genuitoarea a răspuns:

1) "Cu indiferenţa ta m-ai făcut mai tare. Acum nu-ţi convine dar încet, încet, calc pe urmele tale. Şi abia acum vezi si tu că indiferenţa doare. "

2) "Poate’h ca am aiere’n cap,dar asta e problema mea.Nuh poţi să ma suporţ?Asta ii problema th’a.Nu ma cunoşth’i?Nu mai comenta.Ai grija de viaţa tha nuh de a mea’

3) Am invaţat că oricat mi'ar pasa mie,altora nu le pasa:-J

4) Ei, n`au haru sa copieze originalu`

5) "Este o prostie să renunţi la visele tale doar pentru că unul nu s-a împlinit!"

6) Te crezi in stare să mă poţi judeca? Înceară, dar mai intai fă o analiza având ca subiect de studiu persoana ta!

7) Moartea nu e trista. Trist este faptul că mulţi oameni nu trăiesc cu adevarat.

8) :X [~_~] See the world in a pink way [~_~] :X

9) Ma respecti,te respect.Ma iei cu vrajeala,te iau cu vrajeala.Ma ataci,ma apar.Ma urasti,nu te urasc.Si stii de ce? Pt ca ceea ce pe tine te caracterizeaza,pe mine nu ma defineste.

10) Faima existentei umane nu consta in a trai, ci in a sti pentru ce traiesti.

11) °• Lasa'ma cu textele ce nu ma intereseaza.Lasa'ma cu lumea care nu ma agreaza.•°

12) Lasati`ma sa fac si bune si rele ,dar sa stiu macar ca sunt greselile mele.

13) Am muzica in suflet si`n gand.Trec prin toate oriunde, oricand.Muzica e in sufletul meu si va fi aici langa mine mereu.

14) Viata nu se masoara in numarul de respiratii pe care le ai, ci in numarul de momente care iti taie rasuflarea.

15) Curajul nu inseamna absenta fricii, ci puterea de a merge mai departe in ciuda ei.

16) Te gandesti,Aberezi,Trezeste'te,prea frumos visezi.

17) Lasa timpu sa treaca,poti sa faci treaba sa mearga.Nu te grabii,vei reusi.

18) Vreau o viata nouaa!Si de restuuu` caramele!

19) Ca orice copil exista moment in care nu intelegi ce se petrece.

20) La locul potrivit,la momentul potrivit,MAGICUL se intampla.

21) Fii pur si simplu SURD cand cineva iti spune ca nu`ti poti realiza visele.

22) Un zambet e ca 1000 de cuvinte.

23) Teoria zambetului:Ingerii nu plang.

24) Realitatea bate platourile de filmate.Viata`i frumoasa si fara efecte speciale.

25) Viata`i frumoasa.Asta cand o privesti din unghiul potrivit!

26) Chiar daca unii nu ne lasa sa traim,privim inainte si ironic le zambim.

27) Cand cuvintele esueaza,Muzica vorbeste.

28) Ai patruns vreodata dincolo de curcubeu ca sa vezi daca e colorat si-n partea cealalta?

29) Un prieten vede tristetea din ochii tai, in timp ce ceilalti se lasa pacaliti de zambetul tau.x

30) Cel mai bun motiv sa mergi la scoala: prietenii.

31) Sunt inconjurata de ingeri. Ii numesc simplu "PRIETENI".

32) Daca ai nevoie de prietenia mea si ne despart 100 de pasi, fa tu primul pas si le voi face eu pe celelalte 99 pentru tine.

33) Un prieten adevarat e greu de gasit, si mai greu de parasit si imposibil de uitat.x

34) Chiar dk el nu o sa-mi mai spuna " noapte buna" sau p strada "buna",am prietene care ma suna sa-mi spuna " Fata,esti de 1000 de ori mai buna decat aia pe care o suna ":-J

35) [♥]Am capul printre norì , daR de aici este o panorama supebaaaa. [♥]

36) Hai sa fugim, sa evadam # Hai sa plutim, sa zburam # Hai sa zambim, sa visam # Hai sa traim si sa uitam!

37) Acorda-ti tie primul loc, NU greselilor! Nu spune stop, chiar daca te simti sufocata.Invata ca in orice rau exista si un pic de bine! Invata sa ai grija in primu rand de tine!

38) Am prea multe defecte,in fata acelora care se cred "PERFECTE".

39) Traiesc o poveste si visul e culoare !

40) Educata de destin,simt mult dar arat putin.

41) Hai sa refuzam Orice rOl pe scena regretelOr!

42) #º"Hai sa privim cu ochii inchisi`ce nu am avut curaj sa privim vreodata ! "º#

43) Spui ca nu mai sunt la fel, ca m`am schimbat,dar de fapt n`ai ajuns sa ma cunosti cu'adevarat.

44) Traiesc intr'oO lume de vis,in care thotu e permis.

45) Nu te teme niciodata de umbre, ele arata doar ca exista lumina în apropiere!

46) Nu am nevoie de prieteni falsi,detest sa tin langa mine numai oameni lasi!

47) Poate m`am schimbat sau poate doar m`am saturat .

48) º " Ce tot le pasa pe cine iubesc?! Ce tot le pasa cu cine vorbesc?De ce imi spun cum sa traiesc?E treaba mea cum ma imbrac si doar a mea cum sa`ti vorbesc."º

49) º"Din 10 prieteni,5 sunt adevarati si la o problema inca 2 fac pasi."º

50) Cu zambetul pe buze si cu capul sus voi ajunge intotdeauna unde mi-am propus!

51) Nu te schimba.Urmeaza'ti visele.Nimeni nu te poate opri, Nu ceda orice'ar fii.

52) º"Uita tot ce`ai pierdut, tot ce`ai vrut, tot ce n`ai avut , uita timpul ce`a trecut.Orice sfratsit e un nou inceput.:-x"º

53) Am nevOie d cineva,da n'am nevOie de Oricine,eO am nevOie dOar de cei kre au nevOie de mine!, :X "

54) ºAzi ´ open y0ur`º eyes ;;] ´, ºexact ca`nº filme b-) ´ . Caº daca ´ nu te vedeº nimeni ´ Tuº p0tsi ´ sa vezi ´ pe 0ricineº =p~

55) * Nu conteaza ce a fost ,ci ce va fi de` acu` nainte *

56) Lumea v0rbesjte ´ pr0stii ´ ca sa ´ te schimbe ´ si minte ;-j ´, Numai ´ tu p0tsi ´ vedea dinc0l0 ´ de cuvinTeee! ;* ´

57) Prietenia-i un ocean pe care multi ar vrea sa-l treak,dar pana la malul celalalt majoritatea se ineak."

58) Sj e normal sa fiu aSa cand de la cei dragi , in loc de sfaturi auzeam "Treaba ta ce faci"!

59) ___[]~[:*]~ CeI cAre mA cRiTica si Ma inVidiAza ~[]~___Vor dOAr sa mA scHimBe___PenTru cA vAD in miNe cEEa cE Ei nU vOr Fii niCioData [!]~[:*]~[]___

60) Nu am pacalit niciodata pe nimeni. Eu i-am lasat sa creada ce vor . S`au pacalit singuri !

