| claudiu97 a întrebat:

Cum ar arata o tara imaginata de voi in care voi ati fi liderul? Dau funda celui mai ingenios raspuns.

Răspuns Câştigător
| Liviu4you a răspuns:

Ar fii o tara libera in adevaratul sens al cuvantului. Oamenii nu ar mai fii asa inapoiati (nu ar mai crede in dumnezei si ar incepe sa creada in stiinta); am incepe proiecte stiintifice mari si am deveni cei mai buni. Cum ar fi sa te gandesti ca un roman a fost primul care a inventat un mod de a depasi viteza luminii? Ar fii frumos! Ar fii...

4 răspunsuri:
Răspuns utilizator avertizat
| Florincrap a răspuns:

Una in care autostrazile si trenurile de mare viteza (300 km/h) sa impanzeasca tara si sa lege un punct de altul al tarii foarte rapid, una puternica economic/social, una in care exista multe libertati, cu frumuseti deosebite in care flora si fauna sa fie foarte diversificata si turismul sa fie in floare, iar locuitorii si turistii sa iubeasca aceasta tara. O tara perfecta.

| alexuthza a răspuns:

Ar fi o tara colorata, unde toti oamenii ar fi zambitori si calzi, fara rautati si minciuni...pe scurt o tara perecta.

| 1NoBoDiElSe3 a răspuns:

Undeva unde petrecerile sa fie permanente!