61) Prietenii pe care`i am aqum p lnga mine,m`ajuta,ma indruma s fac doar lucruri bune.Nu i`ash lasa,nu i`ash schimba pentru nimic [Sa schimbe prietenii pentru unii e un tic]

62) ` Si n`am sa uit. Cu ele am fost mereu si mi-au fost aproape cand dadeam de greu ! • `

63) • Nu sunt perfecta, dar de ce m'as schimba cand prietenii ma iubesc si asa? .•

64) •Eu nu sufãr de nebunie,me bucur de ea in fiecare minut)•

65) >Suntem piesele perfecte dintr`un joc de shah pervers unde nu exista reguli si toti merg pe interes []

66) Pune stop cand te streseaza.Spune`i ca exagereaza.Nu`ntelege?Spune`i "PA" si se calmeaza

67) Ea? Ea este fata care candva adora sa stranga raze de soare intr-un borcan si in zilele ploioase sa le arunce prin jurul ei.

68) Si imi amintesc "ii am pe ai mei cu mine" Orice`ar fi "cu ei e un pic mai bine"

69) Este atât de schimbată;x! Exact qum ai zis tu ca nu o să fie vreodata!"

70) Prietenii cei mai buni sunt cei dupa care nu poti pune virgula, doar punct!:X

71) иü мẫ ¢®ﻉží íη §†ªяє? иí¢í ø þ®σßℓﻉмå.иü мǻ ©яєđ иí¢í έü.Ъ® ƒєяﻉ§н†є`†з Ðﻉ žíüª íи ¢ª®є ø §å þяíиđ †üþξü

72) • Nici cel mai bun machiaj nu are cum sa-ti schitzeze un zambet atunci cand esti trist.

73) • Zambeste, chiar daca ai sa cazi, chiar daca soarele apune si azi.

74) • Lumea asta te distruge, te induce in eroare, fura tot si apoi fuge, te raneste si te doare!

75) Adevarul, pur si simplu, este rareori pur si nu este niciodata simplu .

76) • Atunci cand crezi ca totul in viata e pustiu, inchide ochii, asculta bataia vantului .

77) • Traieste in asa fel incat sa nu ti se observe prezenta, dar cand pleci din locul in care ai trait, sa ti se simta lipsa.

78) • Si ce usor e sa zambesti, cand ai incredere-n ceea ce esti

79) Si maine e o zi si maine voi zambi. Chiar daca mi-e greu.Voi zambi mereu.

80) • Intotdeauna pregatita pentru raul care vine, intotdeauna fericita daca treaba merge bine.

81) • Durerea te-a maturizat, te-a pus pe gânduri. Te-a învățat să citești printre zâmbete și rânduri.Ștergi o lacrimă dar nu poți să ștergi amintiri.

82) Atata timp cat nu incetezi sa urci, treptele nu se vor termina; sub pasii tai care urca, ele se vor inmulti la nesfarsit!

83) Prietenii adevarati sunt ingeri, chiar daca au uitat sa zboare.

84) (Prietenii buni sunt ca stelele.nu ii vezi intotdeauna dar stii ca mereu sunt acolo.)

85) Prietenii adevarati tin la tine si sunt langa tine si la rau si la bine.Nu te barfesc pe la spate,ci te ajuta chiar in toate.

86) Nu mai sunt fetita pe care o stiai tu mai demult,poate nici n`ai observat de la un timp,am mai crescut.

87) Inca am suflet de copil care refuza sa creasca ,mi-e egal cu 0 tot ce spune lumea asta proasta!

88) De cate ori vad visele cum se sfarsesc ,de atatea ori ma ambitionez sa reusesc! Am drumul meu si asta nu se va schimba, se aude o voce : shhh` : speranta moare ultima!

89) Când viata iti da o mie de motive pentru a plânge,demonstreaza ca ai o Mie si Una de motive pentru a zâmbi:X

90) Sunt doar o fata cat se poate de obisnuita :X,care nu are absolut nimic special . Are zile in care parul ii sta ca naiba ,si zile in care arata extraordinar :X

91) Incearca sa induri tradarea prietenilor ipocriti,incearca sa vezi ceea ce este cu adevarat frumos si sa incerci s lasi in urma ta o lume un pic mai buna.

92) N-o sa uit ceea ce sunt,o sa ajung ceea ce visez,o sa iubesc ce imi place,o sa uit ceea ce ma doare,n-o sa uit ceea ce mi se greseste,o sa fiu buna cu cine merita si rea cu cine trebuie.

93) Hai invata sa treci peste,viata nu e o poveste.Cand destinu`ti joaca feste,nu trebuie sa plangi, zambeste !

94) Nu`mi place sa imi spui [pa!] Nu uita - asta e replik mea ![

95) ;x plαng ιn ħoħotє dє rαs , dαy єvєrydαy . αuzι bєy.[ !? ]. ħєy ! '

96) Decat sa le dau satisfactie

Celor ce vor sa ma vada cazand !

Mai bine. ma daram singura ;]

Sh`o sa cad razand ! =]

97) # Timpu` se scurge`n [RELUARE] . =X

98) ▪Nu mai iert minciuni nu mai cred in cuvinte si doar privesc .Sunt ironica,doar pentru ca stiu ca asta ma face si mai tare. ▪

99) Mi`e dor de inocenta ce caracterizeaza orice copil

Cand facem cate o prostie scapam intotdeauna subtil

100) Nu mi-am atribuit un rol care sa le placa.Mereu cand am fost trista am zis ca o sa treaca!

101) ->Si sunt ironica doar pentru ca stiu ca asta ma face si mai tare .

102) Am o singura prietena pe care ma pot baza.Caci stiu ca daca voi cadea ea imi va tine perna.Ea e langa mine atunci cand problemele sunt multe.Si tot ea e singura care are rabdare sa ma asculte

103) "T0cmai d` aia 0 s` schimbam f0aia, d` unde atata 0ptimism? Nuu` stii ca dup` s0are vne pl0aia? Sh s` anuntsa p0t0p, s` nuu`ncerci s` schimbi umbrela "

104) ""`Desi Traim In ALb Negruu.;x Nu ne impiedica nimic sa visam in Culori"

105) ●` Regula numaruuu` unu`  ` Sã n`ai incredere` in Nimeni` ! ●

106) N`as putea vreodata sa o las la greu!:X

107) " Buna " - Pff. asta era in generala. Acum e boboaca de liceu si e dementiala!

108) De atâta bârfã ne-am intoxicat`.Dar ştii`?omu`nebârfit e un ratat`. •›

109) da eu nu stau s`o asCult.asta ar fi culmea` stii bine Ca.nu`mi pasa de ce ziCw` lumea :X"

110) [♥] Avem o miee de vise .[♥].

111) ♥ > Daca mama nu ne-a facut surori a stiut de ce.pentru ca Dumnezeu ne-a facut cele mai bune prietene!> ♥

112) • N`am averi . am doar prieteni . Care ma` suna` sa`mi spuna : " Ai grija` de tine, bah`,te pup, noapte` buna ! •

113) Nenorocita La Propriu, Nebuna La Figurat, Irascibila Cateodata, Ironica De Placere, Ipocrita De La Mama Natura

114) Sa poti sa fii acelasi cand totul e schimbat! Sa poti sa fii indiferent cand totul te-a marcat!

115) Prietenia este ca relatia dintre mana si ochi. Cand mana se raneste, ochii plang. Si cand ochii plang, mana le sterge lacrimile.""Va iubesC"

116) Eu Asa Sunt . Asa Voi Ramane . Daca Ma Placi E Bine . Daca Nu . Obisnuieste`te"

117) Traiesc in tara minunilor si toti se intreaba: ''unde?vrem si noi!'', pai asta,ba nebunilor !

118) Ce fac e pura fictiune !

119) Qnd e fericita, surasuL ei n`are egaL :-x

120) Nu incerca sa ma convingi. Demonstreaza-mi!

121) Dezvaluie totul si ascunde atat de multe…Oricat de mult ai privi-o, nu o poti descifra in intregime…

122) Prietenia este umbra serii, care se înteţeşte odată cu apusul soarelui vieţii.

123) Pentru toate lucrurile pe care le-ai ratat, ai câştigat altceva, şi pentru tot ceea ce câştigi, pierzi altceva!

124) Hai invata sa treci peste,viata nu e o poveste.Cand destinu`ti joaca feste,nu trebuie sa plangi, zambeste !

125) Ia`ti liber de la stress pentru o vreme.Nu`ti mai bate capu` uita de probleme.Fa cumva si mergi mai departe.Stii ca poti.Stii ca se poate.Sa privesti in spate n`are rost.Nu o sa mai fie ce a fost :-x

126) Am trecut prin foc inca o data. ca sa ajung acum sa merg pe apa.

127) .N`o sa renuntz` nici o fractziune de secunda,fiindca intotdeauna pierzi daca renuntzi` la lupta` .

128) [εїз] Daca pentru un moment ai crezut ca o vei distruge , uite`o dupa putin timp : zambeste si e dulce`.

129) [εїз] Lumea spune ca nu poti zbura.E o minciuna, nu crede in ea !

130) Stiu ca vreau iluzii dar nu-mi pasa, Daca sunt fericita nu conteaza."!

131) [εїз] Nu sunt singura in ploaie si`n vant,am cei mai buni prieteni de pe pamant.

132) Lumea asta te distruge,Te induce in eroare,Fura tot si apoi fuge,Te raneste si te doare!

133) Mereu cu zambetul pe buze • Nu se streseaza • Nu o prea intereseaza ce urmeaza •

134) • Putem spune ca ne stim din totdeauna • In momente grele ne-am intins una alteia mana •?

135) • Peste toate trecem cu capul SuS • Ne avem una pe alta si asta`i mai PresuS •

136) `• Fiecare poveste are un sfarsit. Dar In viatsa Fiecare sfarsit are un nou inceput .•

137) Majoritatea prietenilor sunt ca umbra. Nu apar,decat atunci cand e soare.

138) Deci... hai sa privim in trecut. Si spune-mi sincer! Cate promisiuni nu ti-a facut ?! Peste cate minciuni ai trecut? Si de cate ori iti ziceai : "De maine am sa-l uit" ?

139) Au fost momente in care am fost gata sa renunt la tot. Mi s-a zis ca n-o sa pot. Ehhh,uite ca inca pot!

140) Si o sa fie bine` chiar dk mai avem pr0bleme` . iti`spun stai linistit`ca multe vin si trec chiar`daca raman`semne`. orice`semn se vindeca`dupa o vreme` ! [

141) * Mii de vOci in capu` meu imi spun :''Heyy !Incearca sa te aduni !''.Si prOmit din nOu , sa nu mai cred in prOmisiuni ! ;x *

142) * Imi impui prea multe ,Chiar daca sunt chesTii marunte! Crezi ca ma vei schimba ?! Asta` i dOar parerea ta .;d`;x

143) Am sa trec si peste asta,ce va fi, va fi.Am sa strig iar 'Asta-i viata' e si maine o zi.

144) Realitatea` e mult prea dura atunci cand dai de greu ! Visele` se spulbura aproape instantaneu`!

145) De astazi va fi mai bine !

146) Spui` ca e` o copila`, si ca nu` itsi place asa`;| Dar asa` cum e ea,tsi-a furat inima`;;]

147) Acum mă uit pe geam şi zâmbesc . Că-s totuşi amintiri frumoase în care inca mă regăsesc.

148) Nuu` mai visa frum0s, realitatea este rece.

149) Äï нαßαʀ öÄяë,мαï pЯëcïS,τë đÖαʀë?Fαpτüł cα cëŁ мÄï ßüИ pяїëτëи νïɴë şï đïspαяë?ºAi habar oare ,mai precis,te doare faptul ca cel mai bun prieten vine si dispare?°

Sper ca te-am ajutat :*:* funda?

6 răspunsuri:
| AndrikNebunik a răspuns:

Sal!

1) Nici cel mai bun machiaj nu are cum sa-ti schitzeze un zambet atunci cand esti trist."

2) Chiar de-ar fi greu,tot as zambi si chiar daca as fi plina de probleme.tot as glumi!pentru ca stii.viata e

grea si lumea e rea.cum as putea sa rezist,daca nu m-as purta asa!

3) .invat sa plang fara lakrimi,sa admir cu maska indiferentei pe chip,sa sufar razand de fericire,am oferit

dragoste acolo unde trebuia sa ofer indiferenta!

4) Le pui conditzii , la totzi care t vor

Uitete dar nu atinge , si uite-asa tu ii omori

Fermecator , ai un zambet criminal

Si fundu' ala ar trebui sa fie ILEGAl

Este extraordinar mersu' ala intepat

Iese din normal mersu' ala elegant

Stii prea bine , la tot ce ma refer

Graviteaza toti in juru tau fara vreun reper

Ash vrea sa-ti cer, sincer un autograf

Semneaza , Domnïshoara care te-a dat peste cap !

5) totul trece . asa se spune .dar nimic nu trece fara sa lase urme !"

6) Ea a fost mereu langa mine cand restul m-au lasat

Si a fost mereu cand toti pe la spate m-au acuzat

Ea m-a ajutat incet incet sa devin ce sunt acum

Si tot ea mi-a aratat care este cel mai bun drum

7) "Sa Te |nTorc| |napo| n’am Sa Te rOg…Ma| Bn Sufar Sh Plang O V|ata`nTreaGa sH BlesTem ca De tOt

PraFul Sa sE aLeaGa.;("

8) Daca pentru un moment ai crezut ca o vei distruge , uite`o dupa putin timp : zambeste si e dulce "

9) si totusi stie cum sa faca,cum sa ma tzina,Ca atunci cand e cu mine sa ma simt ca o regina:X"

10) daca pana acum ma gandeam daca e bine sau nu ceea ce se intampla,acuma nu ma mai intereseaza.stiu ca

te iubesc si asta e tot ce conteaza te iubesc

11) lumea spune ca nu poti zbura. e o minciuna, nu crede in ea !

12) Stiu ca vreau iluzii dar nu-mi pasa, Daca sunt fericita nu conteaza."!

13) "Fi parsiva atunci cand crezi ca lumea te iubeste. Invata sa intorci spatele cand nu esti pretuita.

Invata sa stii sa te faci respectata, chiar daca nu toata lumea te inghite.

14) si ce daca e lumea rea ma ajuta sora mea si la rau da` si la bine nu se desparte de mine

15) nu sunT singura in pLoOaie si vanT. am cei mai boOni prieTeni de pe pamanT.

16) Lumea asta te distruge,Te induce in eroare,Fura tot si apoi fuge,Te raneste si te doare!

17) Multe barfe . multe tarfe . asa-i viata cand te`apuk greata . daca vrei iti dau eu un subiect

de barfa . viata`i cea mai scumpa tarfa .

18) " ? Te Iußësc ? "

19) Si o sa fie bine` chiar dk mai avem pr0bleme` . iti`spun stai linistit`. ca multe vin si trec chiar`

daca raman`semne`. orice`semn se vindeca`dupa o vreme`. ! [ ]

20) As vrea sa poti sa te vezi prin ochii mei.Numai asa ti-ai da seama ce mult insemni pentru mine

21) •Are o aura ce te-atrage • Stie ca o placi • De-aia nu te lasa-n pace • E atat de tacuta •

Misterul iti provoaca o privire pierduta

22) Mereu cu zambetul pe buze • Nu se streseaza • Nu prea o intereseaza ce urmeaza •

23) • Vii • Pleci • Mi`e totuna • O sa fie altu`n locu tau • Intotdeauna •

24) "• Ma inalts sa zbor • Din nou • Dar uit ca aripile le-am pierdut • Cad si dau cu capu' de trecut •

Si doare iar • Cum a durut demult • Da' trece • Si-o iau de la inceput •

25) • Am vrut sa uit tot ce'a durut • Sa intorc pagina si sa spun: A trecut, • Nu'mi pasa ce'a fost candva

26) • Sunt alta acum • Si alta e viatsa mea •

27) • Inca am suflet de copil • Care refuza sa creasca • Mi`e egal cu tot ce spune lumea asta proasta •

28) • Putem spune ca ne stim din totdeauna • In momente grele ne-am intins una alteia mana •?

29) • Nu conteaza in ce maniera ne'am imprietenit • Conteaza ca suntem de nedespartit •

30) • mi-ai dat Doamne tot ce`i mai frumos nu se putea • mi-ai dat sperantsa s`o traiesc si`o traiesc prin ea •

31) Totzi avem probleme • Conteaza cum le facem fata • Nu le da prea multa importantza • N`ai decat o viata •

32) • Am invatat sa suport • viata e grea • Dar nu suport un tradator • Asta-i boala mea •"

33) • Peste toate trecem cu capul SuS • Ne avem una pe alta si asta`i mai PresuS •

34) Ce te face sa crezi ca el era "The one" ? ? Ai crezut ca stai o viata ? Dar n-a trecut un an ?

Ai pus prea mult suflet ? Nu-ti face corectie ! ? N-ai gresit cu nimic ? Deci ia-o ca pe o lectie ! ?

35) • M'ai atras cum ai stiut numai tu • Si'am ramas doar a ta cu sufletul • M'ai atras cum nu a facut'o

altcineva • Si de atunci locul tau e in inima mea •

36) » Ce spun acum bagati la cap: Eu va iubesc cu adevarat. Pe tine surioara mea .

Si pe tine dragostea mea »

37) `• Fiecare poveste are un sfarsit. Dar In viatsa Fiecare sfarsit are un nou inceput .•

38) invata sa suferi de vrei sa iubesti, invata sa fii liber de vrei sa traiesti, nu dispera cand viata te

apasa si nu plange de-al tau destin. caci dupa lacrimi viata-i mai frumoasa, cum dupa soare ceru-i

mai senin

39) Intr`o zi blestemata ai venit la mine,mi-ai spus cuvinte dulci,ca vrei sa fiu cu tine,eu ty`am spus ca nu

te cred,parca am simntit ceva,dar tu ca un om pervers,m`ai convins ca n`ui asa

40) E doar o fata cat se poate de obisnuita :X Kre nu are absolut nimic special Are zile in kre parul ii sta ca

naiba . si zile in care arata extraordinar :X

41) Iar am iesit pe strazi in casa nu mai rezist``` De astazi tin regim de vise`, sa te uit mi-am promis``!"\

42) De ce ne indragostim, apoi nu mai iubim? Si spunem adio fara sa gandim

43) Cine te iubeste. te cauta, Cine te vrea. iti spune, Cui ii este dor de tine. te suna,

Cine nu. NU.e simplu!

44) Incerc sa ascund calvarul numit depresie si zambesc fals doar pentru o buna impresie

45) Mereu impreuna, peste toate am trecut.Poate azi e greu, poate maine e mai bine.

Dar orice s-ar intampla voi ramane langa tine![:X]"

46) "? Durerea te'a maturizat,te'a pus pe ganduri !Te'a invatat sa citesti printre zambete si randuri. ! ?"

47) . nu sunt perfeCta, dar de ce m’as sChimba cand prieteni ma iubesC si aSa? .•

48) Ea? Ea este fata care candva adora sa stranga raze de soare intr-un borcan si in zilele ploioase sa le arunce prin jurul ei.

49) Redau doar ceea ce reflectez,iubesc doar ceea ce apreciez,daruiesc doar la cei ce ii stimez,protejez doar ceea ce mi e mai scump si ajung mereu unde imi propun…orice minut e un nou inceput...

50) de` ce mereu` aveti impresia` ca un copil nu poate` sa iubeasca ? Si copii au vise , inima , sentimente` . Zi tu de ce ? ca eu nu inteleg

51) Traiesc in tara minunilor si toti se intreaba: ''unde?vrem si noi!'', pai asta ba nebunilor !

52) Ce fac e pura fictiune !

53) Secretuu` este s` risti, s` te simtsi binee` sh s` castigi !

54) Forever and always I`ll be there for you...

55) Qnd e fericita, surasuL ei n`are egaL :-x

.56) Si ce ar fi viata daca nu ar exista iubirea? Si ce as fi eu fara tine? Fara iubirea care mi-o daruiesti in fiecare zi? Oare as mai putea visa cu ochii deschisi fara tine? Cum ar fi daca nu ti-as mai putea spune in fiecare zi cat de mult te iubesc? Viata nu ar mai avea sens in felul asta...

.57) Nu incerca sa ma convingi. Demonstreaza-mi!

58) Dezvaluie totul si ascunde atat de multe…Oricat de mult ai privi-o, nu o poti descifra in intregime…

59) Prietenia este umbra serii, care se înteţeşte odată cu apusul soarelui vieţii.

60) De cate ori vad visele cum se sfarsesc ,de atatea ori ma ambitionez sa reusesc! Am drumul meu si asta nu se va schimba, se aude o voce : shhh` speranta moare ultima!

61) Si n-am uitat, cat am plans defapt, cat am regretat, am realizat ca tot ce-i bine nu tzine mereu cu tine, retine,dar nu uita ca intr-un final orice rau e ucis de`un bine!

.62) Si când crezi ca nimic nu-si mai are rostul,apare cineva si schimba totul!

. 63) Pentru toate lucrurile pe care le-ai ratat, ai câştigat altceva, şi pentru tot ceea ce câştigi, pierzi altceva!

. 64) Hai invata sa treci peste,viata nu e o poveste.Cand destinu`ti joaca feste,nu trebuie sa plangi, zambeste !

. 65) Cât de frumos este să poţi spune din nou că eşti fericită ,că te simţi iubită.Amintindu-ţi de trecut, şi cât de greu peste toate ai trecut!

. 66) Ia`ti liber de la stress pentru o vreme.Nu`ti mai bate capu` uita de probleme.Fa cumva si mergi mai departe.Stii ca poti.Stii ca se poate.Sa privesti in spate n`are rost.Nu o sa mai fie ce a fost :-x

.67) Am trecut prin foc inca o data. ca sa ajung acum sa merg pe apa.

68) .nu am lasat pe nimeni sa ma cunoasca perfect!

69) cine poate sa imi spuna:

.e calitate sau defect?!

70) Multe ganduri adunate . Curg randuri din sentimente curate . Pe care poate nu o sa poti sa le`ntzelegi . Ce alegi? Ai sa stai, ai sa pleci? Ce alegi? Zi... Alegi?

. 71) N`o sa renuntz` nici o fractziune de secunda,fiindca intotdeauna pierzi daca renuntzi` la lupta` .

. 72) Iubeste-ma cand o merit cel mai putin, atunci am nevoie cel mai mult.

. 73) "• Timpu` e ucigashu` perfect.Ne om0ara cu fiekre` gura de aer trasa in piept. •"

74) • Te poti simti singur, trist, dar niciodata invins. Poti pierde, poti gresi, poti suferi, dar nu te gandi sa abandonezi. Priveste viata cu ochi de invingator si ai sa vezi cat e de frumoasa!

75) • Nici cel mai bun machiaj nu are cum sa-ti schitzeze un zambet atunci cand esti trist.

76) • Chiar de-ar fi greu, tot as zambi si chiar daca as fi plina de probleme, tot as glumi! Pentru ca stii, viata e grea si lumea e rea. Cum as putea sa rezist,daca nu m-as purta asa?!

77) • Totul trece, asa se spune, dar nimic nu trece fara sa lase urme…

78) • Zambeste, chiar daca ai sa cazi, chiar daca soarele apune si azi.

79) • Lumea asta te distruge, te induce in eroare, fura tot si apoi fuge, te raneste si te doare!

80) • Dacã-ţi atingi propriile ţeluri, vei gãsi prieteni falşi şi duşmani adevãraţi. Nu are importanţã, tu realizeazã-le.

81) • Majoritatea prietenilor sunt ca umbra. Nu apar decat atunci cand e soare.

82) • Ce mi-a placut odata imi place intotdeauna, pentru ca optiunea mea este motivata. Fie ca urasc, fie ca iubesc stiu clar de ce...

83) • Mi-am readus la loc zambetul pe care odata il credeam pierdut !

84) Adevarul, pur si simplu, este rareori pur si nu este niciodata simplu .

85) • Atunci cand crezi ca totul in viata e pustiu, inchide ochii, asculta bataia vantului ...

86) • Incearca sa razi si tu de viata, nu lasa numai viata sa rada de tine.

•87) Traieste in asa fel incat sa nu ti se observe prezenta, dar cand pleci din locul in care ai trait, sa ti se simta lipsa.

88) • Si ce usor e sa zambesti, cand ai incredere-n ceea ce esti

Si maine e o zi...si maine voi zambi. Chiar daca mi-e greu.Voi zambi mereu.

89) • Intotdeauna pregatita pentru raul care vine, intotdeauna fericita daca treaba merge bine.

90) • Toti avem probleme, conteaza cum le facem fata, nu le da prea multa importanta, n-ai decat o viata.

91) Lumea vorbeste prostii ca sa te schimbe si te minte, numai tu poti vedea si dincolo de cuvinte.

92) • Durerea te-a maturizat, te-a pus pe gânduri. Te-a învățat să citești printre zâmbete și rânduri.Ștergi o lacrimă dar nu poți să ștergi amintiri.

93) Cautã acea persoanã care sã te facã sã zâmbesti ...e suficient un zâmbet ca sã se facã luminã într-o zi întunecatã!

94) Atata timp cat nu incetezi sa urci, treptele nu se vor termina; sub pasii tai care urca, ele se vor inmulti la nesfarsit!

95)Un iubit te poate injunghia in inima, un strain in fata, un prieten pe la spate. Dar prietenii adevarati nu poarta cutite la ei. (A boyfriend stabs you in the heart, a stranger stabs you in the front, a friend stabs you in the back, but best friends don't carry knives.)

96) Prietenii adevarati sunt ingeri, chiar daca au uitat sa zboare...

97) Un prieten adevarat e greu de gasit, si mai greu de parasit si imposibil de uitat. (True friends are hard to find, harder to leave and impossible to forget.)

98) Dintre toti cei care vor intra in viata ta, numai prietenii adevarati vor lasa urme in inima ta. (There will be many people who will walk in and out of your life but only true friends will leave footprints behind.)

99) Un prieten adevarat e acela care iti accepta trecutul, te sprijina in prezent si te incurajeaza in viitor. (A friend is someone who accepts your past, supports your present and encourages your future.)

100) Prietenia este ca relatia dintre mana si ochi. Cand mana se raneste, ochii plang. Si cand ochii plang, mana le sterge lacrimile. (Friendship is like the relation between hands and eyes. When the hand gets hurt, the eye cries, and when the eye cries the hand wipes its tears.)

101) O prietenie care ia sfarsit n-a existat de fapt. (A friendship that can end, never really began.)

102) Un prieten adevarat crede in tine atunci cand tu ai renuntat sa mai speri. (A friend is one who believes in you when you have ceased to believe in yourself.)

103) Un prieten vede tristetea din ochii tai, in timp ce ceilalti se lasa pacaliti de zambetul tau.

| Genuitoarea a răspuns:

Cred ca ti-am dat destule si chiar foarte noi.asa ca ar fi frumos idn parteqa ta sa dai si o funda.

| dydydydy a răspuns:

Statusuri:
1. Vمd, ignor si... oricum nu conteaza, întelegii `?
2. Spui cم totul` între noi s`a terminatt `? De cee` într3bi mer3u de minee `? Poate pentru` cم ‏i se face doRr si nu` te p0‏i ab‏inee?!`:-*
3. Mمم pi؛ pe tinee` de departee. Esti un simPplu proSstanacc` ce creDe ca le ؛tiee` pe tu0atee :)
4. M0rtSsii`matii, Nu vreau sa stai langa`mine doar pentru`ca imi faci cadOuri sau esti baiatul de pe scena`care fake showurii`
5. OriunDe`! OricUm!` Tsi`o dau in bOt`!` DuOar pentru. simPlu` fapt ca Pot`!
6. N`am in‏eles, nu în‏elegg` ؛i nu voi in‏elegee`, de unDde mor‏ii tمi ؛tiai ce se vA petreCee `?
7. Flyin` thr0ugh th3 sKy; x
8. Unul din`tRee pu‏inii ce ‏i`au rمmaSs aproape!` Pre‏uie؛te`l ؛i iube؛te`l pânمم la mu0artee!` 9. Aa` creSsut ca pu0atee` face diamAnte din n0r0ii!`;)
10. Mمم super pis pe tinee` :-* Adu`قi amiNte ca ؛i tuu` ai facut`0 când am avut super nevoie` de tinee :)
11. GânDuri` binNe ascunSse într`Un suflett triSst.
12. Nuu` uit nici0datمم când îmi facii` un biNne, daa` si când îimi faci rمu sم te feRe؛ti de miNne!`
13. VisSam ca 2 copii, pمcatt` cم te`ai schiMbat, acum` stralUce؛ti ca uN diamaNt falSsificat!` 14. AcuMm :( ai laa` figuri... ھi e؛tii plinم de tinee!` Te rog uiTe`te binee e؛ti un falSs print`Re rubinEe!`;)
15. Uite`Te bine si analiZeazم la recee. Ca mine nu gaseھti mai mUltt` de 10!` [geNn : 3di‏ie limiTatم fra3ree`]
16. Am ھii eu` un fraقiu0r, m`e lUminaa 0chil0rr` :O; x Mai sunt fraقi daa` nu cA noi, se duھmanesc întree` eii; x
sau` :)) -->
Suriu0arمم` ca la miNne nu mai vأd Thu0amnee` la nimeNi!` ShIi orice` s`ar întâmplA nu mمم` laSs de soRa meaa!`
17. RecUn0scc` cم nu m`e binee, preFer sa ducC luptA împreUnمم cu tiNne!`; x
18. Dacمم te-a inTeresat fre`0datTم de minee` sأ ؛Tii cمم mi-a fost biNne ؛i când ai reFuzaTt sم mai fii` lângأ miNnE.
19. Tee` diStrezZi, te simقI binee`; Daa` ‏i se rUpe sufLetuu` cand tE gآndeھti cم nUmaii` e؛ti cUu` mine.
20. ZâmbeTu` meu faLs, se piھم pee` zâmBete`lee vu0asTre penVersee`; x
Vreau b0mb0anee; x! da-mi b0mb0aNe; x! :)))!
Hai tacii`. Nu cred ca iti pasa;). Si stii cevaa? E o lume foarte pruastaaa :">
• Acum sunt numai. Regretee'. Atunci au fost cateva sentimente`!

• Incerc sa lupt`. Sa sper. Sa o iau de la capat`! Cum faceam odataa :X
Hei! hai sa iti mai spun cevaa;;]`! Taci si asculta asaa:X. Mi-e dor de privirea ta :- Doar asta e viata ta;] ~>
~> Am O Intrebare De Pus =] ~> Mai Stai Mult Ascuns;-w?
Visele sunt ruinate, s`a cam dus speranta De aceea nu voi mai iubi, ca sa nu`mi complic viata...
. mi-am pierdut rabdarea. mi-am pierdut mintile.Te.am pierdut...

...NimeNi nu ma iubeste, si cred ca nici LuNa de acolo de sus...nu ma mai priveste.

Te rog frumos sم taci ؛i sم nu mai aberezi, cم de la o vreme începi sم mم stresezi... a؛a cم te rog frumos cu mine nu mai ai ce discuta, de azi înainte tu nu mai faci parte din via‏a mea!:x

C ' te uiti mah asa? Obisnuiestte-te ca d acum nu mai sntt` a Ta!
Http://sweety-things.weebly.com/

":x ♫♦ Ŧë خùكëœè ♥♫ :x"
Trecutul nu ma apasa, dar viitor ma ingrijoreaza.
Sunt Simpla…Dar Prea Complicata, Iubesc Dar Urasc Iubirea…. Ador Soarele Dar Inteleg Ploaia…. Sa Nu-Mi Faci Rau…. Sunt Atat De Inofensiva Incat O Sa-Ti Para Rau…
De ce oare te-as astepta un veac? La naiba! Dragostea e doar un fleac.
"Mii de ganduri ma tot urmaresc! :x"

"[[ teOretiC`]] the adOr` :x... [[ praCtiC`]] the iubesc`! :x •""
"Stiu ca nu mai am nici cuvinte. dar ador sa-mi zici:'sa fiu cuminte! Imi place ca nu esti schimbat-or ca vantul. Dar nu ma face sa-ti spun "te iubesc" fiïndca urasc cuvantul!
Prostu` rade de prost ca cica prostu` nu prea stie… cica daca razi de prost esti mai prost ca prostu`… ))

Ma crezy o fyguranta o typa importanta Da te insely prea tare Aparentsele sunt inselatoare:XCaracteru tau infect ma provoaka sa`tsy dau jet! :X

As vrea sa cred vrajeala ta, Dar tot ce-mi spui e BLA BLA BLA. Decat sa ma tot vrajesti.Mai bine ar fi sa-mi spui ca ma iubesti

Eu am crezut in tine:| tu ai facut tot ce ai vrut:-

| MrMadaforever a răspuns:

InGErAsH` dIn Cer PikAT ochiI` TaI m`au feRMEkatH ;X DinTr'O SinGuRA PrIviRe M`Ai fACuut` A tHA iuBiree`;x!

mi-am deschis agenda` la capit0lul` EX tu esti cap de liSta la minciuni cu` te iubesc` .

Spui` ca e` o copila`, si ca nu` itsi place asa`;| Dar asa` cum e ea,tsi-a furat inima`;;]

"Cand Esti prEa singur...si camEra E gOala Cand Esti prEa trist si nOaptEa tE-ncOnjOara Si-n jurul tau E O linistE cE dOarE Auzi O vocE-n cEt: "Da MuZiCa MaI tArE"

Iubeste`ma de`ti plac asa cum sunt . Chiar daca uneori gresesc . Ba te cicalesc , ba nu scot niciun cuvant .Dar cu toate astea , te iubesc

● Ai privit`o zambind si-ai abordat`o gandind ca e la fel ca restu`...Dar felu` ei de`a fi...Atat de diferita ;x ! Te`a facut s`o iubesti.E chiar deosebita ●

O faTa speciaLa`.;x.Nu intaLnesjti la Orice paS`.Cand Nu mai ai speranTse`.Ea te scOate din imPas`

Iti spun ptr` a mia oara : fiecarE zi cu` tine` eSte extraOrdinara

Acum mă uit pe geam şi zâmbesc . Că-s totuşi amintiri frumoase în care inca mă regăsesc

Nuu` mai visa frum0s, realitatea este rece

Nu conteaza gura lumii Doar pe El il iubesc.indiferent cum ar fi...

Esti patetic si tu stii.nu mai cred in jucarii.tu mereu crezi ca pun botu’.hai c’o faci pe idiotul

* Par mereu nocenta si copilaroasa...Asa tOtzi imi cad in pLasa ! :X *

"!Cne ´åpåre dimineåtzå ´cu fl0ri Lå ´ uşå ? şi spune .mereu ´Iårtå-må ´påpuşå ! "

Mai stii?Iti placea sa o vezi razand.Ea tot cu zambetul a ramas,tu tot cu ea in gand!

♥. am facut mereu ca sa ne fie bine si chiar daca nu vom fi impreuna, chiar daca te voi vedea pe strada cu alta de mana, am facut tot ce ai vrut, am facut tot ce am putut, vei ramane amintirea zilelor ce au trecut .

"Si chiar daca n`am fost prima . stii si tu , sunt singura care conteaza !"

• E atat de frumøs sa gasesti sentimentul pierdut. E atat de frumøs sa øftezi dupa primul sarut :

● Cat e de mica, te innebuneste, se joaca cu tine, dar nu se indragosteste!

Ai mintit prea mult,cine crezi c`o sa te creada? Degeaba esti frumos,ea nu vrea sa te mai vada. : -J

Indiferentza doare cel mai tare,nu trebuie sa spui nimic doar sa tratezi persoanele kre ti-au gresit cu indiferentza si le dobori treptat...

Ce simt cu tne . nu am simtit niciodatha e un sentiment ce incepe sa`mi placa

♥. Am crezut in tine . am crezut in Noi . Si-am crezut ca langa Tine sunt invingaTor ! Am crezuT in vise . Am crezuT in sanse Dar toT ce mi-am facut sunT . iLuzii faLse`

Acum cauţi melodii care să'ţi amintească de noi . Îţi pare rău . şi mie . da nu te mai vreau înapoi. •°

♥. O toamna ne-a legat . O iarna ne desparte . cu toate intr-un timp pana nu se mai poate . Ai fost odata tot . lumina pentru mine! Voi incerca sa las , sa vina de la sine !

T0 tacii ... ! e0 tac... Tu`mi sp0I ca`s fr0m0asa ![] e0`tI sp0n ! Ia`ma pr0stule de n3vasta`!

0rice s`ar intampLaa ` n0i intr`0 zii ne vom reveDeea` ! . Si pana atunci stiu ca si tu ma vei pastraa` Undevaa` in inima taa ` !

Te poti simti singur, trist, dar niciodata invins. Poti pierde, poti gresi, poti suferi, dar nu te gandi sa abandonezi. Priveste viata cu ochi de invingator si ai sa vezi cat e de frumoasa!

>Te`a iubit odata, si ai pierdut`o. In fine , nu tine doar de tine, ca daca te gandesti , tot el ti-a luat`o si tu ca prostu ai lasat`o ! ti-a furat`o

A friend is someone who accepts your past, supports your present and encourages

your future

Unii nu ma plac si-mi spun ca sunt nesuferita,tocmai din acest motiv in fata lor par increzuta.Eu sunt independenta,imi place tot ce fac,Traiesc clipa la maxim,totu-mi e pe plac.

Zambeste celor care te urasc sa simta ura ta.Zambeste celor care te iubesc sa simta dragostea ta Iar daca cei pe care ii iubesti te ignora zambeste sa simta indiferenta ta

] [Ca să cureţi un lucru, murdăreşti un altul. Dar poţi murdări mai multe lucruri fară a curăţa nici unul]:d[

M-a dat lumea la ziar ca am talent de super star. M-a dat lumea si la presa, ca sunt o mica printzesa.

] ["Cu indiferenta ta m-ai făcut mai tare. Acum nu-ti convine dar incet, incet, calc pe urmele tale. Si abia acum vezi si tu că indiferenta doare. "] [

] ["Poate’h ca am aiere’n cap,dar asta e problema mea nuh poti sa ma suportzi asta ii problema th’a nu ma cunosth’i nu mai comenta ai grija de viata than uh de a mea’"] [

Pe vorbe dau doi ban SunT mandra ca am dujmani Ele's multe si eu unu Nu m'a doborat nici una

Am invatat ca oricat mi'ar pasa mie altora nu le pasa

is fetitza talentata dni revista decupata!:X

Ei, n`au haru sa copieze originalu

~~Nu Sunt PerFectA~~~__Nici Nu Vreau___ Nici Nu Pot!__Nu Vreau Sa Fac FruMos cand Stiu K N`are Rost! Sunt IncaPaTaNatA_ Si`mi pLaCe Asa cUm Sunt_{:X}Si Daca Nu`ti ConVine eu N`am Sa Ma pLaNg!

"Este o prostie să renunţi la visele tale doar pentru că unul nu s-a împlinit!""

Te crezi in stare sa ma poti judeca? Incearca, dar mai intai fa o analiza avand ca subiect de studiu persoana ta!

In viata trebuie sa fi sigur pe tine,sa nu ai incredere in nimeni,ca si cei mai buni prieteni s-ar putea sa te dezamageasca. Gandeste`te si fi sigur pe puterile tale ,nu a altora.

Moartea nu e trista. Trist este faptul ca multi oameni nu traiesc cu adevarat.

:X [~_~] See the world in a pink way [~_~] :X

Asa a fost mereu si nu se va schimba ceva, pentru ca nu au o viata-a lor.Stau s-o comenteze pe-a mea,dar eu ma amuz si nici nu stiti cat ma bucur ca ei sunt soricei in ochii mei de vulture.

Ma respecti,te respect.Ma iei cu vrajeala,te iau cu vrajeala.Ma ataci,ma apar.Ma urasti,nu te urasc.Si stii de ce? Pt ca ceea ce pe tine te caracterizeaza,pe mine nu ma defineste

Faima existentei umane nu consta in a trai, ci in a sti pentru ce traiesti.

.°•. Lasa'ma cu textele ce nu ma intereseaza. . .Lasa'ma cu lumea care nu ma agreaza. .•°.

.°•. Moartea nu e trista. Trist este faptul ca multi oameni nu traiesc cu adevarat. .•°.

Ojo por ojo y diente por diente

Vorbeste'ma pe la spate.Voi fi plina de fericire.Critica ta ma ajuta sa'mi indeplinesc visele.Invidia ta imi hraneste orgoliul.

Lasatzi`ma sa fac si bune si rele ,dar sa stiu macar ca sunt greselile mele.

Am muzica in suflet si`n gand.Trec prin toate oriunde, oricand.Muzica e in sufletul meu si va fi aici langa mine mereu...

Viata nu se masoara in numarul de respiratii pe care le ai, ci in numarul de momente care iti taie rasuflarea.

Curajul nu inseamna absenta fricii, ci puterea de a merge mai departe in ciuda ei .

Smile, even if it’s a sad smile, because sadder than a sad smile is the sadness of not knowing how to smile.

Zambeste , chiar daca este un zambet trist, pentru ca mai trist decat un zambet trist este tristetea de a nu sti cum sa zambesti .

Te gandesti.aberezi.trezeste'te.prea frumos visezi

Lasa timpu sa treaca,Poti sa faci treaba sa mearga,Nu te grabii,Vei reusi.

Vreau o viata nouaa!Si de restuuu` caramele![il ador]

Ca orice copil exista moment in care nu intelegi ce se petrece.

La locul potrivit,la momentul potrivit,Magicul se intampla.

Fii pur si simplu SURD cand cineva iti spune ca nu`ti poti realiza visele.

Un zambet e ca 1000 de cuvinte

Teoria zambetului:Ingerii nu plang

Realitatea bate platourile de filmate.Viata`i frumoasa si fara efecte speciale

Viata`i frumoasa.Asta cada o privesti din unghiul potrivit!

Chiar daca unii nu ne lasa sa traim.privim inainte si ironic le zambim .>:

Cand cuvintele esueaza,Muzica vorbeste.

Ai patruns vreodata dincolo de curcubeu ca sa vezi daca e colorat si-n partea cealalta?

Invata'ti sa zambiti!Si n'o faceti doar in poze;Ca nu toti cei care zambesc duc o viata pe roze;Peste toate e ceva ce'atarna greu in balanta.Si stii foarte bine ca-i un cuvant numit Speranta!"

Du-te acolo unde vrei sa mergi,fa ceea ce vrei sa faci...ai doar o viata si o oportunitete pentru a face ceea ce ti-ai propus...

Visez cu ochii deschisi la o lume mai buna.Ramane doar visul ca lumea toata e nebuna.E un cosmar.In mintea mea altă lume`mi creez.Viata merge inainte dar continui sa visez

Un prieten vede tristetea din ochii tai, in timp ce ceilalti se lasa pacaliti de zambetul tau.

Spuneti ca nu m-a suportati dar v-a uitati la mine de parca mi-ati fi fani.

Cel mai bun motiv sa mergi la scoala: prietenii

Sunt inconjurata de ingeri. Ii numesc simplu PRIETENI.

Daca ai nevoie de prietenia mea si ne despart 100 de pasi, fa tu primul pas si le voi face eu pe celelalte 99 pentru tine.

Un prieten adevarat e greu de gasit, si mai greu de parasit si imposibil de uitat.

Chiar dk el nu o sa-mi mai spuna " noapte buna" sau p strada "buna",am prietene care ma suna sa-mi spuna " Fata,esti de 1000 de ori mai buna decat aia pe care o suna ":-J

Am capul printre norì . DaR De aici este o panorama supebaaaa

Hai sa fugim, sa evadam # Hai sa plutim, sa zburam # Hai sa zambim, sa visam # Hai sa traim si sa uitam # Hai sa iertam !

Acorda-ti tie primul loc, NU greselilor! Nu spune stop, chiar daca te simti sufocata Invata ca in orice rau exista si un pic de bine! Invata sa ai grija in primu rand de tine!

Am prea multe defecte in fata acelora care se cred "PERFECTE".

Traiesc o poveste si visul e culoare !

Educata de destin. Simt mult dar arat putin.

Hai sa refuzam Orice rOl pe scena regretelOr !

Spui ca nu mai sunt la fel. Ca m`am schimbat.Dar de fapt n`ai ajuns sa ma cunosti cu'adevarat!

#º•"Hai sa privim cu ochii inchisi`ce nu am avut curaj sa privim vreodata ! "•º#

| MrMadaforever a răspuns:

Muzica este viata mea
Si pentru ea am sa mor
Te oftici ca te puneam mereu pe locul 2
Muzica mi-a dat viata
Cand viata dadea cu noroi
Stim amandoi ca totul este de mult
te-am pupat, Pa!
La revedere si iti dau ultimul sarut!

Unele iubiri nu prind rasaritul.Altele traiesc doar pentru o vara... Unele se pierd si le-nghite timpu`, Doar una te topeste, Cand nu credeai sa apara!:X:X:XD. n. d.love struck

Na Na deep inside you
My song gets right inside you
Na Na Na deep inside you
Let DJ's beat inside you.:X::X

eu tin la el da` prostu nu isi da seama `:X:X:

diferita, nu poate fi comparata
nici cu toti banii din lume nu poate fi cumparata
greu sa ajungi la ea firescbig grin
sunt multe ca ea, dar nu toate stralucesc!

Nu sunt singura in ploaie si vant, am cei mai buni prieteni de pe pamant!

Prietenia este ca relatia dintre mana si ochi. Cand mana se raneste, ochii plang. Si cand ochii plang, mana le sterge lacrimile

Ele sunt langa mine cand problemele sunt multe. Si tot ele sunt singurele care au rabdare sa ma asculte. Va iubesc si punct. :*

Daca intr-o zi iti vine sa plangi, cauta`ma. Nu promit sa te fac sa razi dar pot sa plang cu tine. Daca intr-o zi iti vine sa fugi, cauta`ma. Nu promit ca o sa te opresc dar pot sa fug cu tine. Daca intr-o zi nu ai chef sa asculti pe nimeni, cauat`ma. Promit sa tac oricat vrei. Daca intr-o zi ma cauti si nu raspund, incearca sa ma gasesti, poate am eu nevoie de tine atunci.

M`ajuti sa trec peste momentele grele. Tu esti cel mai frumos refren din toate piesele mele

Tu ai fost singura care mereu, mereu m`ai ajutat. M`ai salvat atunci cand am simtit ca lacrimile m`au innecat.

Nu toate lucrurile ne vor merge bine, dar vom trece peste toate amandoua: tu si cu mine.

6 adevaruri in viata :

1) nu poti sa iti atingi toti dintii cu limba.

2) toti idiotii incearca dupa ce citesc asta.

3) primul adevar e o minciuna.

4) zambesti acum pentru ca esti un idiot.

5) vei trimite mai departe unui alt idiot.

6) inca mai ai un zambet pe fata...

Ea mi`e ca o sora, ne intalnim la scoala la aceiasi ora. Avem idei fixe, radem dupa culise, iar cand cortina a cazut, veselia a`nceput.

Chiar daca sunt furtuni, ninsori, soare si ploi. In orice razboi e mai usor in doi!

Uita putin de prezent si priveste in trecut • Aminteste`ti cine a fost langa tine la`nceput!

- Baietii au ceva al lor, fenomenal, dar intotdeauna fetele au rolul principal!

Poate am aere-n cap.asta e doar problema mea.nu poti sa ma suporti.asta e doar problema ta.nu ma cunosti.atunci nu te baga!

Iubeste si iarta, caci este cea mai frumoasa arta!

Sunt o adevarata finete… pacat ca sunt invidiata de multe zdrente

te-am iubit nu m`ai iubit da`te dracu d tampit!

El a fost mereu langa mine cand restul m-au lasat.Si a fost mereu cand toti pe la spate m-au acuzat. El m-a ajutat incet incet sa devin ce sunt acum.Si tot el mi-a aratat care este cel mai bun drum

Iar el mereu va spune`. Tu m`ai inselat. Iar eu` voi raspunde. Tu m`ai provocat`!

aRe YmpResYa ca eu stau sa il astept dar de fapt eO ma depaRtez incet se uYta atent ma pRYveste cu RegRetasupRa mea numaY aRe nYcY un efect

Daca ai sa vezi vReodaTh` reaLiTaTea … am aCeLaSi numaR de teLefOn … nu ma Suna inSa La miezuL nOpTii ca aLTadaTa … s~ar puTea sa nu mai Fiu sinGura

esti hOTaraTa ca`L iubesTi; x... ca Fara eL nu TraiesTi; x... ca ai un gol in inima
pentru el ai face crima:X

TraGi.fum.dupa.fum.te.ascunzi.in.ceaTa.mereu.^.
ca.sa~ti.fie.mai.usOr.cand.defapT.ti~e.mai.gReu.

• Vii • Pleci • Mi`e totuna • O sa fie altu`n locu tau • Intotdeauna •

Abia acum incep sa simt ploaia rece….
`Si Aud aceiasi voce care spune :LASA, Totul Trece!

Zambeste`i Frate, Si Ia-o In Bratse. Arata-i C-o IubestiShi Dai Sperantse

In Fata Mea Tu Nu Ai Niciun Cuvant De Spus Nu Ma Cunosti, Habar Nu Ai Cine sunt Spui Ca Sunt Fitoasa…Te Ascult Si Iti Spun:"Tu Chiar Crezi Ca Imi Pasa?"

Fericirea`i cantarita in baloane de sapun…Ele se sparg cand visele ti se prefac in scrum

?!? toti barbati vor.numarul de telefon arat prea beton si ca mine e una la un milion?!?

Nu incerca sa ma vrajesti``

Ai fite in cap`

Ma plictisesti``

Tu nu mai sti ce vrei``

Nu cred in dragostea ta`

Cu tine nu mai pot visa``

Tu nu mai sti ce vrei`

zambeste piesa nu s-a terminat scena de final nu s-a jucat. nu conteaza daca sala s-a inchis crede in drumul ce ti s-a deschis

Chiar daca zambesc nu inseamna ca mie bine e greu sa suferi in tacere si nimeni sa nu stie

| GeorgiSiAtat a răspuns:

Mi place zambetul tau si chipul tau de copil, Imi place parfumul tau, imi place cum te imbraci Imi place cand razi, cand plangi, cand taci
sa faci diferenta intre alte fete si fata ta, sa stii ca toate te vor, dar niciuna nu te iubeste ca ea
Acolo sus intr-un colt de cer

E lumina si pot sa sper

Ca intr-o zi eu voi afla

Unde esti iubyrea mea

Acolo sus intr-un colt de cer

Se afla sufletul meu stingher

Dar stiu ca va veni o zi

În care eu te voi gasi
M'ai atras cum ai stiut numai tu • Si'am ramas doar a ta cu sufletul • M'ai atras cum nu a facut'o altcineva • Si de atunci locul tau e in inima mea
Am inceput cu-nceputul si am sfarsit in cuprinsul imbratisarilor tale
Mereu impreuna, peste toate am trecut. Poate azi e greu, poate maine e mai bine. Dar orice s-ar intampla voi ramane langa tine
Iarta-ma daca ti-e dor de mine Uita-ma daca ti-e bine, Cheama-ma daca ti-e greu Eu te pastrez in sufletul meu
Riscurile pe care ti le asumi releva ceea ce apreiezi
Merg incet inspir talent c-am venit din occident ca sa strig in gura mare"copia" n-are valoare!
In toate povestile de dragoste exista intotdeauna ceva care ne apropie de eternitate si de esenta vietii, pentru ca povestile de dragoste contin toate tainele lumii